Odrůda konopí Kush

 

Odrůda konopí Kush je jedním z několika základních kmenů, z nichž byla vyšlechtěna celá rodina kmenů a hybridních chemovarů konopí.

Pokud strávíte hodně času nakupováním konopných odrůd nebo produktů, zjistíte, že některé názvy se opakují stále dokola – zejména „Kush„.

Kmeny kush, které jsou obvykle popisovány jako indica s dominancí indiky a klidným, relaxačním opojením, jsou silné a mnoho lidí je používá k uklidnění na konci dne.

Odkud se tedy tento kmen vzal, jak se stal tak vlivným v konopí a jak můžete vědět, zda je pro vás Kush ten pravý? Pojďme se na to podívat.

 

Jak se konopí kategorizuje

Konopí je mnohem složitější než jen „dobrá a špatná tráva“. A jak se otevírají nové legální trhy s konopím, nespočet šlechtitelů a rádoby pěstitelů si stále pohrává se současnými odrůdami a vytváří zcela nové nabídky s matoucími názvy,  kterými zásobuje regály lékáren.

Ale přestože známe více než 18 000 kmenů, nakonec se téměř všechny vracejí k určité základní trojici rodin kmenů: Kush, Haze a Skunk. Konopné kmeny se také obvykle dělí na „indica“, „sativa“ nebo „hybrid“. Nespočet fanoušků konopí podle toho určuje, jaký typ opojení z daného kmene dostanou, přestože pro to neexistuje žádný vědecký důkaz a o tom, jak kmen funguje, rozhoduje chemický profil.

Důvodem, proč jste se tolikrát setkali s kmeny Kush, Haze a Skunk, je skutečnost, že se jedná o tři ikonické kmeny, které byly použity k vyšlechtění tisíců a tisíců nových kmenů, které zdědily svůj vzhled, chuť, vůni a psychotropní účinky po svých slavných genetických rodičích. Nespočet kmenů byl také zkřížen s „landrace“ kmeny, což jsou původní kmeny, které rostly divoce v oblastech po celém světě, vyvíjely se podle svého prostředí a na základě těchto prostředí si vyvinuly jedinečné vlastnosti.

 

Co je to Kush?

Pohoří Hindúkuš, které se rozprostírá v nejmalebnějších oblastech Afghánistánu, Tádžikistánu a severního Pákistánu, je krajem strmých hor, řek a odlehlých vesnic. V údolích mezi zasněženými vrcholky je konopí a příprava hašiše po staletí způsobem života a odolné krajové odrůdy, které se zde vyvinuly, vytvořily základ toho, co dnes označujeme jako „Kush“.

hindu kush

V 60. a 70. letech 20. století, kdy byl Afghánistán ještě součástí „hippie trail“, navštívilo zemi nespočet kuřáků marihuany a spolucestujících, kteří se kochali pohledy a zvuky jednoho z nejkrásnějších míst na Zemi – s jednou z nejsilnějších marihuan, která byla tehdy k dostání. Mnozí z nich si tato semena landrace přivezli s sebou, kde z nich vznikla semena odrůdy konopí Kush , které známe dnes.

 

Jaké jsou kmeny odrůdy konopí Kush ?

To, že má kmen v názvu „Kush“, neznamená, že byl takto pojmenován na základě nějakého přísného akademického procesu. Dotyčný kmen nemusí mít s kmeny Kush vůbec žádný vztah. Přesto existují některé vlastnosti, které mají pravé kmeny Kush obvykle společné.

 

Vlastnosti kmenů odrůdy konopí Kush

Pravé kmeny Kush jsou indické nebo indika dominantní, rostou kratší a bujnější, s velkými listy, které mají často fialový nádech. Odrůda konopí Kush má tendenci mít husté, pryskyřicí pokryté pupeny a často mají mírně fialový odstín.

Díky svému landrace původu se u kmenů Kush vyvinula odolná a trvanlivá povaha, která jim pomohla prosperovat v drsných podmínkách oblasti Hindukúše, díky čemuž jsou schopny lépe přežít v chladnějším podnebí.

 

Jak voní a chutná odrůda konopí Kush ?

Aroma odrůdy konopí Kush může být velmi zemité a vonět po borovicích, což odpovídá jejímu původu z horských oblastí. Jiné vůně trávy Kush mohou být květinové, hašišové nebo sladce kořeněné. Díky svým vůním a jemné, zemité chuti může být kouření Kush velmi smyslovým zážitkem.

Stojí za zmínku, že tyto vlastnosti nejsou pevně dané. Aroma kmene Kush, který kouříte, bude určeno jeho terpenovým složením. Pokud má kmen vysoký obsah humulenu, bude mít s největší pravděpodobností chmelové aroma (v závislosti na ostatních terpenech a jejich vzájemném působení). Odrůda s převahou limonenu bude citrusová a pinen přinese dřevitou vůni atd…

 

Jaké jsou pocity z kmenů kush ?

Kmeny Kush jsou známé tím, že poskytují relaxační, sedativní zážitek, podobný tomu, když se zabalíte do deky a vznášíte se nad šálkem horkého čaje v horské vesnici Hindu Kush. Opojení může být velmi euforické a veselé, ale ne nijak zvlášť energické nebo mozkové jako u kmenů Haze.

Opojení z kmenů Kush je do značné míry to, co si lidé představují, když si představí kmeny Indica, i když, jak jsme zdůraznili, o opojení rozhoduje chemické složení chemovaru, nikoli to, zda se jedná o indiku nebo sativu nebo kush či haze.

Díky klidnému opojení, které kmeny Kush přinášejí, jsou skvělé při úzkosti, stresu a nespavosti. Jedná se o kmeny, které jsou ideální pro odpočinek na konci dne a jsou známé tím, že vyvolávají pocit „gaučového ležení“, který vyhledává nespočet fanoušků konopí, když si chtějí jen odpočinout a zklidnit se.

Pokud hledáte kmen, který vás „probere a nabudí“, nebo kmen, který vám během dne dodá kreativitu a energii, nemusí být kmen Kush tou nejlepší volbou.

 

Některé oblíbené kmeny kush, které je třeba poznat

Odrůdy kush jsou tak populární, že se slovo kush stalo jakýmsi synonymem pro marihuanu. Částečně je to způsobeno popularitou a téměř všudypřítomností některých kmenů Kush, které byste měli opravdu poznat :

 

Odrůda konopí OG Kush

Kde by bylo konopí, kdyby nebyla odrůda konopí OG Kush ? OG Kush, který je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších kmenů všech dob, byl použit k vyšlechtění (velmi) dlouhého seznamu dynamických chemovarů konopí, i když přesný původ OG Kush zůstává trochu nejasný (jako rodičovské kmeny byly uvedeny Hindu Kush i Chemdawg). Legenda konopí ze západního pobřeží, OG Kush, je předmětem fascinace také kvůli svému jménu.

semínka konopí OG Kush

V závislosti na tom, koho se zeptáte, se má za to, že OG znamená „Original Gangster“ nebo „Ocean Grown“, a to kvůli teorii, která tvrdí, že byl pěstován u moře, a ne v horách nebo kopcích severní Kalifornie, a díky tomu se nějakým způsobem stal tak vítězným kmenem. Jiná teorie uvádí, že to znamená „Original Grower“ na počest pěstitelů, kteří v 70. letech minulého století převáželi semena Kushe z Afghánistánu do Států. A konečně Josh D, jeden ze šlechtitelů, který je často označován jako autor OG Kush, uvedl, že to znamená „Original Gangster“ a že tento název dostal, aby se oddělil od ostatních kmenů, které se prohlašují za původní OG Kush.

Podstatné je, že tento kmen je tak populární a byl vyšlechtěn tolika různými způsoby, že vzorek, který dostanete, se může velmi lišit od odrůdy, která se poprvé pěstovala v jižní Kalifornii. Bez ohledu na to by to měl být nezapomenutelný zážitek.

 

Odrůda konopí Bubba Kush

Dalším velmi oblíbeným kmenem odrůdy konopí Kush je tato odrůda, kterou vytvořil pěstitel jménem Matt „Bubba“ Berger z několika semen Northern Lights a rostliny Kush. Tento kmen byl v 90. letech v Los Angeles velkým hitem a vyvolal to, co High Times popsal jako „Kush Kraze“.

Bubba Kush je silně sedativní „gaučový“ chemovar, který není ideální pro kouření před polednem (i když to můžete zkusit). Má silné, zemité aroma, sladkou chuť a může být skvělým kmenem proti nespavosti a stresu. Vyvolává také silně euforický účinek, který vás ukolébá hlouběji do gauče.

odrůda konopí Bubba Kush

 

 

Odrůda konopí Hindu Kush

Proč nevyzkoušet kmen pojmenovaný po místě, kde to všechno začalo? Hindu Kush je silná indická landrace, jejíž kořeny sahají až k horám, které jsou jejím jmenovcem. Stejně jako klasický Kush vytváří hustá poupata se silným povlakem pryskyřice, což je jeden z důvodů, proč je tak oblíbená u lidí vyrábějících hašiš. Hindu Kush má zemité, nasládlé aroma, které je často přirovnáváno k hašiši. Vytváří uklidňující, relaxační opojení, které vám může pomoci skvěle se vyspat nebo jen uvolnit trochu stresu.

semena konopí Hindu Kush

zdroj : cannigma.com

Akce semena konopi Nuka Seeds

Komentuj