Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Německo legalizuje marihuanu

Německo legalizuje marihuanu

Německo legalizuje marihuanu : Představitelé nastupujících německých vládních stran ve středu oznámili, že po svém nástupu k moci uzavřeli formální dohodu o legalizaci marihuany a prosazování širších opatření ke snižování škod v oblasti drogové politiky.

Zpráva o předběžné dohodě o konopí se poprvé objevila minulý týden, ale nyní byla koaliční smlouva oficiálně schválena.

„Zavádíme kontrolované dodávky konopí dospělým osobám ke spotřebě v licencovaných obchodech.“ Uvedly strany podle překladu v nové 118 stránkové dohodě. “ Tím se kontroluje kvalita marihuany, zabraňuje se přenosu kontaminovaných látek a zaručuje se ochrana nezletilých.“

nemecko legalizuje marihuanu

V současné době je v Německu držení marihuany dekriminalizováno a existuje program léčebného konopí. Tento návrh se však snaží vytvořit regulovaný trh s marihuanou pro dospělé. Společná vláda přezkoumá sociální dopad legalizace čtyři roky po jejím zavedení.

Reformy protidrogové politiky

Kromě legalizace marihuany v Německu bude takzvaná semaforová koalice prosazovat i další reformy protidrogové politiky. Například zřízení služeb pro kontrolu drog, kde si lidé budou moci nechat testovat nelegální drogy na přítomnost kontaminantů a dalších škodlivých látek bez obav, že jim budou hrozit trestní sankce.

Legislativa omezí reklamu na marihuanu

Vládní koalice – tvořená Sociálnědemokratickou stranou Německa (SPD), Svobodnou demokratickou stranou (FDP) a Zelenými – rovněž uvedla, že legislativa omezí reklamu na marihuanu, alkohol a tabákové výrobky.

„Pokud jde o prevenci alkoholu a nikotinu, spoléháme na zvýšenou osvětu se zvláštním zaměřením na děti, mladistvé a těhotné ženy,“ uvádí se v dohodě. „Zpřísňujeme pravidla pro marketing a sponzoring v případě alkoholu, nikotinu a konopí. Neustále poměřujeme předpisy s novými vědeckými poznatky a využíváme je k přizpůsobení opatření na ochranu zdraví.“

legalizace marihuany

Zatímco zákonodárci zdůraznili, že cílem legalizace marihuany není zvýšit daňové příjmy země. FDP ve svém volebním manifestu uvedla, že zdanění konopí podobně jako cigaret by mohlo přinést 1 miliardu eur ročně.

Na tuto reformu se v Německu čekalo dlouho. Bylo to v roce 2017, kdy členové Křesťanskodemokratické unie a jejího spojence Křesťanskosociální unie zahájili jednání se Svobodnými demokraty a Zelenými o postupu legalizace. A teď Německo legalizuje marihuanu.

Policejní odbory v Německu se postavily proti plánům na legalizaci marihuany v Německu.

V sousedním Lucembursku představili minulý měsíc ministři spravedlnosti a vnitřní bezpečnosti návrh na legalizaci, o kterém se bude ještě hlasovat v parlamentu, ale očekává se, že projde. Prozatím se země zaměřuje na legalizaci v rámci domácího prostředí. Očekává se, že parlament bude o návrhu hlasovat na začátku roku 2022 a vládnoucí strany jsou reformě nakloněny.

Pokud by Německo nebo Lucembursko pokročilo a reformu přijalo, byly by první v Evropě, které by tak učinily. Kanada a Uruguay již rekreační konopí legalizovaly.

Italští voliči mezitím možná dostanou letos na jaře šanci hlasovat v referendu o legalizaci osobního držení a domácího pěstování konopí a psilocybinových hub.

V Severní Americe mezitím výbor pro soudnictví Sněmovny reprezentantů USA v září schválil návrh zákona o legalizaci marihuany a podpoře sociální spravedlnosti. Vedení Senátu rovněž dokončuje komplexní návrh reformy. Několik republikánských členů Kongresu minulý týden představilo návrh zákona o federální legalizaci a zdanění marihuany.

V Mexiku se očekává, že zákonodárný sbor bude o návrhu zákona o regulaci konopí hlasovat během několika týdnů. Uvedl nedávno jeden z předních senátorů. Stalo se tak poté, co Nejvyšší soud zrušil platnost prohibice z ústavních důvodů.

zdroj : marijuanamoment.net

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!