Jak na pěstování konopí venku – Stavba zahrádky

Vybudování venkovní zahrádky není nic jednoduchého. V našem seriálu o venkovních kultivacích si můžete přečíst jak na pěstování konopí venku.

kultivace-konopí-venku-growmart Květináč / Volná půda

Ať už se rozhodnete pro pěstování na balkóně nebo na zahradě za domem, je nejjednodušším způsobem pěstování v květináčích. V domech a bytech můžete mít nečekané návštěvy (rodina, přátelé, sousedi). V květináči můžete rostlinu snadno přesunout na lépe ukryté místo a vrátit je na původní poté, co nebezpečí pomine. Navíc je můžete během dne přesouvat podle směru slunečního svitu.

rostliny-konopí-growshop-growmart
rostliny pěstované ve skleníku

Nejlepší je používat kameninové květináče (o objemu 10 až 20 litrů pro rostliny se vzrůstem 1 – 2 metry), protože velmi dobře zadržují vlhkost, zůstávají dobře provzdušněné a na přímém slunci se příliš neohřejí. Rostlinám navíc poskytují lepší stabilitu, protože jsou těžké. V žádném případě nepoužívejte plastikové pytle, protože jsou příliš lehké a absorbují mnoho tepla a během horkých dní vzniká nebezpečí zničení kořenů.

Nakonec musíte zajistit odpovídající drenážní otvory ve dnu, aby přebytečná voda a živiny mohly snadno odtékat.

Nezapomeňte, že produktivita je do značné míry ovlivněna délkou kořenů. Ve volné přírodě nejsou kořeny sevřeny a rostliny mohou vyvíjet hluboké kořenové systémy. Díky tomu mohou rostliny narůst do větších rozměrů a sklizeň je pak bohatší. Pokud se nebojíte neočekávané návštěvy, zasaďte rostlinu do volné půdy.

pěstování-konopí-venku
rostliny konopí pěstované volně

Používáte-li misky pod květináče, nenechávejte v nich stát vodu, protože by mohlo dojít k zadušení kořenů. Rostliny konopí nesnášejí podmínky, kdy mají kořeny neustále ponořené ve vodě a nemají dostatek kyslíku.

Příprava pěstebního prostoru

pěstování-konopí-growmart
obklopte konopí různými rostlinami, aby jste je zamaskovali

Pokud vámi zvolený pěstební prostor nebyl dlouhou dobu použit pro pěstování, je nejlepší připravit ho na podzim. Odstraňte zbytky rostlin a plevel, poté vykopejte díry a naplňte je upraveným půdním mixem. Půdu zakryjte tenkou vrstvou kompostu (odumřelé listí, malé větvičky, kůra, sláma, seno). Zajistíte tak zpomalení vypařování a zachování půdní vlhkosti. Tímto způsobem může půda absorbovat déšť a dobře se promíchat.

zdroj: Weedology

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!