Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Novinka na Growmartu: Seedbanka Serious Seeds

semena konopí Serious Seeds

Jelikož jsme do nabídky našeho internetového obchodu nově zařadili i konopná semínka od společnosti Serious Seeds, rozhodli jsme se vytvořit také tento článek, ve kterém se pokusíme shrnout základní informace o této SeedBance.

Tento článek má také za úkol vysvětlit méně informovaným pěstitelům, proč je dobré investovat nemalé finanční prostředky do produktů od této celosvětově velmi uznávané společnosti.

Základni informace o společnosti Serious Seeds 

●  Serious Seeds je jedna z nejdéle fungujících společností v Holandsku se zaměřením na výrobu vysoce kvalitních, stabilních a konzistentních konopných semen.

●  Zabývají se též výrobou vysoce kvalitních konopných extraktů pro rekreační i lékařské účely.

●  Nezávislé a spolehlivé laboratorní testy (více než 20 let zkušeností v této oblasti) ukázaly, že konopné kmeny od Serious Seeds produkují ty nejsilnější rostliny (nejvyšší obsah THC), které jsou dnes dostupné na trhu (dosahují v průměru 18 až 22% THC). Tyto testy byly vždy prováděny na rostlinách, pěstovaných ze stejných semen, jaké si kupuje zákazník.

●  Semínka od Serious Seeds se vyrábějí v malém počtu. Proto jsou vždy čerstvé a ručně vybírané. Každá nová várka semen je testována, aby byla ověřena jejich klíčivost a genetická rovnoměrnost výsledných rostlin před jejich uvolněním.

●  Při nákupu konopných semínek od Serious Seeds si můžete vždy býti jisti dobrou klíčivostí a genetickou stabilitou jednotných rostlin. Serious Seeds dokonce garantuje klíčivost jejich semen.

SeedBanka Serious Seeds ●  Serious Seeds je jedinou společností na trhu, která individuálně čísluje jednotlivá balení semen, takže každé semínko může být sledováno od výroby, až po prodej v obchodě. Vždy si čísla těchto balení uschovávejte!! Pokud se později vyskytnou nějaké problémy s kvalitou a společnost na základě tohoto čísla identifikuje balení jako originální balení Serious Seeds, zašle vám nové balení zdarma!

Historie společnosti Serious Seeds

SeedBanka Serious Seeds
Simon, zakladadatel společnosti Serious Seeds

Šlechtitel Simon, který je zodpovědný za materiál, prodávaný společností Serious Seeds, studoval biologii na jedné z univerzit v Amsterdamu a byl vždy nekuřák. (Nekuřácký kuřák je označení člověka, který nekouří klasický tabák, ale jen čisté konopí. V Holandsku je totiž běžnou praxí míchat konopí s tabákem.) Výhody kouření čistého konopí objevil poté, co po ukončení studia v roce 1986 cestoval napříč Afrikou. I dnes stále zůstává jedním z mála Holanďanů, kteří kouří tuto zázračnou rostlinu pouze ve své čisté podobě.

Po návratu z Afriky začal sbírat konopná semena a vkládat je do své soukromé genetické knihovny. Také si začal sám tato semínka pěstovat pro své osobní potěšení. Jak postupně rostly jeho pěstitelské zkušenosti, začal také pokusně křížit různé odrůdy ze své soukromé sbírky. Postupně též získával nové kontakty s dalšími pěstiteli, které mu umožnily přístup k novým odrůdám, ze kterých se snažil vždy vybírat ty nejlepší, i když jejich genetické pozadí nebylo v té době vždy jasné.

Simon učil biologii na střední škole, když ho Alan Dronkers požádal, aby šel pracovat do společnosti Sensi Seeds. Tento krok znamenal drastickou změnu Simonovy kariéry. Poté, co pracoval pro společnost Sensi Seeds, se Simon spojil se dvěma americkými „konopnými uprchlíky“ a společně si založili vlastní SeedBanku.

V roce 1994 jeho odrůdy „AK-47“ a „Chronic“ vyhrály ceny na konopném poháru High Times Cannabis v Amsterdamu. Po tomto mimořádném úspěchu s jeho kmeny se rozhodl spolupráci s Američany zastavit a v roce 1995 si založil vlastní společnost jménem Serious Seeds.

Politikou Simona bylo, aby se jeho nové kmeny vždy nejprve vyzkoušely v některých z nejlepších coffeeshopů v Amsterdamu. „Greenhouse“ byl jedním z těch coffeeshopů, které v roce 1995 jako první testovaly jeho nové produkty. Coffeshop Greenhouse vyhrál v roce 1995 s jeho novou odrůdou Kali Mist High Times Cannabis Cup. Další známý coffeeshop v Amsterodamu „De Dampkring“ vyhrál v roce 1996 první cenu s jeho nejnovějším kmenem White Russian.

Další úspěch slavil Serious Seeds roce 1997, když Coffeshop „Blue Bird“ poprvé vstoupil do konopné soutěže High Times Cananbis Cup s jejich novou odrůdou Warlock a okamžitě ho vyhrál. Už tehdy začalo být všem jasné, že Serious Seeds opravdu vyvíjí mimořádně kvalitní nové odrůdy, místo toho, aby se snažili uchytit na trhu kopírováním slavných odrůd se „známým jménem“.

Serious Seeds byla tehdy relativně malá společnost a dává přednost tomu, aby taková zůstala i dnes.

Nadále usiluje o vývoj nových a zajímavých konopných odrůd s dobrými léčebnými vlastnostmi, které jsou geneticky stabilní a snadno se pěstují, aby mohli poskytnout vysoce kvalitní lék pro své zákazníky.

Znamená to, že se nesnaží vytvořit za každou cenu každoročně nějakou novou odrůdu, ať už z komerčních důvodů, nebo aby v soutěžích získali další cenu.

Nové odrůdy dávají do prodeje pouze, když si opravdu myslí, že se jim podařilo vytvořit něco, co opravdu stojí za to vyzkoušet.

Pevně věříme, že pokud se rozhodnete zakoupit u nás některé produkty společnosti Serious Seeds, určitě vás nezklamou. Učinit tak můžete ZDE.