Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

HATER Frydrych opět zasahuje – kouření marihuany pokuta až 15 000 korun

Policie chce postupovat tvrději proti uživatelům drog a například nad kouřením marihuany na veřejnosti už by úřady neměly přivírat oči.

pokuta_ilu_denik-380 Avizoval to v úterý šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.
Upozornil na to, že držení jakékoliv drogy je minimálně přestupkem, za který hrozí až patnáctitisícové pokuty, a právě na řešení přestupků souvisejících s drogami se chce policie podle něj více zaměřit.

„Panuje tu představa, že držení malého množství drogy je legální. Je to ale stejné, jako když jedete rychle v autě, dopouštíte se zkrátka přestupku a policie to nesmí tolerovat,“ řekl Frydrych.

Podle něj české úřady evidují zhruba tisíc přestupků spojených s drogami ročně, zatímco v sousedním Rakousku je to patnáctkrát tolik. „Všichni uniformovaní policisté budou informováni, jak takové přestupky řešit,“ dodal k tomu Frydrych. Douda: jen to vylepší statistiky

Plány policie na tvrdší postup proti běžným uživatelům drog se ale setkávají s kritikou odborníků.

„Drogovou scénu to v žádném případě nijak pozitivně neovlivní, spíš se vyostří boj mezi mladými a policií,“ řekl k tomu např. drogový expert Ivan Douda z nadace Drop-In.

pokuta Zároveň dodal, že policie by navíc v takovém případě spotřebovala na řešení drogových přestupků značnou část své kapacity a chyběla by u závažnějších trestných činů. „Denně kouří marihuanu v klubech nebo jinde na veřejnosti tisíce lidí, a pokud by to policie chtěla opravdu důkladně řešit, tak navíc zahltí úřady, které tyto přestupky řeší,“ doplnil Douda s tím, že ze strany policie může jít spíše o vylepšení svých statistik.

Podle vedení protidrogové centrály zůstává největším problémem v souvislosti s drogami na našem území masová výroba pervitinu, což umožňuje mimo jiné snadná dostupnost léků s pseudoefedrinem, které se k „vaření“ používají. Z výroční zprávy protidrogovky, kterou její šéf včera představil, také vyplynulo, že i v minulém roce stoupal trend pěstování konopí ve velkopěstírnách.

Autor: Jakub Troníček, Právo

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!