Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Dvě stovky lidí protestovaly proti razii v growshopech

Asi 200 lidí demonstrovalo na Staroměstském náměstí proti zásahu policie v takzvaných growshopech, které prodávají potřeby pro pěstování konopí

growshop demonstrace Akci svolalo sdružení Legalizace.cz v reakci na policejní razii v padesátce těchto obchodů v celé ČR. Policie ji provedla na základě paragrafu o šíření toxikománie a loňského výroku Nejvyššího soudu, kdy byli k podmíněnému trestu za šíření toxikománie odsouzeni majitelé jednoho květinářství – Kauza Hydroponic

Účastníci přišli vyjádřit podporu stíhaným majitelům growshopů i myšlence legalizace konopí. Odmítavý postoj k policejnímu zásahu dali najevo hlasitým pískotem. „Lidé, kteří nepodporují konopí pro léčebné účely, jsou hloupí,“ řekl jeden z účastníků, který měl na kusu látky přes ramena nápis: ‚Pěstování není zločin‚. Mezi projevy hrálo reggae, mladí lidé s dredy zpívali a kouřili marihuanu.

Krok policie vnímáme jako zásadní útok na svobodu podnikání, na svobodu projevu. Říká, že legální zboží, které je volně dostupné po celé Evropě nebo na internetu, zrovna v těchto obchodech může sloužit k páchání trestné činnosti,“ řekl předseda sdružení Robert Veverka. Podle něj je na zákaznících, jak se zbožím naloží, nelze stíhat podnikatele.

Podnikatel v oboru zahradnictví Michal Jakeš, který zásobuje většinu growshopů v ČR, tvrdí, že podniká naprosto legálně. Řekl, že má dvě prodejny v Praze a jednu v Liberci, ze které policie při zásahu odnesla veškerý sortiment. Po výroku soudu odstranil z obchodu časopis Legalizace.cz i další tiskoviny a knihy o pěstování rostlin pod umělým světlem. Z prodeje stáhl i konopná semínka a nabízí je jen na internetu.

Řekni, kde ty kytky jsou?! Asi dvě stovky lidí protestovaly na Staroměstkém náměstí proti razii policie v growshopech

growshop demonstrace Policie zatím při zátahu na growshopy obvinila nejméně 22 lidí, nejvíc – devět – jich je v Moravskoslezském kraji. Kriminalisté zabavovali peníze i věci potřebné k pěstování konopí -?!? (pozn. growmart) a některé obchody zavřeli. Další obvinění asi přibudou, protože akce má v dalších dnech pokračovat.
Policie prověřuje ve více než 50 případech podezření kvůli drogovým deliktům. Jde zejména o nabízení a veřejnou prezentaci materiálů, které propagují pěstování (KURVA TO UŽ SNAD NENÍ MOŽNÉ … propagujeme pěstování léčebné byliny – zavřete nás omg… pozn growmart) užívání marihuany. Policie to zdůvodnila i tím, že v Česku od roku 2007 přibývá vnitřních pěstíren konopí a spolu s tím i kamenných a internetových obchodů, které nabízejí potřebné technologie.

Občanské sdružení svolává demonstrace pod heslem Svobodu pěstovat – Ne policejnímu státu na středu odpoledne v Ostravě, Havlíčkově Brodu, České Třebové, Pardubicích, Plzni, Českých Budějovicích, Brně, Liberci a Karlových Varech.
Podle Veverky většina growshopů už začátkem léta omezila či zrušila nabídku zboží, jehož prodej by mohl naplňovat skutkovou podstatu trestného šíření toxikománie, tedy souběžný prodej semínek konopí, pěstební techniky, kuřáckých potřeb a tiskovin s informacemi o pěstování. Orgány činné v trestním řízení na tuto skutečnost nebraly zřetel a rozhodly se growshopy plošně zlikvidovat, prohlásil.

Nahrála razie černému trhu? HÁDEJ HÁDEJ HADAČI

Policejní razie podle sdružení jen nahrála velkým prodejcům na černém trhu s marihuanou i státem licencovaným firmám, které budou legálně prodávat léčebné konopí. Firmy podle platného zákona zatím budou moci konopí jen dovážet, nikoli pěstovat. Kritici tvrdí, že povolených 30 gramů nebude řadě pacientů stačit, argumentují dosavadní praxí i zahraničními příklady.
Vadí jim také to, že nizozemská firma, od níž by se léčebné konopí dováželo, nabízí gram za 200 korun, pacient za 30 gramů tak měsíčně bude muset dát 6000 korun.

lidovky

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!