Kvalitní semena marihuany

 

Jak poznáte, že ty malé kulaté nugety ve vaší ruce jsou kvalitní semena marihuany ? Jak poznáte, že jsou to jenom šmejdy ? I když osud těchto malých semínek marihuany nakonec určí genetika a správná péče jim pomůže plně rozvinout jejich potenciál, existuje několik znaků, podle kterých můžete posoudit, zda to, co máte, jsou kvalitní semena marihuany.

kvalitni semena marihuany

10 znaků kvalitních semen marihuany

 

#1 Barva

Přestože všechna semena marihuany nemají stejnou barvu, existují určité shody. Zdravá, životaschopná semena marihuany mají světle až tmavě hnědou barvu. Světle zelená nebo dokonce bělavá semena jsou nedostatečně vyvinutá a měla by být vyřazena. Zdravé semeno marihuany bude mít na svém plášti také žíhaný vzor nebo vzor připomínající želví krunýř.

#2 Povlak

Kvalitní semena marihuany mají voskovitý ochranný povlak. Semena, která vypadají matně, pravděpodobně nejsou tak životaschopná a měli byste se jim vyhnout, pokud máte na výběr.

#3 Tvar

Kvalitní konopné semínko bude vypadat jako baculatá slza. Z plochých nebo deformovaných semen pravděpodobně nevyrostou kvalitní rostliny.

#4 Textura

Kvalitní osivo bude pevné. Semena konopí by měla mít pevný obal chránící život uvnitř. Semena, která jsou měkká, poddajná nebo křehká, by se neměla sázet; pokud se o to pokusíte, budou následovat špatné výsledky.

#5 Velikost

Velikost je relativní, ale pokud máte možnost porovnat několik semen najednou, kvalitní semena marihuany jsou větší. Pokud jde o semena, méně je více. Čím méně semen tvoří určité množství, například unci nebo gram, je obecně ukazatelem vyšší kvality semen marihuany. Největší semena v rámci daného druhu v sobě mají obecně uloženo více energie a mají větší potenciál dozrát v produktivní rostlinu. Všimněte si, že kmeny indica mají tendenci produkovat větší semena než kmeny sativa, takže se ujistěte, že porovnáváte mezi podobnými semeny.

#6 Hmotnost

Hmotnost jde často ruku v ruce s velikostí, ale těžší semena jsou obecně kvalitnější než lehčí. Čím je semeno starší, tím větší je potenciální ztráta vlhkosti a živin, což snižuje jeho celkovou hmotnost. Poškozená semena, která byla popraskaná, mohou potenciálně ztratit tytéž potřebné vlastnosti.

#7 test plavání

Kvalitní semena marihuany se ve vodě potopí. Do sklenice nebo nádoby umístěte vodu o pokojové teplotě tak hluboko, aby plně pokryla objem testovaných semen. Do vody vložte semeno nebo semena. Po několika hodinách, kdy vše ještě plave, by nemělo být považováno za kvalitní semeno. Namočení semen umožní vlhkosti přejít přes ochrannou membránu a dát semenu signál, že je čas růst. Tento test jako takový by se neměl provádět, pokud je záměrem semena po testování skladovat, protože může způsobit, že jinak kvalitní semena semarihuany budou neživotaschopná. 

#8 skladování

Možná nemáte přístup k informacím o podmínkách skladování semen nebo je nemáte ověřené, ale pokud je můžete zjistit, je to pro zachování kvality semen zásadní. Přestože semena konopí mohou být v některých případech životaschopná i více než 10 let, nejlepší semena z hlediska produktivity nejsou starší než 12 až 18 měsíců. Mělo by být skladováno v tmavých, chladných a suchých podmínkách, aby se zabránilo vzniku plísní nebo jakýchkoli houbových problémů. Skladování v mrazničce může také prodloužit životnost semen a v podstatě pozastavit čas.

#9 Věk při sklizni

To je další aspekt, který vám jako kupujícímu nemusí být znám. Kvalitní semena marihuany se sklízí v době plné zralosti. Pokud bylo semeno sklizeno dříve, než do něj rostlina stihla vložit co nejvíce uložené energie, pak toto osivo začíná svůj život v deficitu. Barva, jak je uvedeno výše, může být ukazatelem toho, zda bylo osivo sklizeno ve vhodnou dobu.

#10 Cena

Dostanete to, za co zaplatíte, a toto pravidlo se nevztahuje na konopná semínka. Kvalitní semena marihuany nejsou levná (alespoň ve srovnání s jinými zemědělskými semeny). To neznamená, že horší semena nemohou být předražená.

 

zdroj : maximumyield.com

 

 

Akce semena konopi Nuka Seeds

Komentuj