Zpráva o trhu s konopím předpokládá, že hodnota odvětví do roku 2028 dosáhne 197,75 miliardy dolarů !

 

Jedna zpráva odhaduje, že díky neustálému růstu konopí dosáhne celosvětová hodnota tohoto odvětví

téměř 200 miliard dolarů. A to příštích šesti letech !

 

Nová zpráva poradenské společnosti SkyQuest Technology uvádí, že celosvětový trh s konopím má v současnosti hodnotu 28,06 miliardy dolarů (2021). Předpokládá, že do roku 2028 vzroste na 197,75 miliardy dolarů.

 

Zpráva s názvem „Globální trh s konopím“ je rozdělena do segmentů. Typ produktu (rozdělený na květiny a koncentráty), také směs (s převahou THC, s převahou CBD a s vyváženým obsahem THC a CBD) a region (který zahrnuje Severní Ameriku, Evropu, Asii a Tichomoří, Latinskou Ameriku, Střední východ a Afriku).

 

Mezi rekreačním a léčebným konopím nepřekvapivě převládá rekreační konopí pro své četné přínosy při léčbě běžných stavů. Jako je úzkost nebo stres, a je známo, že zvyšuje i náladu a kreativitu.

 

Zpráva uvádí, že vzhledem k rychlému růstu akceptace konopí činí složená roční míra růstu (CAGR) podle údajů aktuálních k roku 2021 v současnosti 32 % ročně. V období do roku 2028 se očekává, že se CAGR zvýší na 35 %.

 

trh s konopím

Trh s konopím a poptávka

 

Zpráva se zabývá také regionálními očekáváními a uvádí, že největší poptávka je v Severní Americe. „Legalizace konopí ve většině států USA vytvořila silné zastoupení poskytovatelů. Obrovská poptávka spotřebitelů v USA a Kanadě učinila ze Severní Ameriky největší trh s konopím,“ uvádí zpráva. „Kromě toho jsou v Severní Americe příznivé klimatické podmínky pro pěstování konopí a je zde k dispozici velké množství půdy pro pěstování.“

 

V Severní Americe je také zavedená demografická skupina spotřebitelů ve věkovém rozmezí 18-39 let s 55 % bělochů, 20 % latinoameričanů a 15 % černochů. Souhrn zprávy tyto údaje pro ostatní regiony neobsahoval.

 

V tiskové zprávě ke zprávě se však uvádí, že nedávná legalizace konopí v některých zemích vyvolala obavy. „Například thajské ministerstvo zdravotnictví nezveřejnilo žádné vědecké studie, které by zkoumaly potenciální zdravotní rizika spojená s užíváním konopí,“ uvádí se v tiskové zprávě. Nedávno byl krok Thajska k legalizaci popsán jako „příliš mnoho a příliš brzy“. O stejných obavách se diskutuje i v Německu.

 

Poptávku jednoznačně ovlivňuje řada faktorů. Dekriminalizace či legalizace činí konopí dostupnějším. Nové studie stále prokazují účinnost konopí při léčbě nejrůznějších onemocnění. Ještě důležitější je, že se zpráva zabývá nástupem „konopného životního stylu“, který pomohl normalizovat konzumaci konopí mezi „ženami, seniory, rodiči a dalšími“.

 

Trh s konopím a banky

 

O přístupu k bankovnictví se v konopném průmyslu stále mluví. Podle této zprávy je to jedna z hlavních oblastí růstu, která je nezbytná pro další rozvoj konopného průmyslu. „Jednou z klíčových oblastí růstu pro konopný trh jsou finanční instituce. V posledních letech banky a další finanční instituce projevují stále větší zájem o podniky založené na konopí,“ uvádí se ve zprávě. „Částečně je to dáno tím, že konopné společnosti obecně splňují bankovní předpisy. To otevřelo konopným podnikům mnoho potenciálních možností financování a růstu příjmů.“

 

„Podle analýzy trhu s konopím provedené společností SkyQuest Technology je současný scénář konopného průmyslu velmi slibný,“ uvádí se v závěru zprávy. „Odvětví roste rychlým tempem a na trh vstupuje mnoho nových subjektů. To má za následek zvýšenou konkurenci a inovace. Budoucnost konopného průmyslu vypadá ještě slibněji s tím, jak přibývá států, které konopí legalizují, a s rostoucí poptávkou po konopných produktech pro lékařské a rekreační účely. Očekává se, že toto odvětví v příštích letech ještě poroste, a analytici věří [sic], že se stane jedním z nejdůležitějších odvětví na světě.“

 

Konopný průmysl se neustále mění, ale podle jiných zpráv o trhu se bude dále rozšiřovat. Měsíc únor byl konopný průmysl oceněn na 824 milionů dolarů. V červnové zprávě časopis Forbes sdílel, že konopný turistický průmysl je v současné době oceněn na 17 miliard dolarů. V postpandemickém světě by mohl dále růst.

 

 

zdroj : hightimes.com

Akce semena konopi Nuka Seeds

Komentuj