Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

V dalších dvou státech USA schválená legalizace konopí

Ve třech státech USA proběhlo referendum o legalizaci konopí. Ve Washingtonu je dokonce možné držet až 57 gramů konopí. V Oregonu jsou schválené obchody, kde je možné koupit sušené konopí. Bohužel zatím to vypadá že legálního konopí se nedočká Florida.

USA - hemp.growmart

Hlavní město Spojených států se vyslovilo pro legalizaci marihuany. Opatření, které dospělým umožní držet až 57 gramů marihuany pro osobní potřebu a pěstovat doma až šest rostlin konopí, podpořilo skoro 65 procent hlasujících. Ukázaly to předběžné výsledky úterního referenda.

Legalizace marihuany v oblasti hlavního města požadovalo uskupení Iniciativa 71. Mnoho hlasujících, kteří se v úterý vypravili k volbám, spojovali svou podporu této kampani s tím, co nazývali sociální spravedlností. Legalizace podle nich ukončí zatýkání a diskriminaci uživatelů marihuany, především černošských mladíků, napsal list Washington Post.

Washingtonský návrh neumožňuje maloobchodní prodej marihuany. O legálním prodeji v obchodech se naopak v úterý rozhodovalo v referendech v Oregonu a na Aljašce. Podle tamních návrhů by v obou státech vznikla síť regulovaných obchodů s konopím podobných těm, které po volbách v roce 2012 již fungují v Coloradu a ve státu Washington. V Oregonu voliči návrh schválili. Výsledky z Aljašky zatím nejsou.

FL-MEDICAL-CANNABIS-03

Marihuana přišla na přetřes i na Floridě, kde se rozhodovalo o tom, zda zde bude legální používat takzvanou léčebnou marihuanu. Příslušný pozměňovací návrh floridské ústavy ale voliči podle předběžných výpočtů televize CNN těsně odmítli.

„Byznys“ s konopím se rozmáhá a to je i důvod proč v posledních letech prudce vzrostl počet států kde se legalizuje konopí. Jde o peníze které obohatí státní kasu. Jen my si to stále nedokažem uvědomit, a konopí je u nás stále velmi perzeukováno.

Zdroj: idnes.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!