Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak na pěstování konopí venku – Kdy pěstovat

Hned po úvodu se ve druhém díle našeho seriálu o pěstování konopí venku zaměříme na to, kdy a jak správně pěstovat konopí a na co všechno by jste měli dávat pozor, aby jste předešli případným problémům.

porad-se-nas-ptaji-kdy-se-vezmeme_detail

Kdy lze pěstovat ?

Různá roční období, zeměpisná šířka a fotoperiodicita.

Nejprve musíte vědět, že období pěstování se liší podle zeměpisné šířky míst kultivace.

Zeměpisná šířka rozhoduje o ročním období a fotoperiodicitě na určeném místě.

podnebni-pasy Konopí lze pěstovat především ve dvou klimatických pásmech:

Tropický pás (od 0° do 30° severní i jižní šířky), kde je pěstování možné celoročně a odkud pochází nejvyhledávanější odrůdy, proslulé svými psychoaktivními a stimulačními vlastnostmi: kolumbijské, mexické a thajské – to jsou různé druhy konopí setého.

Mírný pás (od 30° do 60 ° severní i jižní šířky), kde je pěstování možné pouze během části roku. Maroko, Libanon, Turecko, Severní Pakistán a Afghanistán jsou země proslulé produkcí konopí indického v podobě hašiše. Všechna se rozkládají v mírném pásu. Do tohoto pásu patří i Spojené státy, Kanada a Evropa.

Jak jste se již mohli dočíst v předchozích kapitolách, fotoperiodicita je rozdíl v délce trvání dne a noci. Díky tomuto principu konopí začne kvést, když se prodlouží noc.

Na rovníku se fotoperiody během celého roku téměř nemění a výkyvy počasí jsou velmi malé. Dále od rovníku jsou rozdíly mezi fotoperiodami větší a mění se i počasí.

czpsh V našem mírném pásmu dochází k prodloužení dne a krácení noci na jaře (od 21. března). Od konce dubna se zvyšují teploty a v tento okamžik klíčí semena. Poté následuje období, kdy se začnou vytvářet stonky a listy.

Později v létě (od 21.června) dochází ke změně podmínek: dny se krátí a noci prodlužují. Přibližně od poloviny do konce srpna jsou noci dostatečně dlouhé na to, aby rostliny konopí začaly kvést.

První rostliny venku začínají růst většinou od konce dubna, když skončí noční mrazy. Rostliny pak mají dostatek času správně se vyvinout, než začnou v srpnu kvést. Sklizeň probíhá v září nebo v polovině října.

Velkou pozornost věnujte fenoménu, kterému naši předkové říkali Ledoví muži – na svátky katolických světců Pankráce, Serváce a Bonifáce v květnu (11., 12. a 13.) může v noci nečekaně udeřit mráz. Všichni zkušení groweři tento fenomén dobře znají. Ledoví muži vše během jediné noci zničí. Začátečníci, buďte opatrní, naslouchejte radám a připravte se. Před tímto datem rostliny nesázejte.

zdroj: Weedology

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!