Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

SARS-CoV-2 zmutoval ! Nový typ koronaviru MUGATO-CoV-13

SARS-CoV-2 zmutoval ! Nový typ koronaviru MUGATO-CoV-13

Je to přesně rok od našeho posledního rozhovoru s doktorem Zelenkou. A právě v tento historický a významný den přinášíme další exkluzivní informaci a rozhovor s Doktorem Zelenkou. Dr. Zelenka je jedním z našich krajanů, který pracuje na vývoji vakcín proti koronavirům. Jeho tým a laboratoř byla umístěna ve městě Wu-Chan v čínské lidové republice, avšak po problémech s tamní legislativou a situací s onemocněním COVID-19 musel svůj tým a pracoviště přesunout do Prahy. Je tedy opět doma a daří se mu dobře. My vám přinášíme exkluzivní rozhovor s tímto expertem.

 

Pane dokrore vítám vás opět doma a věříme, že tentokrát vám Nobelova cena zajisté neunikne.

Děkuji, (smích) také tomu věřím, stěhování a všechno kolem nás docela vyčerpalo a nastalé problémy na hranicích nám způsobily nemalé problémy. Avšak naštěstí je to již za námi a my se můžeme opět naplno věnovat práci.

Dostali jsme informaci, že jste odhalili nový typ koronaviru, je to tak?

Ano. Pojmenovali jsme ho MUGATO-CoV-13, je to velmi nepříjemná mutace stávajícího problému s původním SARS-CoV virem.

 

Kde se tu nový typ koronaviru vzal?

To nám zatím není zcela známo. Pacienta nula se nám zatím nepodařilo vypátrat, nebo zcela jednoznačně určit. Avšak stopy nás zatím vedou do jakéhosi coffeeshopu v Amsterdamu, kde podle nás vzniklo první ohnisko nové epidemie.

 

Jak se nový MUGATO vir šíří.

Náš zmutovaný typ se váže na mozkové buňky. Využívá přitom lsti, protože se v podstatě vydává za kanabinoidy, které jsou jinak žádoucí a pro tělo neškodné. Vir se naváže na tyto receptory, pronikne do buňky a zde se nekontrolovatelně množí. Bohužel se prokázalo, že se vir šíří vzduchem až na vzdálenost 5ti metrů. V uzavřených a nedostatečně větraných prostorách dokonce ještě více. Naštěstí oproti svému předchůdci SARS-CoV-2 neulpívá na předmětech. To však jeho infekčnost příliš nesnižuje, charakteristiky nového kmene jsou totiž z velké míry děsivé. Zdůrazňuji děsivé.

 

Co vir způsobuje a jak se projevuje? Jake jsou příznaky ?!

Mezi prvotní příznaky patří urputný kašel, který však velmi rychle ustupuje a přichází návaly horka. Onemocnění způsobuje problémy motorických funkcí, podobá se opilosti avšak horší. Mezi nejvýraznější příznaky patří nekontrolovatelný smích. Člověk si začne dělat legraci z věcí, které k této reakci nemají opodstatnění. Nakažený člověk je taky podle nejnovější studie motivován k socializaci, a to je velmi nebezpečné, neboť vir jakoby ovlivňoval hostitele a nabádal ho k tomu, aby se dostal k co největšímu počtu potenciálních obětí. Nemoc má vliv také na paměť, útočí na vnímání a v krajním případě může dokonce zkreslovat vnímání reality. Zaregistrovali jsme také, že onemocnění způsobuje chorobný apetit. Pokud se rozšíří je zde velké nebezpečí hromadného skupování potravin, kterých by poté mohl vzniknout nedostatek. V tomto směru se jedná se o časovanou bombu. Nezlehčoval bych ani podezření na zvýšenou míru libida. Což by mohlo způsobit kolaps zdravotnického systému v řádech devíti měsíců od propuknutí nákazy. Zdravotní systém by tento nápor nových porodů totiž nemusel unést a pravděpodobně by došlo k jeho kolapsu. Bohužel tomuto černému výhledu předchází také fakt, velkého nedostatku kondomů.

 

Jak se proti novému viru chránit?

To je dosti komplikované, základem je dodržovat nařízení. Udržovat sociální odstup. Roušky nepomáhají. Respirátory pouze třídy FFP10, které jsou však nedostatkové. Hlavně je potřeba nezlehčovat situaci, to by bylo velmi nebezpečné.

 

Jak je nová infekce virem nebezpečná?

Velmi, velmi se obávám, že by se nový typ koronaviru mohl masově rozšířit, má k tomu totiž velké předpoklady. Potenciál této nové mutace je opravdu velký. Máme za to, že bude během dvou let nakaženo až 99% veškeré populace. Snad k tomu nedojde. Děláme pro to vše. Nový typ koronaviru ma potenciál zasáhnout tvrdě. Pandemie bude, to je jasné. Nyní je otázka jak, ji zvládneme. Úmrtnost bude obrovská, bude to 100%, dříve nebo později zemře každý, kdo se tímto virem nakazí. Kdy nakažený zemře je těžké odhadnout, tedy, kdy po nakažení, ale bohužel to vypadá, že příroda nám nedala na vybranou.

 

A co ekonomika? Růst tento rok prý zpomalí. Dokážete odhadnout dopady?

To je z mého pohledu epidemiologa a mikrobiologa velmi těžké odhadovat. Avšak myslím si, že vláda by měla pomoci každému, protože na to má prostředky. Je zde možnost, že nebude dostatek potravin, kvůli jednomu z příznaků onemocnění, je jím totiž chorobná žravost. Osobně jsem před chvílí mluvil s premiérem a ujistil mě, že situaci zvládneme a potravin bude dostatek. Doporučil jsem také vládě, aby Česká národní banka vyhodnotila situaci správně. Aby uvolnila a natiskla minimálně 10 bilionů korun, spíše však více. A pomohla všem plošně. Nejlepším řešením bude zavést nepodmíněný příjem ve výši nejméně 45 tisíc korun měsíčně, při cílené pomoci by totiž došlo k takzvanému morálnímu hazardu.  Následky nebudou tak hrozné, jako kdybychom nedělali nic. Občané Spojených států Amerických a Zimbabwe to již pochopili a udělali správná opatření.

Máme se bát? A co bude dál?

Na paniku je zatím čas, nyní je potřeba co nejdříve zahájit karanténní protokoly. Hlídat každého občana, aby nemohl vycházet z domu. My navrhujeme aby v případě podezření na onemocnění MUGATO-CoV-13 byl občan okamžitě izolován a uzamčen ve svém domě. Pro jistotu navrhujeme vchod do tohoto objektu zazdít a dům označit velkým viditelným označením, aby nemohlo dojít k šíření. Nicméně jak říkám. Panika není na místě a zatím to vypadá, že další opatření, nebo jejich zpřísnění nebude zatím třeba.

 

 

samozřejmě se jedná o apríl.

děkujeme za přízeň a nenechte se zlomit všudypřítomným strachem a panikou, neklesejte na mysli a mějte pěkný apríl.