Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Účinky konopí aneb co všechno se s vámi může stát

účinky konopí a jaké mohou být stavy?

Jak dlouho trvají účinky konopí a jaké stavy můžete zažít?

Pokud neužíváte konopí často, nebo jste jej nikdy nezkusili, možná vás bude zajímat, jaký onen opojný stav je a jak dlouho bude trvat. Asi vás taky napadne, že pro každého je tento stav identický. Opak je ovšem pravdou. Stejně, jako jsou lidé rozdílní, tak i rostliny konopí jsou jedna od druhé jiné.

Tím chceme říct, že nikdy nebudou dva lidé, kteří by měli po stejném množství užitého konopí naprosto identický stav.

Jaké reakce tedy můžeme očekávat? A jaký stav to v nás vyvolá? Na tyto otázky si odpovíme níže.

Jak dlouho trvá rauš po užití konopí?

jak dlouho na vás konopí působí? Bohužel na to neexistuje odpověď, která by se týkala všech budoucích uživatelů. Naše těla jsou rozdílná a každé z nich zpracovává dané chemikálie jiným způsobem. Záleží i na tom, jakou dávku živin jsme ten přijmuli. Od toho se pak odvíjí výsledný čas.

Dalo by se odhadnout, že to budou hodiny, ale přesně se to kvantifikovat nedá. U poživatin je to trochu odlišná doba a můžeme očekávat, že daný efekt bude trvat dvakrát déle, než u konzumace běžným způsobem.

Nicméně, jsou jisté faktory, které by nám danou dobu „v rauši“ mohly trochu specifikovat.

Hladina tolerance u konzumenta

Jeden z nejdůležitějších faktorů a tím je tolerance daného jedince na THC obecně. Jestli patříte mezi začátečníky, je nutno počítat s tím, že po práscích z průměrné odrůdy konopí budete mimo několik hodin.

Každodenní, nebo občasní uživatelé na tom budou trochu lépe. I když si dají větší dávku než vy, budou v rauši přibližně stejnou dobu. Toto můžeme aplikovat i u poživatin. Ovšem s tím rozdílem, že daná doba bude zhruba dvojnásobná.

Obsah THC dané odrůdy konopí

Na celkovém stavu se podepíše i obsah THC dané odrůdy. Modely konopí s menším obsahem THC vám dají zabrat přibližně dvě hodiny.

Je tedy nad slunce jasné, že po užití odrůd s vysokým obsahem THC budete mimo daleko déle.

Rozdíl v tom však bude hrát vaše odolnost na THC a potraviny, které jste ten den jedly.

Metoda konzumace konopí

účinky konopí V tomto případě nemusíme nutně srovnávat kouření vs jezení. Jsou například různé typy kouření, které na vás mohou působit odlišně. Vezměte si například joint a blunt. Ty mají mnohdy velmi rychlý nástup a účinky pak trvají 1-2 hodiny. Podle mnohých však blunt kope daleko více, hlavně díky velikosti a tabákovém obalu. Ale jinak je to v podstatě totéž.

Bonga jsou trochu silnější než blunty a jointy. Jedno potáhnutí má daleko více síly a drží se poměrně dlouho. Odhadovaná doba působení jsou 3 hodiny a více.

Pak máme koncentráty. Tady už se bavíme o trochu jiné lize. Koncentráty mají zpravidla hodnoty THC minimálně 65%. Používá se sice malé množství koncentrátů, ale i tak je to kopanec a je jednoduché to přehnat. Rauš je pak v rozmezí 3-6 hodin.

Pak tu máme několikrát zmíněné poživatiny. Většinou to trvá, než se požadovaný efekt dostaví, třeba i dvě hodiny, výsledek ale stojí za to. Minimálně doba i pro zkušené kuřáky je pak 6 hodin. Začátečníci, nebo občasní kuřáci mohou tento stav zažívat i 12 hodin.

Zkonzumované množství

Zde není potřeba moc vysvětlování. Malé množství nějakého dobrého modelu vás solidně nabudí a jste pak takoví uvolnění. Čím větší množství pak zkonzumujete, tím bude stav delší a pro někoho i horší.

Interakce s nápoji a potravinami

co vydrží déle? Mnozí z vás už jistě ví, že se kanabinoidy vážou na tuky. Takže pokud jste jedli potraviny bohaté na tuky, THC se pak naváže na tuk a nebude na vás působit tak, jako by jste konzumovali konopí s prázdným žaludkem.

Konzumace alkoholu v kombinaci s marihuanou pak dovede onen opojný efekt také prodloužit. Proto se moc nedoporučuje tyto dvě substance míchat a zvláště v případě, že kouříte konopí prvně.

Jaký druh rauše vás konzumaci konopí čeká?

Je na čase si poukázat na jednotlivé stavy, když už víme, jak dlouho může tato magická rostlina působit v našem těle. Některé z těchto názvů jste možná slyšeli v originálním znění. Některé možná budou stejného významu, ale přeci jen je v nich rozdíl.

Buzzed – nabuzený

Tento termín můžeme najít u těch, kteří pijí alkohol. Nejste úplně střízliví, ale zcela určitě máte nad věcmi kontrolu. Rozhodně však nesmíte řídit. Ale smysly se trochu zbystřily. Muzika hraje lépe, jídlo chutná dobře a sluníčko svítí o něco jasněji.

High – v rauši

euforický stav Stav o něco silnější, než předtím, ale právě tady začíná ta pravá párty. V tomto stavu se smějete a chechtáte i maličkostem a všechno vás baví. Mátě chutě na jídlo, na všechno jídlo na světě. Taky budete mít daleko větší žízeň, jelikož sucho v ústech se dostaví zanedlouho po tom, co vás chytne žravá.

Stoned – vypálený

Když uvidíte typického vysmátého chlápka, který se válí na gauči a směje se (nebo nějakého hipíka na festivalu), pravděpodobně dorazil do místa Stone City. Tento stav se většinou připisuje indikám, ale může to být spojeno i s jiným modelem, kterého jste si dali moc. Žravka je více intenzivní a pomalu se vám začínají komolit slova. Na druhou stranu, mejdan si užijete jako nikdy předtím.

Baked/blazed – odpálený

Stalo se vám někdy že jste se bavili s kamarádem, který vypustil všechno, co jste mu právě řekli a díval se na vás nechápavým výrazem? Tak v tom případě byl asi hodně odpálený. V podstatě se díky tomu dostanete z pozice sezení do pozice ležmo. V tomto stádiu by už jste v konzumaci konopí neměli pokračovat a jste-li v tomto stavu díky poživatinám, musíte je prostě nechat odeznít.

Burnt – Spálený

účinky konopí Tohle je takový ten konec, kdy už vyloženě spíte. Zajímavější bude situace, která bude následovat až skončí opravdu těžký a dlouhotrvající rauš. Ta většina nastane až druhý den. Čeká vás tzv. konopná kocovina. Je to do jisté míry podobný stav, jako když máte obyčejnou kocovinu. Jste unavení, neustále zíváte, máte unavené a suché oči, kašlete a sem tam máte i dušnost. Někdo to dokonce popisuje jako situaci, když máte mozek obalený bavlnou.

Ale nebojte se, ono to za pár hodin přestane. Nejjednodušší bude, když si dáte nějaké dobré jídlo (nejlépe zdravé), vypijete pár sklenic vody a po krátkém čase si dopřejete kvalitní spánek.

Každopádně toto jsou situace, které můžete zažít. Doufejme, že ty nejhorší stavy vás nepotkají a váš zážitek bude spíše euforického rázu.