Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Třídění rostlin konopí pro lepší úrodu

třídění rostlin konopí

Třídění těch správných rostlin konopí vám pomůže k lepší úrodě

Když pěstujete více rostlin konopí na jednom prostoru, mají tendenci spolu tak nějak soupeřit. O co soupeří? Zejména o prostor k růstu, dostatečné množství vzduchu, vodu, živiny a další. Možná se to bude zdát kontraproduktivní, ale správná selekce/třídění vašich rostlin konopí vám pomůže, aby zůstali jen ty nejsilnější a nejkvalitnější.

Co to je třídění?

nádherné plody vaší práce Tato technika je ve své podstatě velmi prostá. Vybíráte ty nejlepší sazenice, které vám momentálně rostou. Snažíte se tím vypěstovat ty nejvýkonnější jedince. Tato technika je velmi populární u pěstitelů ovoce a zeleniny. Jelikož to skýtá jisté výhody, tak si pěstitelé konopí řekli, že by z toho mohli taky něco vytěžit.

Postupujte následovně. Jakmile zasadíte semínka a vyrostou z nich malé sazeničky s pár okvětními lístky, vytřídíte, nebo se zbavíte těch nejméně schopných. Často to poznáte podle toho, jakým způsobem vaše rostlina roste, podle barvy atd.. Jde o to, aby jste zachovali jen ty nejzdravější a nejsilnější.

Jaké jsou výhody této techniky péče o konopí?

třídění konopí pro nejlepší úrodu Jak už jsme řekli v úvodu, tato technika se může zdát kontraproduktivní. Není přece lepší vypěstovat co nejvíce marihuany? Ne tak úplně.

Rostliny konopí mají tendenci růst rychle a zaujmout co nejvíce prostoru. Jakmile jejich vývoj započne, budou se bít o již zmíněné živiny, prostor, přísun vzduchu, vody. Pěstování marihuany na ve větším množství na malém prostoru může znehodnotit celkový růst. Vaše rostliny nemusí dosáhnout svého plného potenciálu a výsledná kvalita není taková, jaký by pří správném zacházení mohla být.

Třídění také zaručí, že rostliny porostou stejně. Některé mohou růst lépe, nebo rychleji. Často to bývá kvůli, že přísun živin je u některých sazenic jiný, než u druhých. Sazenice mohou mít i více prostoru, živin a vody, než ty ostatní. Takže jejich růst potom bývá chaotický. U indoor pěstování to máte podobné, s tím rozdílem, že některé sazeničky mají méně světle, protože je ty silnější předrostou.

Touto technikou pěstování také zmírníte riziko výskytu nemocí a škůdců. Vždy je lepší, když mají rostliny kolem sebe více prostoru. Usnadní to přístupu vzduchu, vlhkost není tak vysoká (snížené riziko plísně).

Je nutné takto třídit sazenice konopí?

péče o vaše rostliny se vyplácí Dost záleží na vašem úhlu pohledu. Jak jsme již řekli, je to hodně populární metoda, ale aby se nám vůbec vyplatila. Když pořizujete semínka konopí, máte občas tendence jich využít co nejvíce, aby byla finální sklizeň ještě větší. Jestli máte nějaké zkušenosti, a to vy určitě máte, tak budete jednotlivá semínka zasazovat v dostatečné vzdálenosti. Nemůžete je jen naházet na hlínu a čekat, co se stane. Když potom vyrostou první rostlinky, budete vědět, jestli je třídění na místě nebo ne.

Bohužel, žádný učený z nebe nespadl. Tím chceme říct, že některé sazenice to možná nezvládnou, jelikož bývají zprvu opravdu křehké. Nemusí to být nutně z těchto důvodů, ale hold některé to nezvládnou. Proto je lepší ono třídění. Vyberete ty, které mají největší šanci a dáte jim více prostoru.

Vašim zásahem se tak ustálí růst, přechod do vegetativního stádia bude jednodušší a nebude tu už žádný boj o suroviny potřebné k růstu

Jak se třídí rostliny konopí v praxi?

je třídění konopí důležité? Tohle je ta nejtěžší část. Které sazenice vyřadit a které máme ponechat? A jak to přesně načasovat?

Všeobecně vzato chcete vytřídit ty sazeničky, které zaostávají za těmi ostatními. Během prvních dvou týdnů můžete dát pryč menší rostliny, které si vyvinuly slabé olistění. Ideální je najít pár velkých a zdravě vypadajících rostlin. Pak začne ono složité srovnávání. „Mám si nechat tuhle, nebo tu druhou? Tady tahle to zvládne. Ta vypadá na umření. To jich mám dát pryč tolik?“Nějak takhle to možná bude probíhat. Důležité je si uvědomit, že některé z těchto sazenic to opravdu nemusí zvládat podle představ. Tím pak budou brát potřebné suroviny pro růst těm ostatním.

Jakmile onen proces třídění bude o konce, měli by vám zůstat ty nejsilnější a nejzdravější sazenice. Ještě je třeba dávat pozor na barvu a celkový stav. Když se vám na pohled bude zdát, že jsou sazenice v nepořádku i přes přísun kvalitních živin, raději se jich zbavte. Může se jednat o parazitické mikroorganismy, plíseň nebo uhnívání kořenů.

Pozor na samce

Jestli jste nepořídili feminizovaná semínka, tak si dávejte pozor. Samčí rostliny konopí totiž rostou rychleji, než samičí. Tak na to dávejte pozor a neunáhlete se.

Vyřazené sazenice a co s nimi?

Když vyřadíte slabší sazenice, máte dvě možnosti. Ta první, i když krutá, je použití na budoucí kompost. Sazenice jsou sami o sobě stále bohaté na vitamíny, které by vaše stávající využily.

Další možností je opětovné vysazení. Když jste vytřídily ty slabé kusy, nač je nechat zbytečně zemřít? Můžete je pěstovat separovaně. Když budou „slabší“ kusy růst jednotně, může z nich vzejít něco dobrého, protože už tady třídění proběhlo. Nebudou tak muset soupeřit s velkými rostlinami a budou šanci ukázat co v nich je.

Jak se na tady tuto metodu tváříte vy? Přijde vám taková selekce jako ztráta času a znehodnocení semínek? Nebo naopak máte za to, že díky tomu bude vaše budoucí úroda kvalitnější?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!