Soud rozhodl, že pěstovat marihuanu je legální. Až sušení, nebo prodej není.

Od nynějška může každý pěstovat beztrestně konopí, ze kterého se vyrábí marihuana. (tedy ne jen technické konopí, ale jakékoliv) Trestného činu se dopustí, až když konopí usuší a začne dělat drogu. Průlomový verdikt, že pěstování konopí samo o sobě není trestné, přinesl Nejvyšší soud.

Verdiktem se musí řídit policie i všechny soudy. (nejvyšší soud má precedenční charakter). Končí tak situace, že policie například objevila záhon s konopím a jeho majitel za to šel před soud a byl stíhan.

Soud rozhodl, že pěstovat marihuanu je legální. Až sušení, nebo prodej neníNejvyšší soud posoudil případ pana Mojmíra Miklici a Hany Tiché, kteří byli napoprvé odsouzeni na základě toho, že měli pole s více než 500 rostlinami konopí. Hájili se, že ho užívali pro zdravotní účely.

Rozsudek se dá brát jako další krok k tomu, že konopí bude společnost a stát vnímat, jako nejméně nebezpečnou drogu. „Pěstování konopí nelze považovat za výrobu drogy,“ řekl soudce Nejvyššího soudu Eduard Teschler.

Rozhodl před rokem, ale verdikt se dostal na veřejnost až nyní a upozornil na něj časopis Reflex. Policistům soudce vzkázal: Musíte najít důkaz,že obviněný konopí sušil, nebo hotovou marihuanu prodával.

Policie ročně zkoumá stovky případů prodeje či výroby marihuany. „Policisté posuzují pěstování konopí nejednotně,“ uvedla Rademacherová.

V Teplicích se třeba vyskytl důchodce, u kterého bylo stíhání zmírněno na přestupek po obhajobě, že z konopí vyrábí mast. Jiní se však za pouhé pěstování dostali až před soud. Ministr spravedlnosti chystá zákon, který by tresty za užívání marihuany snížil.

Zdroj

Zpětné odkazy a Pingbacky

  Žádné zpětné odkazy a pingbacky pro tento článek

  10 komentářů

  1. je to fakt ubohost posílat lidi do kriminálu za kytku...

   Odpovědět
   1. je to tragedie souhlasim, nejhorsi je kdyz se k "moci" dostane hejtr jako frydrych apod.

    Odpovědět
  2. Kamarád mi říkal,že na internetu se dá tyto semínka koupit (nestojí to zrovna málo říkal 850,- za 5 kusů),ale nikde jsem nenašel odkaz na jakýkoli e-shop s tímto zaměřením.Nevíte o něčem?

   Odpovědět
   1. nacházíš se na nich :D

    Odpovědět
  3. Zajed si pro nejlepsi do Amsterdamu

   Odpovědět
  4. ach kucí přečtěte si to tady .. PĚSTOVÁNÍ JE LEGÁLNÍ...přijde mi to že je trochu zavádějící jako nějakej článek z blesku...tak pište přesně když už si váš lidi čtou. Do 5 kytek nad 0,3 THC zaplatíš 15 000. Nad 5 kytek s vyšším obsahem THC než je 0,3 jsi stíhaný za třestný čin.

   http://www.policie.cz/clanek/myty-a-fakta-o-drogach.aspx

   Odpovědět
   1. Ahoj, nerikam, titulek je "ponekud bulvarni". Nicmene opravdu nejvyssi soud vydal tento judikat, rozsudek, ze ktereho jednoznacne vypliva, ze pestovani legalni je. Zdroj je zde http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-pestovat-marihuanu-je-legalni-rekl-soud-frr-/krimi.aspx?c=A070220_204650_krimi_mad

    "Policistům soudce vzkázal: Vždy musíte najít další důkaz, například že obviněný konopí sušil nebo hotovou marihuanu prodával"

    Nerikam, pustit se do sporu s urady, ktere si zakon vykladaji vzdy dle sveho. ALE. Samotne pestovani je opravdu legalni, az zpracovani a suseni je problem.

    Odpovědět
  5. Čau lidi tady jsem já Domča Špágl Vyřešil to je ubohý za travku zavírat spíš by mněli zavírat ožrali ty se neovládají díky moc lidi najdete mne na fb

   Odpovědět
   1. Ahoj Domčo ! zajimavý jmeno.

    Odpovědět
  6. jak to vůbec vypadá dnes s pěstováním na internetu je toho tolik že jednou jo jednou ne tak co ?

   Odpovědět

  Napiš komentář