Co je konopný rosin?

Konopní rosin je konopný koncentrát bez rozpouštědla, který se vyrábí působením tepla a tlaku na květy konopí nebo hašiš. Proces výroby rosinu zahrnuje použití lisu na kalafunu(rosin), což je stroj, který aplikuje teplo a tlak na rostlinný materiál, což způsobí, že se trichomy roztrhnou a uvolní pryskyřici uvnitř. Pryskyřice se poté shromáždí a stlačí do lepivé, průsvitné hmoty.

Jednou z hlavních výhod rosinu je, že ji lze vyrobit bez použití rozpouštědel, jako je butan nebo CO2, které se běžně používají v jiných formách konopných koncentrátů, jako je tříšť nebo vosk. To znamená, že rosin je čistší a bezpečnější produkt, který neobsahuje žádná zbytková rozpouštědla, která by mohla být pro spotřebitele škodlivá.

Rosin a THC

Rosin může mít obsah THC v rozmezí od 50 % do více než 90 %, v závislosti na kvalitě výchozího materiálu a procesu extrakce. Vzhledem k tomu, že rosin je koncentrovaná forma konopí, může být velmi účinná a pro spotřebitele je důležité začít s malým množstvím a počkat, jak na ně zapůsobí, než budou konzumovat více.

Konzumace rosinu

Rosin lze konzumovat různými způsoby, včetně odpařování, vtírání nebo přidávání do jídla nebo nápojů. Někteří spotřebitelé dávají přednost odpařování kalafuny pomocí nástavce nebo vaporizéru, zatímco jiní ji dávají přednost přidání do jointu nebo misky pro extra kopu.

Stručně řečeno, konopní rosin je konopný koncentrát bez rozpouštědla, který se vyrábí působením tepla a tlaku na květy konopí nebo haši. Je to čistý, bezpečný a silný produkt, který se v posledních letech mezi nadšenci konopí stává stále populárnějším.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!