Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Sativa vs. Indica

Jistě si každý položil otázku jaký je vlastně rozdíl mezi konopím sativa a konopím indica. V tomto článku se vám pokusíme vysvětlit jak to vůbec je.

Dávno je tomu, co všichni jen užívali a bylo jim jedno, co to je. Informovanost o konopí se neustále prohlubuje, a tak nebude na škodu shrnout si v čem spočívá základní rozdělení konopných rostlin.

growmart_sativa_vs_indica_palice

Konopí může být rozděleno na dva hlavní druhy: indika (konopí indické) a sativa (konopí seté). Je tu ještě jeden méně známý poddruh, zvaný ruderalis (konopí rumištní), který má svoji domovinu v severských oblastech, jako je například Sibiř. Tyto rostliny jsou malé a mají krátký, tříměsíční životní cyklus. Právě z nich byly postupem času vyšlechtěny samonakvétací odrůdy. Soustřeďme se však jen na dva hlavní druhy. Musíme vzít ještě v potaz, že v současnosti je velice nezvyklé najít geneticky čisté indiky nebo sativy, protože většina současných odrůd jsou kříženci neboli hybridy těchto dvou dříve separátních linií čímž je docílena obrovská rozmanitost.

Indika pochází ze severnějších oblastí, jako je Pákistán, Afghánistán, Nepál nebo Turecko, tedy obecně z Asie nebo z indického subkontinentu. Sativa původně pochází z oblastí kolem rovníku, ze zemí jako Afrika, Kolumbie, Mexiko, Thajsko nebo Kambodža.

Velikost :
Indika je nižší, robustnější do obvodu, a tím i vhodnější pro indoorovou kultivaci. Více se větví a má silnější stonek. Sativa roste do větší výšky a zejména venku v květnících nebo ve volné zemině dokáže dosáhnout i hodně přes tři metry výšky. Jednotlivá patra mají mezi sebou větší rozestupy a větví je celkově méně.
Účinek :
Efekt typické indiky je fyzický, sedativní a může být i analgetický. Celkově uvolňuje a podporuje spánek. Působení sativy nejvíce ovlivní mozek, účinek je energizující a stimulující. Mějte ale na paměti, že toto jsou stereotypy. Účinky mohou být na základě konkrétní odrůdy i podle duševního a fyzického stavu uživatele velmi různorodé.
Léčebné využití :
Indika se hodí zejména pro úlevu od bolesti a k léčbě nespavosti. Tento druh konopí se obvykle užívá večer nebo na noc, případně těsně před spaním. Odrůdy Indik se hojně využívají při výrobě koncentrátů Fénixovy slzy. Indika má obecně vyšší obsah THC a nižší obsah CBN/CBD.

Výhody indiky:

Úleva od bolesti

Proti nespavosti

Relaxace svalů

Zklidnění

Zvýšená chuť k jídlu

Sativa je naproti tomu užívána spíše přes den pro své energizující a antidepresivní účinky. Typicky má velmi stimulující efekt a podporuje kreativní myšlení. Sativa má nižší obsah THC a vyšší obsah CBN/CBD.

growmart_sativa_vs_indica_rostliny

Výhody sativy:

Úleva od úzkosti

Zlepšení nálady

Stimulace

Zlepšení koncentrace

Čistá indika obyčejně dozrává v říjnu a samotná doba květu trvá kolem šesti týdnů až dvou měsíců. Indiky také po začátku kvetení na rozdíl od sativ už příliš netáhnou do výšky. Sativám trvá cesta od semínka k palicím mnohem déle. Rostou pomaleji, později nakvétají a samotná doba květu může trvat i plné tři měsíce. Nepředpokládejte u čistých sativ sklizeň před koncem listopadu.

Sklizeň:

Indika obvykle poskytuje objemnější úrodu, protože je podsaditější a nabízí větší sklizeň v poměru k osázené ploše. Květy jsou tvrdé a kompaktní, hustě narostlé a poseté pryskyřicí. Sativa pěstovaná na dostatečném prostoru může narůst do gigantických rozměrů a přesáhnout celkový výnos indiky. Květy jsou vzdušnější, řidčeji narostlé a méně pryskyřičné.

Tyto informace jsou hodně obecné a vždy jsou vlastnosti podmíněny konkrétní odrůdou. Jsou typy Sativ které mají kratší dobu květu a taktéž jsou Indiky které mají delší dobu květu. Proto je třeba se určitě dívat na vlastnosti odrůd které si vybíráte.

Zdroj : legalizace.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!