Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Kasina už netáhnou proto Indiáni začínají budovat byznys s konopím

Kasina už netáhnou. Indiáni začínají budovat byznys s marihuanou. V Americe je spousta nezaměstnaných Indiánů proto se rozhodly že budou pěstovat konopí.

Američané se zálibou v marihuaně budou mít brzy nové dodavatele, kterými se zřejmě stanou indiáni. Ti totiž doufají, že jim byznys s měkkou drogou vydělá víc než upadající kasina. Další však nabádají k opatrnosti. Mnozí indiáni jsou závislí na alkoholu a začínat si s marihuanou podle nich není dobrý nápad.

Indiáni chtějí využít toho, že stále víc států americké federace začíná legalizovat užívání marihuany za lékařskými i rekreačními účely. Tex Hall, indiánským jménem „Šíp s rudým hrotem“, se tak podle listu The Times rozhodl založit poradenskou společnost Native American Organics, která bude v pěstování a prodávání marihuany indiánům pomáhat.

indani-budou-pestovat-konopi

„Zisky v americkém obchodu s konopím dosáhly jedenácti miliard dolarů a podle odhadů to za čtyři roky bude třicet miliard.

Ti, kteří se do něj pustí už od počátku, budou moci ovlivnit příštích sedm generací,“ domnívá se Hall. Věří, že jednoho dne zisky z oblíbené drogy překonají 28 miliard dolarů, které původní obyvatelé amerického kontinentu ročně vydělají v byznysu s hazardem. Kasina ve Spojených státech indiáni otevřeli už v osmdesátých letech.

Cestu k obrovským drogovým polím indiánům otevřelo americké ministerstvo spravedlnosti v prosinci, kdy rozhodlo, že už nebude dále regulovat pěstování ani prodávání marihuany na území indiánských rezervací. Ty mají ve Spojených státech unikátní autonomii.

Alkohol nás zničil, marihuanu musíme hlídat, varují kritici

O pěstování měkké drogy má podle dřívějších informací Huffington Post zájem víc než sto kmenů. „Opravdu jsem to podcenil, tolik kmenů v tom chce začít dělat. Chtějí to, co chce každá vláda pro své obyvatele, a tím je finanční nezávislost. Chtějí vydělávat vlastní peníze, zajistit si vzdělání, zdravotnickou péči a bydlení. Tento nový průmysl jim to dovolí,“ popisuje Barry Brautman ze společnosti FoxBarry Farms, která na území rezervací buduje potřebné zázemí. Na ranči Pinoleville Pomo v severní Kalifornii plánuje zaměstnat padesát až sto lidí, především indiány. rostouci-konopi

„Z lidí, kteří nyní nemají nic, budou miliardáři. Budou na obálkách časopisů a ten byznys bude větší než v Národní fotbalové lize, větší než u kukuřice, pšenice a sóji dohromady,“ říká advokátka z Los Angeles Cheryl Shumanová, která rovněž radí indiánům v podnikání s marihuanou.

Přibližně polovina z 566 indiánských kmenů provozuje kasina. Jejich zisky sice vzrostly, stejně tak ale roste i míra chudoby mezi indiány. V některých kmenech se blíží ke čtyřiceti procentům. Velké množství indiánů rovněž bojuje s ohnivou vodou bílého muže – alkoholem. Kritici proto varují, že není právě rozumné začínat si ještě s marihuanou, která stejně indiány nespasí tak, jak slibují právníci.

„Bude to na každém indiánském národu, aby se rozhodl, jestli jde o ohromnou finanční příležitost, nebo něco, čeho je třeba se bát. Alkohol zničil indiánské komunity. Nyní musíme opatrně sledovat vliv marihuany. Jedno je jisté, všichni o tom mluví,“ uvedl bývalý prezident národa Seneců v New Yorku Robert Odawi Porter.

zdroj: legalizace.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!