Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Trh s konopím dobývá Ameriku

Konopí na trhu

Konopí dobývá americký trh

Prodej konopí je na prudkém vzestupu a podle všech dostupných informací dohání trh s pivem a vínem, kdo by to byl řekl?

„Podle složené roční míry růstu (CAGR) má trh s konopím v nadcházejícím desetiletí dosáhnout až na 47 miliard amerických dolarů za rok, to je oproti nynějším 4 miliardám obrovský skok“, tvrdí Nik Modi, analytik firmy RBC Capital Markets.

americký trh s konopím

Největší podíl tohoto růstu má především trh s rekreační marihuanou. Další položky na tomto seznamu jsou produkty jako pochutiny, konopné extrakty a oleje a další. Odhady firmy RBC poukazují na to, že pouze ve Spojených Státech prodej legální i ilegální marihuany dosahuje až na 50 miliard dolarů. Jen pro srovnání, prodej vína dosáhl na 65 miliard dolarů, prodej cigaret 77 miliard a nakonec prodej piva, který má až 117 miliard. Všechno jsou to astronomické částky, před pár lety by tohle nikdo nečekal, že takovýmto položkám bude konopí šlapat na paty.

Současná situace v Americe

přehled legalizace konopí

Rekreační marihuana (ta, na kterou nepotřebujete předpis od doktora) je zatím legální v devíti státech. Patří mezi ně Aljaška, Colorado, Californie, Maine, Massachusetts, Nevada, Oregon, Vermont a Washington. Tento rok by se měli přidat další čtyři, jsou to Severní Dakota, Michigan, Utah a Missouri. Lékařská marihuana je ku dnešnímu datu legální ve třiceti státech.

„Věříme, že postupná dekriminalizace konopí, i toho rekreačního, časem může přijít. Všechno záleží na amerických voličích a jak moc budou podporovat tento krok kupředu“, Tvrdí RBC.

konopí a zákony

První zákony proti konopí vznikly začátkem dvacátého století. Tehdy se soustředily spíše na mexické imigranty a Američany s mexickými kořena z jihozápadu a středozápadu. V osmdesátých letech minulého století prohibice konopí stála v popředí federální iniciativy, a jak tato prohibice šla kupředu, rostl i počet zatčení. Mezi roky 1980 a 1997 vzrostl počet zatčených z 50000 na 400000.

Více než polovina zatčených za kriminální činnost spojenou s drogami jsou příslušníci rasových menšin. Zajímavý je i fakt, že americká vláda utratí přes padesát milionů dolarů ročně za boj proti obchodu s drogami.

Díky sílícímu trhu  s konopím se dekriminalizace stává více populární. K dnešnímu datu je pro legalizaci rekreační marihuany rekordních 64% Američanů.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!