Marihuana a meditace: Osvědčené postupy pro uvolnění mysli

Marihuana a meditace: Osvědčené postupy pro uvolnění mysli

Marihuana a meditace

Jak nám radí Zen: „Měli byste meditovat 20 minut denně a pokud nebudete příliš zaneprázdněni, meditujte hodinu.“

Chcete-li vyčistit vaší mysl a připravit se na opravdovou meditaci, musíte zapomenout na seznam vašich prací a snažit se nemyslet na tu trapnou ostudu, kterou jste před 12 lety udělali na večírku vašeho nejlepšího přítele.

Pokud je pro vás obtížné zbavit se takových myšlenek, zkuste si před vyčištěním vaší mysli zakouřit marihuanu. Konopí totiž přirozeně pomáhá zaměřit myšlenky jiným směrem a v kombinaci s meditační technikou, kterou vám popíšeme níže a nebude dlouho trvat, než se meditace stane součástí vašeho každodenního zdravotního režimu. S trochou času, trpělivosti a vytrvalostí se brzy změníte z meditačního nováčka na plnohodnotného relaxačního experta.

Proč vlastně meditovat

Negativní myšlení je špatný zlozvyk jako každý jiný. Stejně jako se člověk může odnaučit kousat si nehty, je také možné rozvíjet své vzorce myšlení. Tyto negativní stavy mysli mohou vytvářet zvýšenou úroveň stresu, úzkosti a deprese, které mají velmi špatné účinky nejen na duševní, ale i na fyzické zdraví.

Nejlepším způsobem jak omezit tyto stavy je zastavit nežádoucí myšlenky hned v okamžiku, kdy si uvědomíte, že je máte a nahradit tyto myšlenky něčím pozitivním.

Zpočátku bude pro vás obtížné uvolnit mysl a to zejména v dnešním uspěchaném světě. Konopí je však skvělý prostředek, který vám pomůže usměrnit vaší mysl směrem, který potřebujete. Naše mozky jsou plné kanabinoidních receptorů, které souvisí s chováním, myšlením a náladou. Když kanabinoidy v konopí interagují s těmito receptory, vytváří euforické a uvolňující účinky.
Můžete ale také zjistit, že některé odrůdy marihuany s určitými poměry kanabinoidů naopak vaši úzkost zvýší. Proto je dobré, než se pustíte na svou meditační pouť, si nejprve nalézt takovou odrůdu, která je pro vás ideální. Pokud ještě nemáte s marihuanou moc zkušeností a váš první pokus zapříčiní zvýšení úzkosti nebo jiné negativní vjemy, zkuste nejprve snížit dávkování. Pokud ani to nepomůže, poohlédněte se například po CBD odrůdě, která má poměr CBD/THC 1 : 1 nebo 2 : 1.

Rovněž je důležité vyzkoušet odlišné metody meditace. Existuje mnoho druhů meditací, které vám pomohou vyčistit vaši hlavu.

„Zírající“ meditace

Účelem „zírající“ meditace je zvýšit vaše soustředění a koncentraci zaměřením vašich očí na pevný objekt. To vám umožní odstranit putující myšlenky a myšlenkové vzorce. Objekt, na který se zaměříte, může být libovolný, ale doporučuje se, abyste se rozhodli pro něco, co je pro vás příjemné, například plamen svíčky nebo vlnky na vodě.

Konzumace konopí před touto meditací vám pomůže se soustředěním, povzbudí vaše myšlenky a zároveň navodí celodenní klid.

 • První Krok : Jakmile jste si vybrali svůj objekt, pohodlně se k němu usaďte.
 • Druhý krok: Zaměřte svůj pohled na vybraný objekt. Soustřeďte se na jeho detaily. Způsob, jakým plamen svíčky bliká a pohybuje se, jako by dýchal. Jak se sluneční světlo odráží od vln.
 • Třetí krok: Neodvracejte pohled. Nechte svou pozornost zaměřenou výhradně na váš objekt. Jak na něj pohlížíte, nechte svůj dech zpomalit, prohloubit a snažte se čím dál víc soustředit na objekt, aniž byste o něm v myšlenkách nějak víc přemýšleli.
 • Závěrečný krok: Pozorujte váš objekt tak dlouho, dokud se vaše mysl nevyčistí tak, že jediná věc, na kterou budete myslet, je plamen svíčky a váš klidný dech.

Hluboké dýchání

Hluboké dýchání je základním kamenem meditace. Tím, že ovládáte dech, můžete ovládat nejen své myšlenky, ale i ty nejsilnější emoce. Je to nejjednodušší způsob, jak získat kontrolu nad vaší myslí.

Pro toto meditační cvičení se nejlépe hodí některá odrůda sativy, která dokáže výborně rozdrtit úzkost.

 • První krok: Pohodlně se usaďte se vzpřímeným hrudníkem a rovnými zády. Zavřete oči a uvolněte ramena. Nechte z vašeho těla vyprchat veškeré napětí.
 • Druhý krok: V tomto uvolněném stavu začněte sledovat svůj dech. Pak se dlouze a hluboce nadechněte nosem až celý váš hrudník i břicho naplníte vzduchem.
 • Třetí krok: Jakmile jste plně naplněni vzduchem, vyčkejte jeden nebo dva údery srdce a pak začněte velmi pomalu vydechovat. Opět vyčkejte na pár úderů srdce (tyto pauzy by měly být vždy pohodlné a nikdy nesmí být nepříjemné). Pak se znovu nadechněte a celý postup opakujte.
 • Závěrečný krok: Při tomto dýchání své myšlenky soustřeďte výhradně na svůj dech a postupně nechte svou mysl vyčistit. Jednoduše pokračujte v tomto dýchání, dokud pro vás v mysli nebude existovat nic jiného, než váš dech a vše ostatní se rozplyne.

Tělesná vědomost

Tato meditace je ideální  hlavně pro ty, co mají potíže se sezením nebo uvolněním. Myšlenkami zaměřte svou pozornost na vaše tělo, prozkoumejte každou jeho část a najděte oblasti, ve kterých se drží napětí, abyste je poté mohli uvolnit. Tato meditace vám pomůže zbavit vaši mysl přitěžujících myšlenek.

Pro tuto meditační techniku je nejlepší kvalitní indica, která vaše smysly opravdu otevře. Například Master Kush – tato výborná odrůda vám poskytne výbornou relaxaci celého těla, aniž by se projevily mysl otupující účinky, které se obvykle spojují s těžkými indicami. Proto je to perfektní odrůda pro meditační cvičení.

 • Krok první: Lehněte si na záda na pohodlný povrch, jako je třeba postel nebo matrace. Nechte své ruce pohodlně spočinout po stranách s dlaněmi otočenými vzhůru a prsty přirozeně uvolněnými. Nohy by měly být také uvolněné a chodidla mohou být přirozeně nakloněny. Zavřete oči a představte si, že se vaše uvolněné tělo zanoří do země pod vámi. Opravdu cítíte, jak tíha vašeho těla úplně mizí.
 • Druhý krok: Přemýšlejte o své mysli jako o skeneru, který je připraven zkontrolovat každou část vašeho těla a vyhnat z ní jakékoli napětí, které tam najde. Začněte u prstů na nohou, pokračujte do kotníků a nechte je úplně odpočinout. Přesuňte se na nohy, stehna, boky, dolní část zad a žaludek. Pokračujte k vašim pažím, dlaním, prstům, ramenům, krku, čelisti a všem svalům v obličeji. Přesunujte své soustředění po vašem tělu pomalu, věnujte každé části dostatečný čas a když objevíte nějaké napětí, setrvejte na tom místě, dokud se úplně nerozptýlí a na jeho místě ponechte pouze uvolnění.
 • Konečný krok: Když takto uvolňujete své tělo, ujistěte se, že se uvolní i váš dech. Dlouho se zhluboka nadechujte, následně dlouho a pomalu vydechujte. Po dokončení kontroly zjistíte, že celé vaše tělo je plně uvolněné. Dál ležte, uvolněně dýchejte a přitom se soustřeďte na vaši mysl. Nechte, aby se uvolněný stav vašeho těla a dechu rozšířil i do vaší mysli, dokud se i ona nevyčistí a nenajde klid.

Máte své vlastní meditační techniky, které podporujete konopím? Řekněte nám o tom v komentářích.

Výběr semen konopí vhodných pro masáž

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!