Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak na pěstování konopí venku – Semena nebo klony ?

Dnes si řekneme něco o tom, zda je lepší zvolit pro pěstování konopí venku semena nebo sazenice (řízky, klony) a proč tomu tak vlastně je.

semena-nebo-řízky-growshop-growmart Semena nebo klony ?

Ve venkovním prostředí je možné začít pěstovat rovnou ze semen na místech, kde se půda po zimě rychle ohřeje (jih Španělska, Portugalsko, Itálie). Nicméně zasetí semen přímo do země je příliš riskantní, protože semena může velmi snadno poškodit hmyz a špatné počasí.

Proto je lepší začít s pěstováním v umělém prostředí, ve skleníku nebo v řízkovně. Tímto způsobem můžete v mírném pásmu, kde riziko mrazu trvá do pozdního jara, prodloužit období růstu. Aby jste zvýšili šanci na přežití rostliny, měla by být před vysazením alespoň 30 cm vysoká.

samčí-a-samičí-rostliny-konopí-growshop-growmart V každém případě se doporučuje používat řízky, u kterých lze určit pohlaví, aby jste mohli vysázet pouze samičí rostliny a zamezili tak nutnosti následně třídit samčí jedince.

Pokud řízky nemáte, musíte pracovat se semeny a začít s větším počtem rostlin, než kolik jich potřebujete – myslet na to, že 50% rostlin budou samci. V tomto případě by jste měli zasadit třikrát více rostlin, než kdyby jste pracovali pouze se samičími rostlinami. Poměr samčích rostlin je většinou 50%. Nicméně minimální počet samičích rostlin je jedna ze tří. Je nutné pozorně sledovat, určit a odstranit samčí rostliny okamžitě po jejich rozpoznání. Většina samčích rostlin začíná kvést o dva až tři týdny dříve, než rostliny samičí. Je tedy snadné odstranit je dřív, než stihnou opylit samičí rostliny. V závislosti na tom, kolik rostlin bude nutné odstranit, se může jednat o časově velmi náročnou práci.

Kromě toho musíte sledovat i rostliny, u kterých jejich pohlaví nejde určit a ze kterých by se v pozdější fázi kvetení mohly stát rostliny hermafroditní.

Největším nebezpečím je , že tyto rostliny produkují semena, která značně sníží kvalitu konečného produktu.

semena-nebo-klony-growshop-growmart
Řízky se před vysazením ve venkovní zahradě připravují v umělém prostředí.

Z TĚCHTO DŮVODŮ JE V PĚSTITELOVĚ ZÁJMU POUŽÍVAT STRATEGII SÁZENÍ SAMIČÍCH ŘÍZKŮ SE VZRŮSTEM NAD 30 CM.

zdroj: Weedology

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!