Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Hydro systém aquaponie

Pokud vás zajímají hydro systémy tak tady je jeden, který se vám může líbit. Tento hydro systém je unikátní v tom, že veškeré živiny, které rostliny potřebují jsou organické a nemusíte se o ně starat jako o jiné systémy. Všechny živiny zajistí akvárium s rybkami a hodné bakterie. Tomuto systému se říká Aquaponie.

V polovině devadesátých let dvacátého století si odborníci povšimli, že s využitím živého roztoku, vyrobeného z vody akvária, mohou dosáhnout výjimečných výsledků v kvalitě produktů. Bakterie, které se vyskytují v půdě, rozkládají molekuly v akvarijní vodě na ionty a květiny jsou schopny je okamžitě přijmout. Z toho pochopily, že pokud by se jim podařilo vytvořit tyt kmeny bakterií v hydroponických systémech, mohli by zabránit zkysnutí živných roztoků. Pro zaplnění plochy bakteriemi musíte vytvořit ty správné podmínky: především množství úkrytů (porézní granule keramzitu) a vysoký obsah kyslíku. V zásadě se jedná o základní princip všeho života na Zemi.

princip-aquaphonie-growmart Po jednoduchém nahrazení nádrže hydroponického systému akváriem, zajištění dostatečného přísunu kyslíku a použití granulí keramzitu (nebo jiného porézního substrátu) se začnou benigní bakterie rozvíjet samy. Koncept tedy závisí na tom, čemu akvaristé říkají proces nitrifikace. Během něj se čpavek (z výkalů ryb a tlejícího organického materiálu ve vodě), který je pro ryby smrtelně nebezpečný, přetvoří působením aerobních bakterií Nitrosonomas na méně škodlivé dusitany. Tyto dusitany se přemění působením nitrobakterií na dusičnany, které jsou pro rostliny méně nebezpečné. Cyklus trvá dva týdny. To je doba, kterou bakterie potřebuje k osídlení organického filtru, který poté funguje jako čistička vody- molekuly v akváriu zadrží substrát (granule keramzitu, kokosové vlákno) a později jsou přeměněny na dusitany a poté na dusičnany.

akvaponie-ukazka-growmart Rostliny zachycují hlavně tyto tři prvky: čpavek, dusitany a dusičnany. Ošetřenou vodu, je poté možno dát zpět do nádrže / akvária bez rizika pro rostliny či ryby.

Spojení akvaristiky a hydroponie lze vytvořit jednoduchý a téměř nezávislí systém, využívající nejnovější technologie ve spojení se starodávnou organickou kultivací (starodávná civilizace na jezeře Titicaca v Peru a její plovoucí zahrady). jezero-titicaca-plovouci-zahrady

Zdroj: ADAMS, Philip,2012. Weedology / Marihuana – Vše o pěstování konopí. Přel. J. Krása. Vyd. 1. Nizozemí: Positive Publisher. ISBN 978-90-7658-335-8

Následující informace na této stránce jsou určeny pouze pro všeobecné vzdělávací účely. V žádném případě neslouží jako navádění k trestné činnosti. Neneseme odpovědnost za případné zneužití informací.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!