Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Nové odrůdy konopí aneb boj o výsluní

Máme šokující informace, odhalení strokonopu exkluzivně jen pro Growmart

Prof. Ph.D. Vladimír Rasputin

Týmu vědců v čele s Prof. Ph.D. Miroslavem Rasputinem z celosvětově uznávaného výzkumného ústavu v Pripjati se podařil věru husarský kousek. Povedlo se jim totiž vyšlechtit odrůdu konopí, která je strom!

Ano slyšíte, respektive čtete správně. Podařilo se skloubit a vyšlechtit druh konopí, které má stromovitou formu. Plody tohoto nového druhu konopí jsou téměř totožné s běžným konopím. Na strokonopech totiž rostou velké chomáče palic, velmi podobné jmelí. Prof. Rasputin a jeho tým nazvali novou formu konopí strokonop a tímto objevem bezpochyby začíná nová éra.

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor z prostor výzkumného ústavu v Pripjati

Nemáme slov, jak se vám to podařilo?

Nebylo to jednoduché, jistě to nevíme, ale myslíme si, že našemu úsilí trochu pomohla náhoda a skvělé podmínky pro šlechtění, které tady máme v bezprostředním okolí našeho institutu.

Jaká to vlastně funguje a jak se konopí rozmnožuje?

Inu, úplně stejně jako u běžných ovocných stromů, naše nové konopí strokonop funguje stejně. Ideální formou rozmnožování je formou řízkování stromu.

Jak dlouho vám trval vývoj?

Asi cirka 5 let aktivního vývoje. Museli jsme otestovat všechny fáze růstu nové odrůdy konopí, odolnost a mnoho dalších důležitých věcí, než jsme mohli oznámit tento objev veřejnosti.

Jaké má vaše nové konopí vlastnosti?

Mám tady trochu ze včerejšího zasedání ústředního kolegia, na kterém jsme testovali nové vzorky, chcete ochutnat?

To je parádní kvalita konopí, děkuji. Kolik konopí se dá sklidit?

To je různé, hodně závislé na stáří stromu, naše nejlepší exempláře staré 4 roky plodí něco mezi 150-250 kilogramy palic.

Ovšem to je velmi nechutné

Není to zdaleka plný potenciál strokonopu. Předpokládáme, že v dospělosti, to je něco mezi 10 až 15 rokem bude plodit 500-1000 kilogramů materiálu.

Co na to odborná veřejnost?

Již jsme pozvali lídry celosvětového konopného průmyslu, aby navštívili naši zahradu zde v našem institutu v Pripjati. Máme připraveny celé série výsledků nejrůznějších testů a studií k nahlédnutí, ale co je hlavní, jsou zde exempláře našeho nového konopí. Neočekáváme nic menšího, než nobelovu cenu za botaniku, věříme, že ji dostaneme a předem se omlouvám za své sebevědomí, nicméně jsme na svůj úspěch prostě hrdí.

Nejen já, ale patrně všichni jsou přesvědčeni, že se vám to jistě podaří

To bych se zase divil. Dneska nám totiž došel záhadný a pro nás nevysvětlitelný email od nějakého pana Ovčáčka, ve kterém dotyčný tvrdí, že strokonop není náš výzkum a objev, nýbrž, že jsme jej ukradli. Podle pana Ovčáčka je důkazem článek v odborném časopise Vzhled, ve kterém údajně tento objev již představil jiný vědec. Toto své tvrzení však nedokázal ničím podložit, avšak zavázal se, že informaci dohledá v archivech. Samozřejmě je to celé nesmysl, ale na dohledání tohoto smyšleného článku jsme opravdu zvědaví.

Fenomenální úspěch ještě jednou gratulujeme. Poslední otázka. Kdy bude nové konopí dostupné i běžným smrtelníkům?

Díky. K vaší otázce. To je těžké odhadnout, i když jsme ve výzkumu jistě velmi pokročili a poslední testy nám vše jen potvrzují, zbývá udělat několik málo důležitých testů, například test na přítomnost radioaktivního záření. Tyto testy jsou však jen formalita. Strokonop se dostane mezi lidi jistě velmi brzy, to vám povídám. (Smích)

Děkuji za rozhovor a přejeme vám i vašemu týmu další úspěchy.

 

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!