Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Nejlepší podmínky pro sazenice konopí

sazenice rostlin konopí

Jaké jsou nejlepší podmínky pro sazenice rostliny konopí a kdy je dát na přímé světlo?

Rostliny konopí potřebují specifickou péči, která se může zdát velmi složitá. Nicméně, když víte, co máte dělat, není to vůbec obtížné.

Při práci se sazenicemi je dobré znát podmínky, ve kterých se jim daří nejlépe. Takže se mrkneme zblízka na ideální teplotu, proudění vzduchu a výbavu potřebnou k tomu všemu.

Dále si řekneme, jestli je práce se sazenicemi lepší pod umělým světlem či sluncem a co všechno pro to udělat.

Ideální podmínky pro sazenice rostliny konopí

propagátor pro sazenice Mnoho pěstitelů se shoduje v tom, že nejlepší teplota pro naše malé rostlinky by mělo okolo 23° Celsia. Hladina vlhkosti by měla 40% a mělo by být zajištěno dostatečné proudění vzduchu.

Jakmile nám semínka hezky vyklíčily do pěkných sazenic, je vhodné je umístit do propagátoru. Jestli nevíte, co je tahle věcička zač, trochu vám to osvětlíme. V podstatě je to plastový tác, který má průhledné víko. Díky víku se udržuje hladina vlhkosti a rostliny mají dostatečný přísun světla. Ve víku jsou sice průduchy k proudění vzduchu, ale i tak nedoporučujeme nechávat sazenice v propagátoru příliš dlouho.

Výjimku tvoří větší propagátory, které v sobě mají zabudovanou ventilaci a jsou trochu větší. Tady rostliny mohou zůstat o něco déle.

Víko propagátoru pak odděláváme, pokud mají rostlinky konopí druhé/třetí patro olistění, nebo když jsou větší než 7cm. Pokud pěstujete formou indoor, doporučujeme nainstalovat menší větrák, aby měly rostliny ideální přísun vzduchu (pokud větrák není součástí propagátoru). Při outdooru se o proudění vzduchu postará otevřené prostředí.

Propagátor si můžete po domácku vyrobit z obyčejné plastové mísy a průhledného krytu (víko od mísy nebo potravinová fólie). V budoucnu by ale mohl nastat problém kvůli vysoké vlhkosti a špatnému proudění vzduchu. V tomto ohledu jsou zakoupené propagátory lepší, jelikož většina z nich má nějaký větrací systém, nebo rovnou zabudovaný ventilátor

Sazenice a světlo

nejlepší podmínky pro sazenice Ideální teplotu a okolní podmínky jsme si již vysvětlili, ale jak je to se světlem? Měli bychom sazenice nejprve nastartovat pod umělým světlem nebo raději pod sluncem?

Dost záleží na tom, jakou formu pěstování si zvolíte a jaké jsou vlastně vaše možnosti. Zda-li se rozhodnete pro formu indoor, odpověď je jasná. U outdooru se pak můžete rozhodnout podle počasí (můžete sazenice nechat pod umělým světlem nebo pod sluncem).

Indoor pěstování konopných sazenic

Při pěstování indoor je nutné zvolit ideální světlo, aby nedošlo ke spálení sazenic. Když používáte HID osvětlení, rostlinky konopí by měly být aspoň 50cm od zdroje světla. HID světla jsou poměrně silné. Při použití zářivek s více než 100W musí být vzdálenost od sazenice aspoň 15cm. Lampy, které mají 18-36W mohou být pár centimetrů od sazenice.

Při indooru vždy dbejte na to, aby měly sazenice dobrý přísun čerstvého vzduchu. K tomu vám bohatě postačí menší větrák, který zakoupíte v domácích potřebách. Máte-li zálibu v technicky lépe zpravovaných větracích systémech, na internetu jistě najdete vše potřebné.

Outdoor pěstování roslin konopí

V této situaci vždy záleží na počasí. Jakmile je stabilní teplota, můžete dát sazeničky ven při prvním náznaku olistění. Na otevřeném prostranství budou mít dostatek světla po celý den a bude se jim pak náramně dařit.

Pokud ovšem chcete vaše rostlinky konopí trochu posílit, můžete je nějakou dobu nechat pod umělým světlem a až budou trochu větší a silnější, dejte je ven.

Můžete také obě metody zkombinovat. Sazeničky mohou být venku například 3 hodiny a pak zase být pod umělým světlem. Každý den pak mohou zůstat venku o hodinu déle a do 14ti dnů už je můžete nechat venku nastálo.

 

Jakmile uplyne nějaká doba, z vašich sazenic se stanou krásné rostliny bující životem. Péče o ně bude možná o něco náročnější, ale za ty plody práce to stojí.