Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstování konopí metodou Fluxing

pěstování konopí pomocí metody Fluxing

Pěstování konopí a metoda Fluxing

Svět pěstování konopí neustále přichází s něčím novým. Nové jsou například techniky pěstování za účelem získání co největšího množství úrody. Pokud k tomu pěstitel bude mít méně práce, tím lépe.

Jednou takovou technikou je i Fluxing. V posledních letech se jedná o velmi populární metodu, kterou praktikuje skoro každý, kdo se věnuje indoor pěstování a rád experimentuje. U fluxingu se pěstitelé snaží docílit co možná největší úrody na malém prostoru. K tomu jim pomáhá kombinace zastřihování a lehkých stresových technik (LST).

Co to vlastně je?

pěstování konopí pomocí metody Fluxing Fluxing, jinak též main-lining zahrnuje práci s rostlinou v jejím vegetativním stádiu. V prvotní fázi se snažíme rostlinu vytrénovat tak, aby její tvar připomínal písmeno „Y“.

Toto místo pak tvoří centrální uzel, v němž dochází k rovnoměrnému rozdělení energie a živin od kořene až po květy. Zastřihováním pak rostlina dostává stále nové a nové impulsy, aby přenášela energii někam jinam. S každým zastřihnutím se vytváří další větve a tím roste i počet okvětních míst. Můžete mít čtyři větve, později i osm. Když si troufnete, tak i šestnáct i víc. Záleží kolik máte volného místa.

To je jedna z největších výhod fluxingu, práce s místem. Přizpůsobí skoro každému prostoru. I v malé skříni můžete takto vypěstovat rostlinu konopí, která bude mít 8-16 palic a bude se jí dařit skvěle. Jestli však máte více místa, nebo pěstujete formou outdooru, můžete se dostat i na číslo 32. To už je velké množství.

Proč tedy vybrat tuhle metodu?

Výhody pěstování konopí s metodou fluxing

pěstování konopí pomocí metody Fluxing Fluxing je hlavně o velké a bohaté úrodě. Jelikož zde dochází k rovnoměrnému rozdělení živin a energie, květy jsou si neuvěřitelně podobné . Díky horizontálnímu růstu se netvoří nedorostlé šišky. Namísto toho máme všechny květy hezky obsypané pryskyřicí.

Jelikož pěstujeme v jedné rovině, všechna okvětní místa jsou ve stejné vzdálenosti od světla.

I z hlediska údržby je tato metoda velmi praktická. Květy jsou téměř identické, takže ošetření a sušení trvá u každého z nich stejnou dobu. Nemusíme se bát, že některé budou přesušené a další naopak ještě vlhké.

Jednotlivé květy mají mezi sebou dostatek prostoru, tím pádem je zde minimální riziko zamoření škůdci nebo výskytu plísně.

Důležitý je taky poměr použitých zdrojů a následné úrody. Kdyby se to mělo přepočítat na peníze, tak při minimálních nákladech dosáhnete maximálního zisku. Z botanického hlediska to znamená, že za použití relativně malého množství vody, živin a světla dostanete velkou úrodu.

Výhodou je i jednoduchost této techniky. Naučit se tuto metodu je otázkou chvilky a nemusíte se starat prakticky o nic. Stačí pouze ze začátku správně provést tréning rostliny. Pak už je to jen formalita.

Finální výhodou je pak vzhled sám o sobě. Věřte nebo ne, ale vypadá to fantasticky.

Jsou nějaké nevýhody?

pěstování konopí pomocí metody Fluxing Bohužel i u této techniky pěstování konopí je nějaká ta nevýhoda.  Není to ale tak závažné, že by vás to mělo odradit od použití této metody.

Fluxing je poměrně velký žrout času. Je to z důvodu používání stresových technik ohýbání a zastřihování. Každé zastřižení, nebo ohnutí bude mít za následek lepší úrodu, ale pokaždé to rostlinu trochu ochromí a zpomalí růst. Regenerace pak přirozeně vyžaduje nějaký čas, takže se nám sklizeň může posunout i o pár týdnů.

Tato metoda se taky nedoporučuje těm, kteří rádi pěstují samokvetoucí odrůdy konopí. Samonakvétačky mají danou dobu kvetení a fluxingem by jste je připravili o drahocenný čas.

Jak na to?

pěstování konopí pomocí metody Fluxing Nejprve si musíte pořídit semínka konopí. Doporučujeme zvolit odrůdu na indoor pěstování, ale máte li prostor na zahradě, zvolte outdoor. Jakmile rostlina začíná růst, počkáme, až bude míst aspoň pět pater (uzlů). Poté ji zastřihneme nad třetím uzlem a spodní patra očešeme, aby se nám energie hnala nahoru.

Takto se vytvoří základ ve tvaru písmene „Y“. Dopřejte rostlině pár dnů na regeneraci a přichystejte si provázky, nebo drátky. Dvě hlavní větve pak ohneme, abychom je dostali do horizontální polohy. Dávejte pozor a buďte jemní. Pokud větve ulomíte, vaše práce bude nenávratně pryč.

Teď už máte rostlinu ve vodorovné poloze. Jak budete nadále postupovat je na vás. Můžete pak zastřižení provést znovu, aby se vytvořily další větve na ukotvení. S dalším zastřihnutím a ohýbáním ale oddalujete sklizeň.

Jakmile máte požadovaný počet zastřižení, očesejte nepotřebné olistění. Zbývá už jen pravidelné zavlažování, přísun živin a vaše trpělivost. Úroda na sebe nenechá dlouho čekat.

Jestli vás tato metoda láká, můžete ji klidně vyzkoušet. Máte-li zkušenosti s  fluxingem, můžete se o ně podělit.