Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Marihuana, mějte přehled

marihuana je zlo Ďáblovo sen, zabiják mladí, ničitel dětské nevinnosti, takhle se o marihuaně mluvilo skoro celé století, dlouhá léta byla pokládána za kouř z pekel zodpovědný za násilnické a psychotické chování, mnoho vědců věří, že je marihuana neškodná, přesto však zůstává nelegální a démonizovaná skoro po celém světě.

Cannabis_sativa_Koehler_drawing Její odborný název je Cannabis Sativa, ale známe ji taky jako marijánku, ganju nebo hulení. Podle odhadu kouří marihuanu 200 milionů na celém světě. Psychoaktivní složka, zodpovědná za změnu stavu Vaší mysli se nazývá TetraHydrocannabinol, neboli (THC) a dnešní marihuana jí má poměrně dost. V 60-70. letech se množství THC pohybovali kolem 3-4%, dnešní konopí ho může obsahovat víc jak 20%. Domácí pěstírny umožní 3-4 sklizně do roka.

shen-nung-c2800-bc-granger-288x300 Jako omamný prostředek bylo užíváno konopí již před 5 tisíci lety v Číně, kouř zadržovaný v plicích vstupuje skrz hustou síť vlásečnic do krevního oběhu, krev je následně přiváděna do mozku, kde se THC váže na své receptory. První známky opojení můžete zaznamenat již po 10 sekundách, zážitky se ovšem kuřák od kuřáka liší, nejčastěji je však zmiňována narůstající euforie, (všechny charakteristické zkušenosti/zážitky naleznete zde), požití marihuany může ale naopak vést k pocitům úzkosti a paranoi, srdeční arytmii a pocitům nejistoty (všechny vyjímečné zkušenosti naleznete zde), dlouhodobé užívání je spojováno s depresí, problémy s plícemi a ztrátou životní motivace, opojný stav můžete zlepšit tím, že nezanedbáte Set and Settings.

kentucky_hemp_farming V dřívějších dobách se z konopí vyráběl papír, provazy, plátno aj., první americky zákon proti marihuaně vyšel roku 1914, obchod s marihuanou však neskončil, dovážela se stále mexickými imigranty, v důsledku toho se začali bouřit sociální konzervativci a do roku 1937 byla marihuana zakázána po celé Americe, stala se undergroundovou záležitostí, do 70 let a do éry hippies, kdy prezident Jimmy Carter, podepsal její celonárodní dekliminarizaci, prezident Ronald Regan dal však za pravdu konzervativcům a prohlásil, že marihuana je ta nejnebezpečnější droga na celém světě.

Americká protidrogová agentura dnes považuje marihuanu, stejně jako heroin za drogu číslo jedna a ukládá za ně ty nejtvrdší tresty, na boj s ní utratí americká vláda miliardy dolarů ročně. Na scéně je jedna kontroverzní skulina, která si začala razit cestu v americkém právním systému, ano jedná se o zákon o podporující léčebné účinky marihuany. Marihuana je jediný lék, který zmírňuje nevolnost a zvracení a zvyšuje chuť k jídlu, pacienti po ní lépe spí a trocha toho euforického stavu pro lidi s rakovinou není vůbec nic špatného, mnoho těchto lidí používá při kouření Vaporizer.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!