Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Ruční, nebo strojové zastřihování konopí?

strojové anebo ruční zastřihování konopí?

Ruční a strojové zastřihování konopí, které je lepší?

Každý pěstitel konopí se vždycky těší, až bude moci  sklidit plody své celoroční práce. Po sklizni a usušení pak přijde na řadu zastřihování. Ano, je to strašná piplačka a pokud máte hodně sklizeného, jistě to bude otrava, bude to na dlouho a budete si přát, aby to skončilo. A tak vás napadá, jsou nějaké metody, jak to zlepšit? Poslední dobou se mnoho lidí obrací na výhodu mechanických zastřihovačů.

Takže se nabízí otázka, kterou z těchto variant zvolit? Můžete to udělat klasicky a vzít do ruky nůžky anebo zakoupit nějaký přístroj. Každé má pro a proti, pojďme si je tedy objasnit.

Ruční zastřihování konopí

zastřihování konopí Zaručená metoda zastřihování. Ptáte se proč? Pěstitele konopí to tímto způsobem dělají po generace a je důležité dodat, že své umění dotáhli hodně daleko. A navíc, pár správných rukou, soustředění, trpělivost a ostré nůžky jsou vždycky ostatními ceněny. Výsledky jsou pořád dost kvalitní.

Klady

Jedná se pravděpodobně o nejkvalitnější způsob zastřihování. Pěstitelé jsou velmi přesní a ke každé šišce přistupují individuálně. Onen „střih“ vyzdvihuje ty nejlepší možné charakteristiky každé odrůdy. K tomu všemu navíc šetrné a šikovné ruce šišku nepoškozují, takže důležité trichomy nejsou znehodnoceny a uchovávají si své vlastnosti.

Již zmíněné odrůdy hrají též svůj part v zastřihování. Každá má totiž svůj specifický vzhled a musí být zastřižena po svém. Struktura a vzhled by měly být zachovány, takže se nestane, že by jste šišku třeba omylem nějak poškodili. Zastřihování by mělo být provedeno s rozvahou, ať už je šiška malá, nebo velká, úzká, neboj široká atd..

ruční práce s konopím Velkou výhodou je i použití našeho zraku. Lidské oko si dává pozor a pečlivě zkoumá povrch šišky. Tam si všimnete lístečku, nebo nějaké části, který nemá na květu co dělat. Taky zhodnotíte, jestli není rostlina nějak poškozená, ať už od plísně, nebo od nějakých škůdců.

Metoda ručního zastřihování je navíc poměrně levná a stačí vám k ní jen pár nůžek a trocha zručnosti.

Zápory

Je to zkrátka ruční práce, kterou neuděláte za hodinu. Představte si, že sklidíte celý skleník a vše musíte dělat ručně. Dovedete si představit, kolik na tom strávíte času? Za předpokladu, že všechno děláte sami.

Máte možnost si třeba zavolat pár svých přátel, aby vám pomohli. Ale udělají to jen z úcty k vašemu přátelství, nebo za to něco budou chtít? Budou-li to peníze, vyplatí se vám to? A důvěřujete jim natolik, aby jste je vůbec oslovili?

Najít pár schopných rukou bývá problém a dělat tyto věci postaru a samotní je časově strašně náročné.

K čemu je ruční zastřihování konopí nejlepší?

TOP odrůdy konopí si zaslouží tu nejlepší možnou péči, a tou bude vždy šikovná ruka člověka, který drží nůžky.

Navíc, ty špičkové odrůdy nemusí být na svých květech moc lístečků, tak se třeba ani tolik nenadřete.

Strojové zastřihování konopí

stroj na zastřihování V konopné branži (která se třeba zabývá výzkumem a komerčním pěstování) máte obrovské množství marihuany ke zpracování. Nalijme si čistého vína, tohle by člověk opravdu nezvládl. Nehledě na to, že jde o byznys a potřebuje dělat věci nejen kvalitně, ale i rychle. Jsou mašinky, které zvládnou zpracovat až 8 kilogramů za hodinu. Pak jsou menší varianty, které by se daly využít pro menší.

Klady

Nejrychlejší metoda, jak dostat neopracované šišky do skleněných nádob, kde budou dozrávat. Prvotní investice do takového stroje může být nákladná, ale pokud se jedná o průmyslové zpracování konopí, tak se náklady na přístroj vrátí. Procedura sama o sobě je neškodná a vše je prováděno ve sterilním prostředí. Takže výroba koncentrátů na stejném místě může být také možnost.

Technologický pokrok navíc umožňuje, že šišky budou ošetřeny šetrným způsobem. Nemusíte se tedy o bát o drastické škody, způsobené mechanickou manipulací.

Zápory

trimmer Bohužel, i přes stále lepší technologie mají stroje na zastřihování špatnou reputaci. Oddělit lístky sice umí, ale dochází k situacím, že se šišky znehodnocují. Dobrým příkladem bývá zastřihování do konkrétního tvaru. Tímto způsobem se důležitý rostlinný materiál odstraňuje a květy z rostlin konopí ztrácí svůj potenciál. Dochází k  oddělování, nebo ničení trichomů a tím klesá potence a chuťový profil dané odrůdy.

Technologický postup taky nezamezil tomu, že se ve finálním produktu objevují lístečky, kusy stonků a někdy i semínka. To by se trénovanému lidskému oku nestalo.

Nejlepší využití?

Mechanické zastřihovače se nejvíce uplatní v konopném průmyslu, kde dochází ke zpracovávání velkého množství konopí. Když potřebují dostat co největší množství na trh za co nejkratší dobu, tak jsou tyto stroje ideální volbou.

Obě metody zastřihování

ruční zastřihování konopí Samozřejmě žijeme v době, kdy můžeme vytěžit to nejlepší z obou variant. Výhodou strojů je rychlost a výhoda lidské ruky je preciznost. Stroje by tak mohly bez nejmenšího problému zvládat kvantitu, kterou by následně zkušený pracovník zkontroloval a doladil tento proces k dokonalosti. Takhle vytěžíme ze sklizně maximum a a ušetřený čas můžeme věnovat jiným činnostem.

V Česku se spíš setkáme s ručním zastřihováním konopí. Mnoha lidem přijde zbytečné utráce desítky tisíc za stroj, který onu práce neudělá na sto procent, i když pracuje rychle. Ruční zastřihování má navíc jakési kouzlo. Můžete si detailně prohlédnout každý květ a budete mít pocit, že se vám povedlo vypěstovat něco pravdu krásného na pohled. O účincích asi nemusí být ani řeč.

Jaký máte názor na ruční a mechanické zastřihování konopí? Myslíte si, že se technika dostane tak daleko, aby nahradila šikovnost lidských rukou? Nebo jsme prostě nepostradatelní?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!