Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstování Critical Jacka pod Led diodami

S ledkama se v poslední době strhl pytel, proto Vám přinášíme základní info plus menší report pěstování pod touhle technologií, konkrétně Critical Jacka. Základní investice je sice velká, ale určitě se oplatí. Dlouhá životnost, pevná konstrukce, jednoduché zapojení, to vše dělá jedinečnou technologii, kterou bude čim dal víc pěstitelů vyhledávat.

led diody-growmart

Světlo vyzařující diody (LED) se používají u rostlin od semínka až po palice.
Světlo vyzařující diody jsou elektroluminiscenční diody, pro vyzařování světla využívají polovodičové prvky. Mají dva kontakty, kladný a záporný. Když proud protéká z kladného k zápornému pólu, vytvářejí světlo. Jednotlivé diody mají obvykle výkon 1 až 5 W každá, pokud se propojí, vznikne jediná světelná soustava. Například 30 W LED světlo může být vyrobeno z třiceti 1 W diod nebo z deseti 3 W diod.

LED diody vytvářejí asi stejné množství světla na jeden watt jako zářivky. Výhoda LED světla v porovnání se zářivkami je ta, že mají schopnost vytvořit konkrétní vlnovou délku (barvu) světla.

Chlorofyl využívá světlo s vlnovými délkami od červené, přes modrou až k fialové. Zelené světlo se odráží od rostlin, proto rostlina vypadá zeleně.
Zářivky využívají svou sílu k přenosu světla různých barev. To znamená včetně energie pro tvorbu zeleného světla. Avšak pokud není zelené světlo využito rostlinou, pak je to mrhání energií. LED světlo generuje světlo pouze určité vlnové délky, takže při použití červeného, modrého či fialového světla se nespotřebovává energie pro výrobu zeleného světla. Vyšší procento energie se změní na světlo, které může rostlina využít.

LED diody ušly od prvního uvedení na trh dlouhou cestu. Při použití v tajnosti nebo v místech, kde by teplo způsobovalo problémy, stojí zato se po nich poohlédnout, pokud však cena investice nenaruší váš rozpočet.

LED_Cannabis První LED světla pro pěstování zklamaly spoustu tehdejších pěstitelů. První kusy přišly na scénu se spoustou vtíravých reklam, s vysokou cenou a ani nefungovaly nebo nefungovaly tak, jak měly. Dnešní kusy stále lákají na úžasné reklamy a cenu, ale byl jsem zvědavý, jestli postup v technologiích má vliv i na možnou konkurenceschopnost jakožto alternativa k HID a zářivkám.
Jednotka, kterou jsem testoval, je komerční 104 W kombinace 1 a 3 W LED diod z Nizozemí.

Konstrukčně vypadá dobře, velice pevně, určitě mnohem odolnější než žárovka či výbojka. Při provozu je mnohem studenější než HID a alespoň teoreticky by měla vydržet svítit delší dobu.
Avšak cenou nepatří zrovna k nejlevnějším, cena se pohybuje jako u 1000 W HID s předřadníkem, výbojkou a zástrčkou. 1000 W světlo ale vytvoří mnohem více ztrátového tepla, spotřebuje tedy více energie a náklady nám vzrostou i za možnou výměnu lampy, ale pokud bychom si odmysleli tyto faktory, mohlo by být HID vhodnější.

Jednotka je na svou velikost docela těžká, ale umístění i v malém prostoru bylo bez problémů. Aby se zajistilo, že rostliny budou z dobré genetiky, použil jsem semínka Critical Jack od Dinafemu. Rostliny jsem pěstoval v perlitu v malých plastových květináčích, které byly umístěny ve větrané skříni.
Testování trvalo delší dobu, než se očekávalo. A učení bylotěžší, než se zdálo. Prozatím má zkušenost s LED ukázala, že neodpouští žádné chyby a jako takovou bych ji nedoporučil jako dobrou volbu pro začátečníky.
První pokus skončil předčasně kvůli kombinaci komplikací způsobených umístěním světla příliš blízko rostlin a kvůli problémům s příjmem živin. Transpirace pod jednotku se snížila a výsledkem bylo, že voda prostupovala skrze rostlinu pomaleji, než jsem zvyklý. Od doby, co používám perlit coby pěstební médium, jsem neměl žádný problém s přelitím rostlin, ale při použití kombinace zeminy a LED si dejte pozor na přílišné zalévání.

Třetí pokus dopadl úspěšně, bez nehody od semínka až po sklizeň.
Čtyři semínka se daly klíčit 17. prosince. Klíčily normálně, růst byl kompaktní a silný. Meziuzlová vzdálenost byla krátká a listí bylo dle mých zkušeností hustší než při použití HPS nebo zářivek.
Světlo bylo 12 hodin zapnuto, 12 hodin vypnuto po dobu 130 dnů. Větvičky byly velmi krátké, takže rostlina byla velmi hustá a byla na svůj věk velice malá. Pohlaví se ukázalo v pořádku (samičí – feminizovaná semínka), ale vývoj byl velmi semknutý. Celkově vypadala rostlina jako miniaturní verze mnohem větší rostliny.
Během kvetení jsem odstranil tři rostliny, abych zajistil, že rostliny nebudou trpět nedostatkem prostoru.

Led technologie Rostliny byly hotové za 55 dnů (těsně pod 8 týdnů). Vývoj palic začal velmi pomalu, ale to se dramaticky změnilo za posledních pár týdnů. Mokrá váha byla 75 gramů, což po usušení znamenalo 20 gramů materiálu pro kouření.
Od začátku do konce to trvalo 185 dní. Konečná sklizeň byla 20 gramů, což je 0,108 gramů na den (GPD). Výpočet GPD pro každou sklizeň pomůže každému pěstiteli porovnat úspěšnost úrody, i když je počet dnů pro každou úrodu odlišný. Porovnáním GPD u 104 W LED světla z jiných testů jsem zjistil, že mělo lepší výsledky než 250 W HID, ale ne lepší než 400 W HID.
Critical Jack má vůni dřeva s nepatrným nádechem citronu. Kouř má sladkou chuť, jemný, lehce štiplavý a je velmi příjemný při vydechování. Poskytuje příjemně účinný zážitek a zanechává příjemně teplý dojezd.

LED diody ušly od prvního uvedení na trh dlouhou cestu. Při použití v tajnosti nebo v místech, kde by teplo způsobovalo problémy, stojí zato se po nich poohlédnout, pokud však cena investice nenaruší váš rozpočet. Mohu říci, že je možné vypěstovat dobrou rostlinu pod LED osvětlením a při porovnání výkonu na jeden watt dosahují lepších výsledků než HPS nebo zářivky. Není pochyb o tom, že 400 W LED pole by snadno porazilo 400 W HID světlo. Avšak při současných cenách na trhu je 400 W LED pole mnohem dražší než 400 W HID světlo, takže je určitě třeba počítat s počátečními náklady.

zdroj: www.cannabis.info

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!