Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak dlouho marihuana zůstává v lidském těle?

marihuana a testy

Jak se dá spolehlivě dohledat marihuana v lidském těle?

Marihuana, stejně jako ostatní „drogy“ má taky svou schopnost se udržet v lidském těle. Bohužel svou klasifikací spadá do drog, ale mnozí se asi dovtípíte, že by se tak vůbec brát neměla. Každopádně to tak je a moc se s tím teď nedá dělat. 

Když tedy dojde na nějaký ten test na drogy, kvůli nějakému problému, nebo třeba při pracovním pohovoru, měli by jste vědět jak dlouho se konopí drží v systému.

Jak dlouho zůstává konopí v lidském těle?

Toto je velmi záludná otázka, jelikož není žádný diagram nebo vzorec, který by to dovedl určit s jistotou. Každý je totiž jiný, ať už se jedná o pohlaví, tělesnou konstituci, metabolismus, tuk v těle a mnoho dalších faktorů.

Testy samotné dokážou být velmi ošemetné a dokáží zjistit stopy THC až dlouho po poslední konzumaci. Posuďte sami.

Test moči

testy na marihuanu Pokud jdete dobrovolně, nebo to vyplývá z nařízení zaměstnavatele, s největší pravděpodobností půjdete na test moči. Ten se provádí při vstupních nebo ročních prohlídkách. Pokud jste pravidelný uživatel, tak se stopy marihuany dají dohledat až 30ti dnů po posledním šluku, podle koncentrace THC v dané odrůdě to může být i více.

Jestli jste občasným a nepravidelným uživatelem a dáte si jen občas s většími pauzami, tak v tomto testu by jste mohli projít za 3-7 dnů.

Takže těžký kuřák by si před nějakou kontrolou měl dopřát trochu pauzu, ať pak nejsou zbytečné problémy.

Krevní test

marihuana v krvi Krevní testy se v běžných situacích nepoužívají moc často, jelikož nedokáží dohledat THC s takovou přesností jako test moči. Takže jestli jdete na test, musí to být konkrétní důvod.

Třeba když jste podezřelý z řízení pod vlivem návykových látek, dojdete pozdě do práce a odmítáte se podrobit dechové zkoušce, způsobíte si nějaký pracovní úraz. Tyto případy odkazují na následný krevní test.

Ale samotné THC se ukládá tukové tkáni, ne v krvi. Marihuana se tak v tomto případě dá dohledat v rozmezí 3-12 hodin, když kouříte odrůdy s malou koncentrací THC. U těch s větší koncentrací to může být 6-27 hodin.

Zkoumání vzorku slin

Tyto testy jsou, stejně jako krevní testy, docela vzácné a nebudu si muset dělat starosti s projitím daného testu. Test slin dohledá stopy THC 24 po poslední konzumaci. Při větší míře kouření tato doba vzrůstá na 30 hodin.

Výzkum vlasů

Máme zde záludnou situaci. Nemusíte být zrovna uživatel marihuany, aby se vám THC dostalo do vlasových folikul. Stačí, aby jste si dal opravdu jen občas, nebo byl v kontaktu s pravidelnými uživateli. Za všechno může samotný kouř a díky němu se dá dohledat THC až 90 dnů od poslední konzumace.

Tyto testy se provádí v situacích, kde se jedná o podezření z nadměrné konzumace marihuany. Samotný test se provádí na zhruba 3cm vlasu, jelikož to je odpovídající délka, která dokáže narůst během devadesáti dnů.

Jak testy zjistí marihuanu?

květy marihuany V těchto testech se hledá konkrétní stopa, a to THC – Tetrahydrokanabinol. Jedná se o kanabinoid, který způsobuje psychoaktivitu a navozuje euforický stav.

Patří mezi látky, které se rozpouští v tuku a ne ve vodě, což může způsobit komplikaci, jedná-li se o zbavení se THC z těla.

I když se testy snaží zjistit, jestli vaše tělo zpracovalo nebo nezpracovalo THC, nedělají to pomocí zbytků THC v těle. Hledají metabolit THC (THC-COOH, který se podílí na rozpadu THC). Ten se taky rozpouští v tucích a může se v těle držet ještě déle, než samotné THC

Dokážu se zbavit stop po THC rychleji?

marihuana Může to vyvolat strach, ale nemusíte se bát. Když si dáte od marihuany chvíli pauzu, jistě testem bez problému projdete. Jsou tu ale jisté faktory, které tomu můžou pomoci.

Tak určitě zde hraje frekvence kouření a to, jaké množství této látky máte v těle. Říká se, že když cvičíte, projdete testy lépe, protože spalujete tuk, ve kterém se THC ukládá. To se vám ale před testy většinou nechce. Čím víc tuku spálíte, tím více THC uvolníte do krevního oběhu. Důležité je mít vyváženou stravu, aby se vám v těle neukládalo tolik tuku (a THC v něm).

Mnoho lidí také prohlásilo, že je dobrý brusinkový džus, který funguje jako diuretikum a antioxidant. Podle všeho dokáže ony metabolity dostat z těla, ale to není dokázáno.

Nejlepší asi bude, když si před plánovaným testem jednoduše dáte pauzu.

Jak moc záleží na výběru odrůdy?

testy a marihuana Jste-li fanouškem odrůd s velkým množstvím THC, může být pro vás trochu oříšek se ho zbavit v požadované době.

Jestli jsou na vašem pracovišti testy na návykové látky pravidelné a nechcete se úplně zbavit kouření marihuany, vyzkoušejte nějakou odrůdy s větším obsahem CBD, anebo odrůdy, kde je poměr CBD větší ku THC.

Finální myšlenka

Na internetu najdete opravdu velké množství rad a tipů, jak se zmírnit množství THC v těle, pití vody po lžičkách, pití brusinkového džusu, speciální odvary anebo kouření odrůd s malou koncentrací THC. Největší jistotu ale budete mít tehdy, když si dáte od kouření malou pauzu.

Při abstinenci má vaše tělo mnohem lepší prostor pro zbavení se metabolitu THC-COOH.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!