Hned po úvodu se ve druhém díle našeho seriálu o pěstování konopí venku zaměříme na to, kdy a jak správně pěstovat konopí a na co všechno by jste měli dávat pozor, aby jste předešli případným problémům.

porad-se-nas-ptaji-kdy-se-vezmeme_detail

Kdy lze pěstovat ?

Různá roční období, zeměpisná šířka a fotoperiodicita.

Nejprve musíte vědět, že období pěstování se liší podle zeměpisné šířky míst kultivace.

Zeměpisná šířka rozhoduje o ročním období a fotoperiodicitě na určeném místě.

podnebni-pasyKonopí lze pěstovat především ve dvou klimatických pásmech:

Tropický pás (od 0° do 30° severní i jižní šířky), kde je pěstování možné celoročně a odkud pochází nejvyhledávanější odrůdy, proslulé svými psychoaktivními a stimulačními vlastnostmi: kolumbijské, mexické a thajské – to jsou různé druhy konopí setého.

Mírný pás (od 30° do 60 ° severní i jižní šířky), kde je pěstování možné pouze během části roku. Maroko, Libanon, Turecko, Severní Pakistán a Afghanistán jsou země proslulé produkcí konopí indického v podobě hašiše. Všechna se rozkládají v mírném pásu. Do tohoto pásu patří i Spojené státy, Kanada a Evropa.

Jak jste se již mohli dočíst v předchozích kapitolách, fotoperiodicita je rozdíl v délce trvání dne a noci. Díky tomuto principu konopí začne kvést, když se prodlouží noc.

Na rovníku se fotoperiody během celého roku téměř nemění a výkyvy počasí jsou velmi malé. Dále od rovníku jsou rozdíly mezi fotoperiodami větší a mění se i počasí.

czpshV našem mírném pásmu dochází k prodloužení dne a krácení noci na jaře (od 21. března). Od konce dubna se zvyšují teploty a v tento okamžik klíčí semena. Poté následuje období, kdy se začnou vytvářet stonky a listy.

Později v létě (od 21.června) dochází ke změně podmínek: dny se krátí a noci prodlužují. Přibližně od poloviny do konce srpna jsou noci dostatečně dlouhé na to, aby rostliny konopí začaly kvést.

První rostliny venku začínají růst většinou od konce dubna, když skončí noční mrazy. Rostliny pak mají dostatek času správně se vyvinout, než začnou v srpnu kvést. Sklizeň probíhá v září nebo v polovině října.

Velkou pozornost věnujte fenoménu, kterému naši předkové říkali Ledoví muži – na svátky katolických světců Pankráce, Serváce a Bonifáce v květnu (11., 12. a 13.) může v noci nečekaně udeřit mráz. Všichni zkušení groweři tento fenomén dobře znají. Ledoví muži vše během jediné noci zničí. Začátečníci, buďte opatrní, naslouchejte radám a připravte se. Před tímto datem rostliny nesázejte.

zdroj: Weedology

Akce semena konopi Nuka Seeds

13 komentářů

 1. ?? nesázet před ledovýma? to už bejvaj kytky pomale po kolena:-) Mrazíky naopak hezky proberou slabší kusy:-)

  Odpovědět
 2. může světlo z pouličních lamp ovlivňit květění ?

  Odpovědět
 3. Čau lidi potřeboval bych radu ohledně pěstování ve skotsku :) Jsem úplným začátečníkem a chci příští rok zasadit (samonakvetaci) ale bojím se té vlhkosti aneb celkoveho podnebí .lokalita Campbeltown díky moc :)

  Odpovědět
 4. čus lidi nevíte kdy začít pestovat nebo zasadit semínka trávi

  Odpovědět
 5. Trávi...no ty vole, ty radši nic nesázej!!!

  Odpovědět
  1. Dobrý ;-)))

   Odpovědět
 6. Čau chtěl jsem se zeptat, jestli nevadí když zasadím semínko ke konci května a jestli vůbec stihne kytka vykvést a nebavím se o žádných odrudách které dlouho kvetou.

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   klidně můžete vysadit až koncem května na dobu květu to nebude mít žádný vliv a to z důvodu že se rostlina řídí fotoperiodou.

   https://growmart.cz/fotoperioda-rostlin-konopi/

   Odpovědět
 7. cau potreboval bych poradit jak dlouho to trva to pestovani dekuji

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   záleží na tom jaké rostliny chcete pěstovat. Pokud se ptáte na klasické feminizované odrůdy tak je třeba se dívat na dobu květu která by se měla pohybovat od 45 do 65 dní. Rostliny s delší dobou květu už mají v našem podnebí problém dozrát. Tyto odrůdy se sadí na Jaře s sklízí na Podzim. Existují ještě samonakvétací (autoflower) odrůdy které jsou od semínka do zralosti hotovy do třech měsíců ovšem mají menší vzrůst a výnos.

   Odpovědět

Komentuj