Teď už máme zasazené rostlinky venku nebo ve skleníku, a proto budeme pokračovat popis činností po měsících, abychom se lépe orientovali v čase a věděli, kdy je co je třeba udělat. Odrůdy citlivé na fotoperiodu, tedy všechny, které nejsou samokvetoucí, jsou nyní ve fázi růstu a nebudou tvořit květiny.
Hnojení
Zhruba po 3-4 týdnech, kdy jsou rostliny na svém stanovišti, můžete začít s plnohodnotným hnojením. Pokud jste zvolili metodu hnojení hnojem s podporou slepičců či guána, zalijte rostliny vykvašeným a zředěným slepičcem až po 5-6 týdnech, což vychází zhruba na první polovinu června (u klasických odrůd). Pokud jste zvolili některé z hnojiv určených pro konopí, řiďte se doporučeným dávkováním pro fázi růstu.

Hnojení samokvětoucích odrůd
Samokvetoucí odrůdy začínají tvořit květiny asi po 20 dnech od zasazení semenáčků. Abyste kvetení dostatečně podpořili, je třeba dodat rostlinám více fosforu a draslíku. Pokud hnojíte hnojivy pro konopí, začněte zhruba ve třetím týdnu dávkovat pro první fázi květu a za dalších 10 dní pro druhou fázi květu. Pokud jste obohatili půdu hnojem (viz Příprava půdy k pěstování), podpořte vykvašeným a zředěným slepičincem nebo guánem v pátém až šestém týdnu od zasazení.
Zalévání konopí
Zalévejte stejně jako u sazeniček. Zalévat je nejlépe ráno nebo večer.
Navazování rostlin
Aby měly rostliny rovnoměrný přísun světla, je někdy vhodné větve usměrňovat tak, aby se slunce dostalo i do spodních pater rostliny. Toho lze docílit vyvazováním s pomocí provázků a jednoduché konstrukce z dřevěných, bambusových nebo plastových tyček. Také lze použít pletivo nebo podpůrnou síť chytře natažené kolem rostliny. Díky navazování získáte nejen rovnoměrný přísun světla i do spodních částí rostlin, ale také snížíte riziko výskytu plísně v poslední fázi kvetení.
Tři způsoby navazování a podpory rostlin. Pomocí tyček a provázku vytvoříme nálevku a větve směřujeme ven. Tyčky připevníme podpůrnou síťkou nebo pletivem. Jednotlivé větve pak směřujeme mezi síťky. Síť nebo pletivo natáhneme kolem rostliny a větve směřujeme do jednotlivých mezer.
Způsobů navazování je mnoho a závisí pouze na fantazii nebo zvyklostech každého pěstitele. Výše uvedené možnosti patří k nejrozšířenějším. Stejný způsob navazování lze použít také pro rostliny zasazené přímo v zemi.
Ochrana rostlin

Během celého životního cyklu rostlin je třeba pečlivě sledovat výskyt škůdců a chorob. Kromě pravidelné vizuální kontroly je vhodné aplikovat také preventivní ochranné přípravky. V době růstu je častější výskyt škůdců. V případě velmi vlhkého počasí se může objevit i nějaká houbová choroba.
Pro preventivní ochranu se výborně hodí přírodní, biologický postřik. Proti škůdcům je třeba Bio Protect od firmy Plagron, nebo BIOOL od Agro Bio Opava. Osvědčené přípravky vyrábí také firma Neudorf. Všechny uvedené přípravky koupíte ve všech grow-shopech a v některých zahradnictvích.
Chemické přípravky nelze pro preventivní zásah doporučit. Jak jsme si řekli na začátku – pěstování venku by se mělo provádět, co nejvíce přirozenou cestou, bez zbytečného používání chemie.
Všechny postřiky rostlin je třeba provádět navečer, když už nejsou rostliny vystaveny přímému a intenzivnímu slunečnímu záření. Rovněž by nemělo po dobu nejméně 12 hodin, optimálně 24 hodin pršet.
Setí samokvětoucích odrůd je stále možné

Během měsíce června je stále vhodná doba k tomu, zasít semena samokvetoucích odrůd. Můžete tedy s pěstováním začít až v této době nebo zasít druhou várku. Na začátku postupujte stejně, jak bylo popsáno v kapitolách Začínáme pěstovat a Sazeničky.
Zakrývání rostlin
Abychom urychlili tvorbu květin a tím i zrání rostlin, můžeme v červenci začít rostlinám prodlužovat noc. Snáze se to dělá, pokud máte rostliny v květináčích nebo pokud pěstujete ve skleníku. V případě květináčů je třeba rostliny ukrýt na temné místo navečer a ráno je opět vystavit na slunce. Optimální doba pobytu na slunci pro správnou tvorbu květin je 12 hodin denně. Rostliny, tedy vyberete na slunce zhruba v 7:00 a schováte je v 19:00. Rozhodně nezkoušejte přes každou rostlinu natahovat pytel nebo podobně, mohla by se objevit plíseň, a rostlinám to celkově moc nesvědčí.
Pro skleník je vhodné pořídit nějakou zakrývací plachtu nebo neprůsvitnou fólii. Jakmile prostěradlo přehodíte přes skleník, uděláte rostlinám noc. Doba zakrývání a odkrývání skleníku je stejná jako v případě květináčů. Potřebujete zkrátka 12 hodin světlo a 12 hodin tmu.
Pokud se rozhodnete pro umělé zkracování dne, pak mějte na paměti, že je třeba zakrývání provádět pravidelně. Pokud byste najednou přestali zakrývat a den by byl delší o nějaké ty hodiny, začaly by vám květiny přerůstat. Rovněž je třeba, aby zatmění bylo dokonalé ak rostlinám neprosvítalo žádné světlo.
Hnojení a zakrývání rostlin
Rozhodnete-li se pro zakrývání rostlin z důvodu rychlejšího nástupu kvetení a zrání, je třeba tomu přizpůsobit i hnojení. Od začátku zakrývání, proto začněte hnojit pro první fázi květu. V případě, že aplikujte granulované hnojivo, guáno nebo slepičky a provedli jste toto hnojení v červnu, počkejte s opakováním až do první poloviny srpna.