Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

V USA vznikla konopná církev. Bohoslužbu zakončuje jointem

Zákon podporující náboženskou svobodu dal vzniknout nové církevní organizaci, jejímž symbolem se stal konopný list. prvni-konopna-cirkev-indiana

Díky nově schválenému zákonu na podporu náboženské svobody vznikla v americkém státě Indiana tzv. První konopná církev. Úvodní bohoslužba proběhne 1. července , tedy v den, kdy vejde zákon v platnost, informuje magazín Forbes.

“Nechceme lidi otrávit. Naopak, chceme je vidět zdravé a konopí je přeci ta nejzdravější rostlina na zemi,” vysvětlil zakladatel nové církevní organizace Bill Levin pro Yahoo News.

Devětapadesátiletý truhlář sám sebe označuje za ministra lásky a během uvolněných bohoslužeb chce hrát místo varhan na harmoniku. “Budeme stejně jako jiné církve dělat samé prospěšné věci. Oslavovat život, solidaritu, lásku a dobré zdraví,” uvedl.

Kromě hry na harmoniku se plánuje věnovat kázání o lásce, životu, smíchu nebo osobnostním růstu. Vyvrcholením celé mše bude modlitba a vykouření společného jointa. prvni-konopna-cirkev-indiana-1

Marihuana budiž požehnána

Levin chce konopí i pěstovat. Církev ale prodávat či nakupovat marihuanu neplánuje, kouření však bude během obřadů povoleno. “Bůh žehnej tomu, kdo bude v naší církvi kouřit,” potvrzuje.

Církev, kterou někteří považují spíše za satirické uskupení než za náboženskou organizaci, byla rovněž zproštěna povinnosti platit daně. Prostřednictvím crowdfundingového serveru Go Fund Me navíc vybrala od sedmi stovek dárců přes 15 tisíc dolarů.

Zákony, díky nimž mohla tato církevní organizace vzniknout, byly přijaty na začátku dubna v Indianě a Arkansasu. Ještě před samotným schválením vyvolaly v obou státech kritiku. Kontroverzní odstavec, který by podle odpůrců mohl diskriminovat homosexuály, byl z konečného znění vypuštěn. prvni-konopna-cirkev-indiana-2

zdroj: magazin.aktualne.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!