Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Proč používat organické hnojivo?

Organické hnojivo

Organické hnojivo je nejlepší možnou volbou

Hnojivo je nedílnou součástí snad každého druhu pěstování. Pro ty z vás, kteří pěstujete konopí, je to nutnost. Rostliny celkově musí být hnojeny, aby měli dostatek živin a vzkvétaly. Obyčejná půda většinou nemá tak velké množství živin, které rostliny konopí potřebují pro optimální růst. 

Můžeme pěstovat bez hnojiva? Samozřejmě, že ano. Spousta zahradníků nebo pěstitelů to tak dělá. Problém je, že z půdy vytěží vždy maximum, a pak už si rostliny nemají z čeho brát a půda není tak výživná jako dřív. Díky tomu také klesá množství kvalitní úrody. Podíváme se, co přidávat do půdy, aby si z ni rostliny braly maximum.

Chemické hnojivo není moc ideální

kvalitní hnojivo pro konopí Je známo, že se chemie používá docela běžně. Jako krátkodobé řešení na výživu půdy to možná zabere, ale z dlouhodobého hlediska chemické hnojení znehodnocuje půdu. Taky se s ní komplikovaně pracuje (nesprávné dávkování může rostlinu zahubit).

Frekvence hnojení se časem zvedá, jelikož si rostlina navykne brát si z každé dávky méně. Anebo naopak si rostlina bere až moc a bez tohoto typu hnojiva pak neroste jak by měla.

Někdy se stane, že je konopí zasaženo nějakou nemocí, nebo nedostatkem konkrétních prvků. Ani tomu chemická hnojiva nepomáhají, naopak situaci mohou v daný moment ještě zhoršit.

Nutno dodat, že po chemickém hnojivu je chuť marihuany jakoby umělá. To potom kazí zážitek skoro všem.

Přírodní hnojivo je to pravé ořechové

Vystihnout zápory chemických příměsí se nám povedlo. Díky tomu se mnohem firem z konopného průmyslu snažilo najít metody, jak vylepšit půdní substrát, jak se o něj patřičně starat a co do něj přidávat. Je zda zahrnuto:

Guano

guano Jedná se o netopýří trus. Je extrémně bohaté na dusík, který je jednou z nejdůležitějších surovin, pokud se jedná o výživu rostlin. Obsahuje také fosfor a jednoduché soli, což z něj dělá opravdu důležitou surovinu v oblasti organického hnojení.

Toto hovínko má mnoho talentů. Zlepšuje strukturu půdy, její kondici, lepší vodní cirkulaci a aktivuje funkci kompostu. Z části se chová jako fungicid.

Kdy ho použít? Jak před zasazením, tak i během růstových fází konopí. Výhodou je, že i když se jedná vlastně o trus, tak zápach není tak strašný, jak by jste možná čekali. K dostání je online.

Mulčování

mulčování Jedná se vlastně o „rozhazování“ organického materiálu na povrch vaší půdy. V půdní síti, což je přerozdělování živin, je mnoho mikrobů, a ti zbožňují mulč.

Tato metoda vaši zahradu dokáže ovlivnit hned několikrát. Mulč totiž funguje jako přísun důležitých živin pro půdu. Slouží taky jako ochranná pokrývka proti plevelu a pesticidům. Půda si díky mulčování zachová ideální teplotu pro správný koloběh života.

Mnoho lidí používá mulčování díky své schopnosti skvěle udržovat vlhkost/vodu. Takže nemusíte zalívat tak často a přitom se bát, že by vaše půda vyschla.

Na mulčování se používá někdy kompost samotný, odřezky při zpracování dřeva nebo větvičky a stonky z rostlin konopí. Vrstva mulče bývá 3-10 cm. Aspoň nějakou vrstvu v této škále by jste měli zachovávat neustále.

Rybí moučka

hnojíme zdravě Jsou to vlastně rybí kůstky, rozemleté na prach. Jako hnojivo pracuje skvěle, jelikož dokáže perfektně pracovat s dusíkem přímo v půdě. Pokud se spojí s rybí emulzí, což je třeba šťáva třeba z rybích konzerv, tak vydrží mnohem déle a předá do půdy podstatně větší množství živin.

Zajímavý fakt o rybí moučce. Velmi ráda přitahuje pozornost predátorů, zejména medvědů. U nás je prakticky nulová pravděpodobnost, že by tento druh hnojení přilákal medvědy, ale v USA a v Kanadě s tím mají pár zkušeností.

Takže kvůli medvědům si opravdu nemusíte pořizovat extrémně velký plot, ale kvůli hlodavcům by jste si měli zahradu aspoň nějak zabezpečit.

Moč

Pokud hledáte skvělé tekuté hnojivo, tak jste ho právě našli. Čerstvá moč je podle všeho bohatá na dusík, s průměrným výskytem fosforu.

Funguje nejen jako hnojivo, ale i akcelerátor pro kompost. Pokud váš napadlo, že by jste si nějakým způsobem přemostili vedení odpadů na zahradu a začali tak podnikat s konopím ve velkém, nemusíte to dělat.

Moč by se měla naředit před použitím. Časem s moči roste úroveň čpavku, takže pokud jste se rozhodli toto tekuté hnojivo použít, neměli by jste otálet.

Vermikompost, červí kompost

červí kompost V tomto případě vaši práci v péči o kompost přebírají červíci a larvy.

V praxi se jedná o kombinaci ovoce a zeleniny v rozkladu, podestýlky, půdy a výkalů červů a žížal. Obsahuje vodou ředitelnou výživu a chová se jako přírodní kondicionér pro půdu. V organickém pěstování se považuje za jistou stálici, nebo spíš za jistotu úspěchu.

Říká se, že tento typ kompostování má největší pozornost mezi pěstiteli. Někteří jej považují za vůbec nejlepší. Ptáte se proč?  Červí trus totiž skvěle působí na cyklus klíčení a dokáže ho zkrátit. Také zlepšuje kvalitu a kvantitu úrody chrání rostliny před neduhy z okolí.

Tato metoda není ani drahá. Nemusíte tedy vlastnit červí farmy, kde sklízíte trus běžně.

Kompost, kompostový čaj

kompostový čaj Pokud kompostujete, už tak si připravujete kvalitní hnojivo do budoucna pro vaše rostliny. Pokud rádi zkoušíte nové věci, můžete vytvořit tzv. kompostový čaj. Tento „čaj“ se dělá z kvalitního kompostu (ten, který už je rozložený). Jediné, čemu by jste se měli vyhnout jsou slupky od banánů. Ty se špatně zpracovávají. Pak postupujte následovně:

  • Naplňte kbelík do 1/3 kvalitním a hotovým kompostem
  • přilijte vodu a kbelík naplňte
  • tuto směs nechte sednout pár dnů, občas míchejte
  • zceďte přes síto, látku nebo ručník
  • zřeďte vodou
  • Výslednou směs můžete užít jako postřik nebo jím přímo zalévat

Kompostový čaj se stal oblíbeným pomocníkem v organickém pěstování. Sám o sobě funguje jako takový růstový akcelerátor, takže má blahodárný efekt pro vaši úrodu. Jeho výživová hodnota je vysoká a žádná chemie se s ním nemůže srovnávat.

Díky množství mikrobů také posiluje imunitní systém rostlin a chrání ji tak před nemocemi. Čaj se také chová jako pesticid, takže spolehlivě ochrání před škůdci.

Jeden důvod, proč si tuto metodu lidé vybírají je ten, že se jedná čistě o organickou formu hnojiva, kterou si můžou vyrobit vlastním úsilím a respektovat tak přírodu. Je to sice trochu náročnější na přípravu, ale výsledek je mnohem lepší, než nějaký chemický postřik.

Co k tomu dodat?

Pokud jste si již vybrali, co bude pěstovat, měli by jste být opravdu rozhodní, jaké hnojivo bude chtít použít a co od toho všeho čekáte. Jedná se o vaši zahradu a vaši úrodu, a to si jistě zaslouží to nejlepší, nemyslíte?

proč hnojit organicky?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!