Konopná mast návod na výrobu

Suroviny
• při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené (nikoliv na prášek)
• 100% rostlinný tuk na smažení – např.: IVA, VISA, LUKANA; nelze použít vyškvařené vepřové sádlo

Postup:
250g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110°C. Po jeho rozpuštění přidáme 50g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou. Teplotu udržujeme na 110°C po dobu 3 hodin a občas promícháme. Po 3 hodinách luhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát. Poté opět zahřejeme na 110°C na dobu 3 hodin a občas promícháme. Necháme vychladnout tak, aby tuk byl ještě tekutý a prolisujeme jej přes plátýnko (např. hadr z prostěradla). Mastička je hotova a plníme ji, pokud možno ještě tekutou, do kelímků. Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního luhování.

Účinky:
Mast má antivirové, antibiotické, protiplísňové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, ekzémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd.

Aplikace:
Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Výjimečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace napuchnutím.

autorem receptu je pan Josef Ponikelský

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Více informací právě zde.

Zpětné odkazy a Pingbacky

Žádné zpětné odkazy a pingbacky pro tento článek

8 komentářů

 1. Zdravím,prosím o radu,zda se může k výrobě masti použít i čerstvá neusušená surovina,případně jaké množství asi na 1kg vnitřního sádla.Díky.

  Odpovědět
  1. Ahoj,čerstvou nelze použít.

   Odpovědět
   1. proč máto jiné učinky

    Odpovědět
 2. Mohu přidat do vazeliny na vyrobu konopne masti kokosovy olel?

  Odpovědět
 3. Prosím má někdo zkušenost s mícháním tuku v masti?mám 3 sádla a docela bych zkusila přidat budto omegu a nebo ivu 100procentní tuk.Nerada bych to ovšem náko pokazila.1 aby to bylo dohromady 1kg.

  Odpovědět
 4. Prosim to je recept z bobulek?Jeste nemam zkusenosti.Dekuji

  Odpovědět
  1. Do masti v první řadě sušené zelené listy a za druhé květenství s listy. Obsah THC není u masti až tak důležitý, ale určitě není na škodu

   Odpovědět
 5. Dobrý den. Zkoušel jsem rozpustit tinkturu v bílé lékařské masti. Samozřejmě rozehřáte v horké vodě. Vůbec se to nechtělo spojit. Kde jsem dělal chybu?

  Odpovědět

Napiš komentář