Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Bioponie aneb aquaponie bez rybek

V jednom z předchozích článků jsme načaly téma aquaponie. A toto je alternativa, jen ve vodní nádrži nejsou ryby, ale biofiltr. Bioponie je vcelku nová metoda pěstování v hydro systému, který je pro nadšence vcelku zajímavý.

V nedávné minulosti vyvinula velká francouzsko – americká společnost (General Hydroponics Europe) biologický filtr pro hydroponické systémy a organické hnojivo speciálně pro biohydroponii. Tyto dva nové produkty umožňují mít organický hydroponický systém bez nutnosti vlastnit akvárium plné ryb. Metodě se říká bioptická kultivace.

Bioponie napodobuje rozpad organického materiálu v půdě. Využívá se k tomu speciálně vyvinuté hnojivo s kombinací a aerobních bakterií a houbou trichoderma, které jsou přidány do organického filtru.

biofiltr-pro-bioponie-popisky Tyto mikroorganismy se živí uhlíkem obsaženým v organickém materiálu a produkují minerály, které se při kontaktu z vodou přemění v ionty, které může rostlina okamžitě přijmout. Bioponické hnojivo musí být snadno rozpustné a nesmí obsahovat velké částice. Musí se rychle rozložit a pro rostliny musí být co nejsnazší absorbovat ho.

Práce s bioponií se od práce s hydroponickým systémem o něco liší především co se hodnot EC a pH týká. V bioponii se úroveň pH může pohybovat ve větším rozmezí (bioponie: 5 až 7,5 a hydroponie: 5,5 až 6,5 a EC má nižší hodnoty (0,6 až 0,7).

Nízké EC je dostačující, protože EC metr nebere v potaz různé organické molekuly, které se v živném roztoku nacházejí (nemají dostatečnou elektronickou vodivost).

 

Zdroj: ADAMS, Philip,2012. Weedology / Marihuana – Vše o pěstování konopí. Přel. J. Krása. Vyd. 1. Nizozemí: Positive Publisher. ISBN 978-90-7658-335-8

Následující informace na této stránce jsou určeny pouze pro všeobecné vzdělávací účely. V žádném případě neslouží jako navádění k trestné činnosti. Neneseme odpovědnost za případné zneužití informací.