Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Syntetické vs. přírodní konopí

syntetické a přírodní konopí

Jaký je rozdíl mezi syntetickým a přírodním konopí?

Syntetické konopí je velmi nebezpečné. Neměli bychom si ho plést s klasickým konopím, které obsahuje přírodní kanabinoidy.

Možná si pamatujete zářijové události, ve kterých figurovalo syntetické konopí. Podle všeho této náhražce podlehli dva muži a dalších 21 se jich otrávilo, konkrétně tedy na Ostravsku. Za mořem se potýkají s podobnými problémy jako u nás.

Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) sdělilo, že se počet předávkování syntetickou marihuanou rapidně zvýšil oproti období od roku 2010 do 2015.

Syntetické kanabinoidy tedy představují hrozbu, mají mnoho nežádoucích vedlejších účinků a v krajním případě znamenají pro uživatele smrt. Naopak ty přírodní kanabinoidy mají celou řadu léčivých schopností. V čem je tedy rozdíl?

Syntetické kanabinoidy

syntetické konopí v laboratoři

Tyto sloučeni byly původně vyvinuty v laboratoři a měli lépe posloužit k pochopení a studiu rostlin konopí. Mnoho z nich bylo klinicky testováno a některé z nich byly užitečné. Konkrétně se jednalo o stimulaci chuťových buněk u pacientů trpících nemocí AIDS a rakovinou.

Pak přišel osudný rok 2010 a tyto látky se dostaly ven. Byly k nalezení online a na ulici. Mixovaly se s běžnými bylinkami a při kouření měly podobné účinky jako při kouření klasické marihuany.

syntetické konopí K2 a Spice

V zahraničí tyto produkty nesou pojmenování K2 a Spice. Je jich mnohem více, ale tyto dva jsou nejznámější. U nás je seženete pod jménem Bakiba. K2 se podle všeho vyrábí z rostlinného materiálu, na který se pomocí spreje nanese daná chemikálie. Mnozí si kolikrát ani neuvědomují, že produkt, který kupují, je syntetického původu. Jiní zase tento produkt vyhledávají, jelikož je podle všech informací cenově dostupnější. Asi nejdůležitější důvod pořízení této náhražky je fakt, že běžné testy na drogy tuto substanci v těle nezjistí.

Účinky syntetického a přírodního konopí

Ba

Prvotní účinky se neliší. Oba druhy konopí navozují euforický stav. Nicméně, syntetická marihuana tento stav umocňuje mnohem více a dělá ho více toxickým než běžné konopí. Syntetika dále zapříčiní zvýšení krevního tlaku, způsobuje úzkost, bolest hlavy, nevolnost a zvracení. V některých situacích se uvádějí i halucinace, bolest na hrudi, zmatení a závratě.

V těch krajních případech předávkování hrozí záchvaty, trvalé poškození srdce a ledvin, psychózy a dokonce smrt. Teď si představte, že se k tomuhle dostanou vaši mladší sourozenci, děti nebo dokonce vnoučata!

Kanabinoidy se vážou na receptory CB1 a CB2 našeho endokanabinoidního systému. U syntetické marihuany je toto spojení mnohem užší k dosažení lepších efektů. Umělé kanabinoidy se taky v těle rozkládají úplně jinak než ty přírodní, jelikož mají jinou chemickou strukturu.

Perličkou zůstává i situace, kdy se tato droga nedopatřením smísí s nějakou jinou, kterou můžete běžně sehnat. Následné účinky pak není možné odhadnout a konzumace může mít až katastrofální následky.

umělé kanabinoidy

Tohle není marihuana

Je tedy docela zřejmé, že syntetické a přírodní kanabinoidy jsou velmi rozdílné. Mnoho lidí to však vnímá jinak, a to skrze pojmenování. Často neslyší slovo „syntetický“, soustředí se bohužel na ta následující slova „konopí“ a „marihuana“. Díky tomuto vzniká dojem, že jsou tyto dva druhy konopí stejné. NEJSOU.

Přírodní konopí a konopné produkty by neměli způsobovat tak drastické vedlejší účinky, jaké jsou uvedeny výše.

U nás se nemusíte bát, že by jste setkali s nějakou nekalou syntetikou. Pokud jste ovšem zastánci domácího pěstování za účelem léčení nějakých neduhů, měli by jste nechat otestovat v laboratoři váš půdní substrát. Těžké kovy, pesticidy a chemikálie v půdě určitě nechcete.