Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

10 Nejvzácnějších odrůd marihuany

10 Nejvzácnějších odrůd marihuany

čtyřlístek

 

Každý z vás už asi někdy slyšel o konopné odrůdě Jack Herer, Blue Dream nebo White Widow, ale už jste někdy slyšeli o některé z těchto vzácných odrůd?

 

  • 1. Colombian Red – Colombian Gold byl vzkříšen jako Landrace, ale co Colombian Red? V roce 1970 byl tento kmen na seznamu High Times jako jeden z 40 nejlepších odrůd. Nicméně, od té doby téměř vymizel z oběhu.

 

  • 2. Molokai Frost – Tato odrůda sice není tak vzácná jako ostatní na tomto seznamu, ale i tak je jí velmi těžké sehnat. Molokai je Havajská odrůda s příběhem. Je to landrace sativa s poměrně vysokém obsahem THC. Pokud se vám ji někdy podaří sehnat, můžete od ní očekávat hladinu THC kolem 22%.

 

  • 3. Greek Kalamata – O řeckých odrůdách se toho ve světě konopí moc nemluví. Díky řecké protidrogové politice byla v 80. letech vymýcena většina domácí produkce. Greek Kalamata se dnes již opravdu nedá sehnat a přitom měla tato výborná sativa – dominantní odrůda, velmi starou rodovou linii. Měla své kořeny ve východních asijských odrůdách od roku 1.100 AD a obsahovala i africkou genetiku. Kalamata má vysoký obsah THC s intenzivní a pikantní chutí a dorůstá výšky až 4,5 metru.

 

  • 4. Black African Magic – Je další sativa odrůda vysoce ceněná v 70. a 80. letech. Dodnes o ní koluje mnoho spekulací. Byla její charakteristická černá barva pouze fenotyp, který se podařil vypěstovat jen za určitých podmínek? Ti, kteří o tomto legendárním konopí někdy slyšeli asi vědí, že měla být neuvěřitelně silná s intenzivním mozkovým efektem. V roce 2005 o ni DJ Short napsal, že Black Magic byla nejsilnějším konopím, který kdy v životě zkusil. Ale najít někde tato semínka by bylo opravdovým štěstím. Doufejme, že ještě stále někde existují.

 

  • 5. Lebanese – Hašiš z Libanonu je považován za jeden z nejlepších na světě. Ale velká Lebanese odrůda se shání jen velmi těžce. Typicky, libanonský hašiš je prodáván ve dvou variantách: žlutý a červený. Červená odrůda má vyšší obsah ne-psychoaktivního CBN a je vyrobena z více zralých rostlin. Žlutý hašiš je vzácnější, má vyšší obsah THC, je více psychoaktivní a je vyroben z mladších rostlin. Některé společnosti jako třeba The Real Seed Company se snaží zajistit přežití této libanonské genetiky, ale vy stejně pravděpodobně nikdy tuto odrůdu ve své lékárně neuvidíte.

 

  • 6. Angola RojaAngola Roja (Liamba) je africký landrace kmen, který se dnes jen velmi těžce shání. Angola Roja je velmi stará sativa s historií sahající před portugalskou okupaci, která byla zahájena v roce 1575. Poté, co Portugalci kolonizovali Angolu, se Angola Roja začal exportovat i do jiných částí světa. Dokonce kolují hypotézy, že červené odrůdy ze Střední a Jižní Ameriky pocházející z Angoly Roja. Nyní však, když je pěstění konopí v regionu zakázané, se skoro žádná marihuana nedostane dovnitř nebo ven ze země.

 

  • 7. Oaxacan Highland – Pochází z Mexika, tento kmen byl populární ve Spojených státech již v 60. a 70. letech. Tato vzrůstem vysoká sativa-dominantní odrůda dorůstá až 3,6 metru a je známá pro své silně psychedelické účinky se sladkou kořeněnou vůní. Bohužel, tento původní kmen již téměř zmizel z mezinárodního trhu kvůli jeho hybridizaci a rostoucí úrovni násilí v regionu. I když jeho odnože jako Eldorado stále obsahují jeho původní horskou genetiku, je jeho další přežití vysoce ohroženo.

 

  • 8. Thai Stick – O tomto kmeni se již nějaký čas debatuje, zda je, nebo není unikátní odrůdou. Bez ohledu na tyto diskuse, byl Thai Stick v roce 1977 zvolen za jedenu z nejlepších konopných odrůd. Od té doby ale již není nikde k nalezení. Ačkoli thajské kmeny jsou zcela běžné i v dnešní době, tato originální thajská odrůda je dávno pryč. Přesto se ACE Seeds podařilo nedávno oživit některé thajské genetiky a nyní prodávají i Thai Stick semena. Je to 100% čistá thajská landrace sativa.

 

  • 9. ParvatiParvati je landrace kmen pocházející z Parvati údolí v indických Himalájích. Tato jemná sativa má vysoký obsah pryskyřice a používá se pro výrobu Charasu, což je typ hašiše, který se vyrábí ručně v Indii, Nepálu či Pákistánu. Parvati je jedna z původních landrace odrůd zachovaných díky The Real Seed Company a ačkoli jsou tyto prastaré kmeny často vyprodané a těžko se shání, je zřejmé, že je tato rostlina velmi vyhledávána všemi milovníky haše. I přes to, že obsah THC a CBD u této odrůdy není znám.

 

  • 10. ATF – Tento kmen také není tak vzácný jako ostatní na tomto seznamu, ale přesto je těžké ho sehnat. Mnoho lidí se ho neustále snaží sehnat pro jeho přímo zázračný obsah THC (28%), kombinovaný s vysokým obsahem CBD (10%). Tato výborná konopná odrůda byla hodně populární již v 60. letech, ale poté nebyla na trhu nějakou dobu vůbec vidět. Je to trochu škoda. Má příjemnou chuť tropického skunku a navozuje velmi silný cerebrální efekt.

 

Kterou z těchto konopných odrůd byste chtěli vyzkoušet vy?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!