Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Outdoor vs. Indoor, jaké jsou rozdíly?

outdoor vs. indoor

Základní rozdíly mezi indoor a outdoor pěstování

Outdoor pěstování konopí se datuje tisíce let zpátky, a jako rostlina je jednou z nejdéle pěstovaných v lidské historii. Indoor pěstování konopí je mezi námi méně než 100 let, vzešlo jako výsledek tehdejší prohibice. Jedny z největších vychytávek se objevili právě při indooru, jelikož tehdejší pěstitelé nebyli moc na očích. Měli tedy čas své umění šperkovat a posouvat na vyšší úroveň. Technologický pokrok následně zajistil, že se outdoor pěstování rozšířilo do oblastí, kde se mu opravdu dařilo. Například Kalifornie. 

Rozdíly mezi těmito dvěma způsoby pěstování nejsou důležité jen pro pěstitele, ale i pro uživatele. Jak tedy dané prostředí ovlivní vaši odrůdu? A co vzít v potaz, než se rozhodnete pro daný způsob?

Kontrolované vs. přírodní klima

pohled na outdoor a indoor Lidé sice rádi pěstují venku, přesto však mnoho z nich volí raději indoor. Je to proto, že vás prakticky nic neomezuje, můžete si vytvořit vše podle svých potřeb a kompletně kontrolovat prostředí pro pěstování. Do toho spadá kontrola teploty, řízení osvětlení, koncentrace CO2 a hladina vlhkosti. Toto všechno můžete ovlivnit a vytvořit dokonale fungující prostředí pro pěstování.

Na druhou stranu, žádná obyčejná žárovka nikdy nedokáže plně nahradit ten nejlepší zdroj světla a tepla, a to je slunce. Samozřejmě technologie umožňuje, aby lampy velmi zdařile imitovaly sluneční svit, nicméně, rostlinám se nikdy nebude tak dařit, jako když rostou pod širým nebem. Outdoor pěstování ale potřebuje vhodné podmínky pro pěstování konopí – stálý přísun slunečního svitu, teplé počasí ve dne a v noci, a nižší hladinu vlhkosti.

Pravdou je, že i u indooru mohou nastat jisté komplikace. I když se snažíte vytvořit ideální prostředí, jsou prostě věci, které nedovede ovlivnit. A to takové, které se dějí v přírodě. Tam jsou třeba nápomocní malí hmyzí predátoři proti škůdcům. Vosy, mravenci i berušky jsou výborní, například proti mšicím.

Jinými slovy, nikdy nenapodobíte venkovní podmínky, i když máte snahu. Při pěstování doma mohou být škůdci velkým problémem. A pokud budete používat pesticidy, mohli by jste nedopatřením ovlivnit chuť finálního produktu.

Náklady na pěstování outdoor a indoor

rozdíly mezi dvěma druhy pěstování Jak outdoor, tak indoor potřebují do začátku nějakou tu kačku, se kterou bude muset začít. Rozdíl se však projeví až po čase. Zatímco u indooru může cena za kontrolu dobrého okolního prostředí stát nemalý peníz, u outdooru jsou náklady spíš ze začátku.

Práce okolo vaší zahrádky je taky rozdílná. Při pěstování uvnitř je to taková celoroční, nikdy nekončící práce. Výsadba, zalévání, prořezávání, přesazování, vyživování. To vše neustále dokola. Výhodou je, že to většinou zastane jeden člověk, protože kolikrát nemáte k dispozici obrovské vnitřní prostory.

U pěstování venku se ve většině případech jedná o péči o jednu úrodu. Prostoru máte ale mnohem více. Na to hold někdy jeden člověk nestačí. Společnosti si pak najímají lidi, kteří se o úrodu v sezóně starají.

outdoor či indoor? Rozdíly jsou i v nákladech na energii. Indoor má velmi kvalitní technické zázemí. Kontroly vlhkosti, zavlažovací systémy, ventilace a také denní/noční svícení. Díky rostoucím cenám za energie a stále větší poptávce se pak může pěstování uvnitř docela prodražit. A to i přes fakt, že disponujete opravdu vysoce kvalitní úrodou. Outdoor by tak onu poptávku mohl uspokojit mnohem lépe, jelikož ušetříte minimálně na zdroji světla a máte vždy čerstvý vzduch. A máte větší úrodu.

Jaká je kvalita?

outdoor nebo indoor? Odrůdy z indoor pěstování jsou opravdu top. Je to díky dobré kontrole prostředí v místnosti. Různé křížení pak ústí v odrůdy, jejichž aroma a chuť jsou božské. Taky hladina THC bývá u těchto odrůd opravdu velká.

Nutno podotknout, že indoor pěstování se nemusí potýkat s deštěm, větrem a čímkoliv, co by mohlo nějak úrodu poškodit. Květy jsou neustále v dokonalém stavu, než začne sklizeň.

Outdoor sice podléhá výkyvům počasí a možná po vizuální stránce není tak pěkný. Ale tím se nesmíme nechat zmást. Chuť, aroma a to, jak působí je takové, jaké chceme. Mnoho lidí volí právě tuto variantu, než aby si vybrali dokonale vypadající indoor odrůdu.

Zákon

milovníci pěstování Toto je kámen úrazu ve všech případech. Avšak více to spíš postihuje outdoor pěstitele. Jelikož se pěstitelé pořád tak nějak bojí o svou venkovní úrodu, u některých se to projeví i na kvalitě jejich produktu. Sklizeň může být díky strachu z porušení zákonu uspěchaná a šišky někdy nemají a potřebné ošetření a péči.

Zákony se ale postupem času mění. Pro mnoho států je to výhra, díky které mají mnohem víc času se věnovat outdooru, aby byla zajištěna absolutní kvalita.

Komerční farmy a firmy pro výzkum konopí se tak mohou soustředit na svou práci. Ať už se jedná o výzkum, nebo pěstování za účelem distribuce do lékáren.

Už nějakou dobu zde existuje i varianta, kdy se oba tyto způsoby pěstování kombinují. Je to často formou velkých skleníků, kde se střetávají přírodní i uměle vytvořené podmínky. Tuto metodu využívají hlavně farmaceuticky zaměřené firmy, jejichž výzkum se soustředí na poznávání a objevování tajů konopí. Disponují tak opravdu velkým množstvím marihuany, z nichž potom vyrábějí oleje, koncentráty, různé tinktury, krémy a podobně.

A co vy? Jste fandové spíše domácího prostředí nebo toho venkovního?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!