Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Návod jak na choroby a škůdce při pěstování konopí

A dnes se podíváme na návod který by vám mohl pomoci v boji s chorobami a škůdci.

choroby konopi

Základy

prevence-na-prvnim-stupni_3 Hlavním pravidlem kontroly škůdců je prevence.
Ve skutečnosti je velmi obtížné kontrolovat nebo dokonce odstranit z rostlin vyvinuté kolonie hmyzu a plísní.

Proto je důležité během pěstování ošetřovat  rostliny pravidelně přírodními instekticidy i v okamžiku, kdy se zdá, že rostliny nejsou hmyzem napadeny.

komar-insekticid Střídáním insekticidů, které jsou zaměřený proti různým škůdcům, zvýšíte ochranu rostlin proti širokému spektru hmyzích škůdců: použijte nejprve např. nimbový olej který je účinný proti sviluškám, černým muškám smutnícím, mšicím a plísním. A poté můžete použít insekticid založený na bázi glycerinu, který je účinný proti třásněnkám a molicím.

skudci konopi Rostliny pravidelně postřikujte destilovanou vodou. Kromě čistící funkce, zajišťující lepší látkovou výměnu, zabraňuje tento postup do značné míry i vývoji hmyzu, který upřednostňuje suché prostředí, jako jsou například svilušky.

Používání chemických insekticidů se vyvarujte, protože nejsou vhodné pro použití u rostlin, které jsou určeny pro pozdější konzumaci.

V případě nekontrolovatelného napadení škůdci je můžete použít jako krajní řešení. Potom ale musíte počkat dlouhou dobu (alespoň měsíc), než obnovíte kultivaci rostlin pro konzumaci (opakovaný postřik destilovanou vodou pomohou odstranit zbytky, které nespotřeboval hmyz).

svilusky na konopi Postřik provádějte ze spodní strany listů, protože většina škůdců se vyvíjí právě na těchto místech.

Obzvláště při pěstování v umělém prostředí, které je teplé s nehybnou atmosférou, se hmyz a plísně rozvíjejí velmi rychle.

Následky tohoto fenoménu se ještě zhorší, pokud neprovádíte dostatečnou hygienu.

Ventilační systém, jak vnější (přívodní a odsávací ventilátor), tak vnitřní (ventilátory uvnitř pěstebního prostoru), přispívá k prevenci výskytu škůdců – upravuje teplotu a vysouší vzduch v pěstebním prostoru.

V prostoru, kde pěstujete konopí, nepěstujte jiné druhy rostlin. Mohou na sobě nést škůdce nebo choroby.

Jestliže získáte řízky od někoho jiného, umístěte je nejprve na několik týdnů do karantény, aby jste zajistily, že nejsou infikovány.

V prostoru, kde pěstujete konopí, nepěstujte jiné druhy rostlin. Mohou na sobě nést škůdce nebo choroby.

Jestliže získáte řízky od někoho jiného, umístěte je nejprve na několik týdnů do karantény, aby jste zajistily, zda nejsou infikovány. Zároveň  musíte provést postřik  organickými insekticidy. Nejlepší okamžik pro aplikaci postřiku je po zhasnutí osvětlení, jinak riskujete spálení tkáně listů.

prenos skudcu Domácí zvířata (psi, kočky, atd.) nesmějí mít do pěstebního prostoru přístup, protože na sobě nosí mnoho škůdců. Za každou cenu se vyhněte používáni zeminy ze zahrady nebo lesa. Pro pěstování v umělém prostředí se nehodí, muže totiž být infikována. Udržujete pěstební prostor čistý, jak je to jen možné – nenechávejte v něm např. mrtvé listy nebo zásobník ze stojatou vodou.

Ve venkovním prostředí jsou škůdci a choroby mnohem běžnější, než v umělém, než v umělém.

berusky jsou predatori Příroda si s touto situací naštěstí umí poradit.

Obecně lze říci, že v přírodé funguje automaticky udržovaná rovnováha mezi rostlinou, škůdci a jejich přirození nepřáteli. Neznamená to ale, že by jste neměly rostliny pravidelně ošetřovat organickými insekticidy. Nicméně  stále platí že největší  hrozbou ve volné přírodě není hmyz, ale velká zvířata, jako jsou jeleni nebo divoká prasata. Tato zvířata jsou přitahována  vůní různých přípravků pro vylepšení kvality  půdy a organických hnojiv, samozřejmě taky pro ně chutnými zelenými výhonky.

Aby jste je odradily, můžete po okrajích pěstebního prostoru močit a  v blízkém  okolí rozptýlit psí chlupy a lidské vlasy. Pomoci mohou taky zábrany, jako například plot z pletiva, nicméně dostatečně vysoký aby jej nemohla zvěř přeskočit. Jelen bez potíží přeskočí i 1,5 metru vysokou zábranu. Jeleni nenávidí pach krve – můžete tedy kolem kultivačního prostoru rozprášit krevní moučku.

cesnek odpuzuje hmyz Na zahrádce s konopím můžete také pěstovat rostliny, jako česnek máta a bylinky které produkují molekuly odpuzující hmyz. Kromě hmyzu česnek odpuzuje i zajíce a některé jeleny, máta odradí od návštěvy vaší zahrádky například myši. Tyto rostliny byste měly používat z preventivních důvodů a ne v místech, kde tito škůdci již žijí. Všechny rostliny musí být co nejblíže konopí, protože jejich insekticidní účinky jsou omezené.

bariery proti hmyzu Slimáky a hlemýždě udržíte v bezpečné vzdálenosti vytvořením bariér z vápníku, draslíku, síry nebo křemeliny (infuzoriová hlinka). Postačuje tenká vrstva kolem celého pěstebního prostoru.

Ostražití buďte taky k hrozbě ze strany, myslivců, lovců, lesních dělníku a dalších osob, kteé by mohly vaši zahrádku oběvít. Nechoďte  ke svím rostlinám stále stejnou cestou, aby se nevytvořila pěšinka.

Dobrou technikou je rostliny rozmístit na různá místa a poté při jejích vyhledávání používat navigaci GPS. Při pěstování tímto způsobem je šance přivést rostliny ke zralosti mnohem vyšší, než při pěstování na jednom místě.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!