Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rostliny konopí aneb jak uskladnit plody vaší práce

jak nejlépe uskladnit konopí

Jakým způsobem skladovat právě usušené konopí?

Pokud pěstujeme konopí formou outdoor, tak září je pro vás ideální, aby jste začali se sklizní. Následuje ošetření rostlin a odstranění přebytečných okvětních lístků. Tento proces můžete dělat buď před, nebo po usušení, ale řekněme, že jste jej už zvládli. Následuje doba, kdy se konopí musí usušit.

Pak přicházejí otázky: Jakým způsobem nejlíp skladovat? Jak dlouho mi uskladněné konopí vydrží? Ať už jste si koupili semínka pro lékařské potřeby, nebo semena vyloženě na gaučovou relaxaci, určitě chcete, aby vám vaše úroda po usušení vydržela co nejdéle, je tak?

Podívejte se třeba na whisky, nebo víno. Zrají na chladném a temném místě. S marihuanou to máte podobně. I když dopředu neznáme nějaké datum spotřeby, jsou faktory, které dovedou dobu skladování výrazně ovlivnit.

Ideální teplota pro skladování konopí

květy konopí Proč hledíme na teploty? Je to především kvůli plísni a podobným chorobám. Daří se jim v rozmezí 25-30 stupňů, takže vaše rostliny bude čekat dlouhá a chladná cesta. Nadměrná teplota taky vůbec nedělá dobře kanabinoidům a terpenům. Těm trvá i měsíce se vyvinout a tvoří tak jedinečný profil dané odrůdy. Aby jste si tento chuťový zážitek mohli opravdu vychutnat, nesmíte nechat rostliny vyschnout.

Nižší teploty také zpomalují dekarboxylaci kanabinoidů. THC-A se tak mění v psychoaktivní THC, které časem degraduje na CBN.

Je nutno dodat, že horký, nebo teplý vzduch udržuje více vlhkosti, než vzduch studený.

Vliv vlhkosti na marihuanu

připraveno zabalit a uschovat Vlhkost taky hraje důležitou roli, pokud se jedná o tvorbu plísně, nebo vyhnutí se tomuto zákeřnému nepříteli. Udržet ideální podmínky pří skladování marihuany by se mohlo zdát jako problematické, ale bude to prospěšné. Správná hladina vlhkosti (59-65%) v dobrém ovlivní barvu, konzistenci, aroma a hlavně chuť.

Jestli jsou vaše skladovací prostory nad tímto rozmezím, pořiďte si kvalitní systém odvětrávání. Raději tuhle variantu, než se pak zbavovat celé úrody kvůli napadení plísní. Takže do 65% vlhkosti. Naopak, pokud by jste se dostali pod hranici 50%, hrozí, že trichomy zkřehnou a esenciální oleje by mohly ztratit své blahodárné vlastnosti.

Nastavení světla

světlo a konopí Škodlivé UV záření může za rozpad organického i syntetického materiálu. Podobně jako když koncem léta tráva zhnědne, nebo když barva laku vašeho auta postupně ztrácí svůj jas, tak podobným způsobem může marihuana degradovat.

Na počátku roku 1970 byla na londýnské univerzitě provedena studie, podle které může světlo za celkovou degradaci kanabinoidů v rostlinách konopí. Díky té samé studii ale víme, že dobře uskladněné kanabinoidy mohou mít stejné vlastnosti a být stabilní až dva roky. Po tuto dobu nijak neztrácí na svých účincích.

Z tohoto důvodu se doporučuje místo bez světla. A díky absenci zdroje světla lépe kontrolujete teplotu daného prostředí.

Jak hladina kyslíku ovlivní konopí?

sklenice na konopí Vzduch je nedílnou součástí jak pěstování, tak ošetření marihuany. Ale skladování vašeho konopí s ideální hladinou kyslíku v nádobě je stěžejní. Zejména pro zachování čerstvosti a své původní podoby (tím je myšleno, že bude šiška vypadat stejně jako po utržení z palice). Malé množství vzduchu ovlivňuje vlhkost, obzvlášť pokud nejsou květy dostatečně usušené.

Nadměrné množství kyslíku v nádobě naopak urychlí proces degradace kanabinoidů. Organický materiál se v tomto případě moc nemusí s větším množstvím vzduchu. Vyrábějí speciální ruční, nebo elektrické vakuové pumpy, které se instalují na víko a pomáhají udržovat optimální hladinu kyslíku.

Jak skladovat konopí

  • skladujte v temném a chladném prostoru, například sklep.
  • používejte bezbarvé nádoby na skladování, ideální jsou skleněné nádoby na mouku, cukr či těstoviny.
  • měření vlhkosti se vždy hodí, takže nějaký senzor by neměl chybět.
  • máte-li více odrůd, skladujte je odděleně. Každá má totiž svůj vlastní chuťový profil a pomíchání by vše mohlo pokazit.

Jak určitě neskladovat konopí

  • neskladujte v lednici. Teplotní výkyvy a náhlé změny vlhkosti mohou vést k výskytu plísní.
  • mrazák se také nedoporučuje. Mráz ovlivňuje strukturu trichomů, ve kterých se nachází esenciální oleje a pryskyřice. Všechny by se mohly díky špatné manipulaci ulomit.
  • nepoužívejte plasty. Kromě toho, že se jedná o plasty, které škodí životnímu prostředí, také mohou přenést statickou elektřinu na trichomy. Chcete-li použít sáčky, tak opravdu jen na malé množství a vyloženě na transport.
  • neskladujte o zdrojů tepla. Ať už se jedná o elektrospotřebiče, nebo topení. Raději volit chladné místo, jak je uvedeno výše.
  • když skladujete konopí, tak vaše kuřácké potřeby mějte uschovány jinde a oné místnosti vůbec nekuřte. Popel a zápach mohou ulpět na nádobách s marihuanou a mít negativní vliv na finální chuť.

Další výrobky a jejich skladování

kvalitní úroda Nesmíme zapomínat také na potraviny s příměsí konopí. Třeba takové sušenky se pravděpodobně budou skladovat jinak, než čerstvě usušené květy. Pro veškeré potraviny budou platit jiná pravidla. Nedoporučujeme ale dlouhodobé skladování, aby nedošlo ke zkažení potraviny. U kupovaných produktů bude datum spotřeby, podle čehož se řiďte.

Tinktury na alkoholové bázi a konopné extrakty nebudou tak náchylné na plísně. Je v nich totiž méně biologického materiálu. Ale stejně doporučujeme se držet příbalových letáků.

Úplně nejjednodušší způsob skladování je v naší klasické zavařovací sklenici. To bude stačit, jestli máte malou rostlinu. Naopak pro majitele většího počtu květin doporučujeme nádoby na utopence. Ve finále je důležité hlavně teplota v dané místností a absence světla.

Pokud nějaké dobré tip, které vycházejí z dlouholetých zkušeností a chcete se s nimi podělit, můžete tak učinit v komentářích.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!