Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal: 0,0 
No products in the cart.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Základní pojmy

Indica: bývá menšího vzrůstu, hodně hustá, kratší doba květu, široké listy. Sativa: delší doba květu, řitší, dlouhá doba květu, tenčí a delší listy

Obrovskou výhodou koupení semínek v Growshopu, je jistota, že dostaneš to správné semínko konopí a odrůdy. To u semínek z druhé ruky zaručené nemáš. Může dojít že semínka budou nekvalitní a buď ti vyroste samčí rostlina, nebo to bude hermafrodit. V nejhorším případě se ti může stát že dostaneš úplně jiné semínka než si chtěl.

V posledních letech vzniklo mnoho kvalitních seedbank, některé vyčnívají, některé zapadají. Nejde říct jestli vybírat ze starších seedbank nebo nových. Mrkni na naše stránky a věříme že si vybereš dostatečně dobře ať už půjde o jakoukoliv seedbanku.

Míchat se nemá to víme všichni. Lidé co pijí alkohol a požijí k tomu konopí, bývají většninou více unavení, a jdou brzo spát, jiný vliv konopí s alkoholem na člověka nemá.

V první řadě hlavně zachovat klid. držení malého množství konopí není trestný čin, ale přestupek. To známená, že si tě strážnící odvezou na stanici kde bude sepsán protokol, následně udělena pokuta v maximální výši 15 000,-. Pozor: policie se tě nemůže zeptat na původ tvého konopí.

Regulár semínka je označení pro semínka z kterých ti mohou vyrůst samčí i samičí rostlinky. Poměr většinou býva 50 na 50.

Hašíš je stejně bezpečný jak konopí. V zásadě je to jen konopí, není nic přidané. Jako u alkoholu kdy má jedna pálenka více procent(hašis) nežli jiná (marihuana).

Jednoduše řečeno je Hašíš výtažek pryskyřice z konopných květů.

Má. Jediný rozdíl poznáš ve velikosti rostlinky. Velikost květináče má velký vliv na kořeny, čím větši květinác tím i větší rostlina

Substráty běžně prodávané v grow shopech vetšinou bývají smíchané s perlitem kvůli vzdušnosti takže je dobré do substrátu neobsahujicí perlit dodatečně přidat pro provzdušnění pěstebního média substrát lépe prosychá a je méně pravděpodobné přelití rostliny, u kokosu je zbytečné přidávat perlit protože sám o sobě je dost vzdušný ale není na škodu jej přidat do kokosu ale musíme rostliny více zalévat protože kokos ani perlit nezadržují tolik vody

Ph i Ec se měří pomocí speciálních roztoků nebo digitalních měřičů. Digitalní měřiče po určité době přestávají přesně měřit, ve většině zahradkařských obchodech najdeš kalibrační roztoky na takové přístroje.

EC neboli elektrická vodivost. Využívá se pro kontrolu koncentrace živin v roztoku. Čím více je v roztoku živin, tím vyšší je jeho EC.

Ph v podstatě znamená že médium(substrát,kokos,…) nebo voda je kyselá či naopak zásaditá, je to v podstatě nízké a vysoké ph.Hodnoty ph jsou důležité pro zjištění příčin problemů s rostlinami proto je dobré znát ph zálivky i média

Semínka se dají klíčit přímo v substrátu, ale substrat nesmí být moc mokrý spíše vlhký a semena by neměla být moc hluboko jinak zahnijí. Také se o malinko snižuje procentuální pravděpodobnost vyklíčení.

Pokud se stalo že nevyklíčilo mnoho semínek a přitom jste postupovali správně, tak neváhej a kontaktuj nás, určitě se domluvíme na kompenzaci.

NPK je zkratka prvků jsou to základní prvky obsažené v hnojivech N-Nitrogen je dusík,P-Phosphorus je fosfor,K-potassium je draslík.

Kokos je hydroponí médium. Jeho největší výhodou je, že je nemožné jej přelít. Kokos velmi rychle vysychá, takže musíš zalívat každý den ( někdy i dvakrát denně – v letních dnech.

Elementárně, veškeré informace o obsahu, poměr,npk,atd., najdeš přímo na láhvi (pokud ne, nekupovat ). Další informace samozřejmě najdeš na oficiálních internetových stránkách výrobce

S hnojením to nikdy nepřeháníme. Na začátku růstu hnojíme ¼ dávky hnojiva, a pak postupně zvyšujeme.

Regulár semínka co prodávájí některé seed banky(např.Mr.Nice) obsahují v balení jak samčí tak samičí rostliny je to otázkou náhody kolik bude samčích a kolik samičích, většina matkařů používá regulár semena je to tím že semena jsou víc „přírodní“ než feminizovaná, která jsou různě upravovaná.Feminizovaná semena jsou vždy samičí nikdy se nemůže stát že s feminizovaných semen vyroste samčí rostlina, občas se i u feminizovaných semen stane že se objeví samčí pohlavní znaky tzv.hermafroditizmus občas se objeví ke konci květu ale nedojde k opylení, v dnešní době jsou feminizovaná semena na vysoké úrovni a tento defekt se nevyskytuje

Sterilizace substrátu v domácích podmínkách není moc složitá stačí trouba a starý plech na který nasypem substrát, na pár minut necháme v troubě vypéct tím by měl být substrát sterilní a měly by se zničit zárodky parazitů nedoporučoval bych tuhle metodu u kokosu, ale ten by měl být sterilní od výrobce.

Světelné spektrum pro květ je nejlepší kolem 2000 kelvinů HPS výbojky většinou mívají 2100K

Obsah solí ve vodě. Přehnojená zálivka bude mít za následek vysoké EC a místo aby hnojení pomohlo, tak ublíží.

Prostředí by mělo mít vysokou vzdušnou vlhkost od 70-85 % a teploty by se měly pohybovat mezi 22 – 26 °C.

Do 3 dnů by měly ze semen vyrazit klíčky, některé semena klíčí po 24 hodinách.Pokud nějaké semeno nevyklíčí za týden, pravděpodobně už nevyklíčí:-(

Klíček můžeme ihned aplikovat do media ( kokos, hlína,…)

Semínka po vyklíčení jsou velmi náchylná. Není dopré hned do nich dávat hnojiva, hrozí spálení kořínků. Vyklíčená semínka v médiu zalíváme odstátou vodou nebo mírně kořenovým boosterem

Přehnojení se ti projeví tím, že špičky listů zežloutnou nebo se spálí. Okamžitě přestaň hnojit a použij odstátou vodu. Zalívej vodou tak dlouho dokud neuvidíš zlepšení, pokud ke zlepšení nedojde, můžeš použít přípravek na pročištění substrátu (např. ATA Clean ).

Můžeš použít, ale nejvhodnější určitě není. Nejlepší je 24 hodin nechát vodu odstát a pak následně ji můžeš použít

Ph substrátu bývá nejčastější problém s příjmem živin a problémy s rostlinami, ph zjistíme několika způsoby za 1-vé.lakmusovými papírky, dají se koupit v drogerii je to nejednodušší způsob.Za 2-hé.kapkový tester prodávají v akvaristice, u tohoto testování nám musí odtéct ze substrátu malé množství vody abychom nabraly vzorek pro změření.Poslední metodou je digitální tester ten prodávají v grow shopech, stojí víc než předešlé varianty ale vydrží na dlouhou dobu když se o něj budeme starat. S digitalním testrem je to stejné jako u kapkového, zalijete menší množství vody odteče a to změříme.Správné ph pro substrátu je 5,8 až 6,2 u hydra a kokosu je lepší trochu nižší kolem 5,5 až 5,8.

Do 14 dní by při správných podmínkách, mělo semínko vyklíčit. Pokud se tak nestane bohužel je špatné, a nezbývá víc než vyhodit.

Můžeme zasadit klidně v červnu, ale o to bude menší rostlina, protože do květové fáze přepne dříve a nebude mít dostatek času vyrůst.

Pěstování indoor je ze začátku finančně i časově náročné potřebujete místo s dobrým odvětráváním skřínˇ nebo box(můžete koupit v growshopu nebo si samy sestavit),světlo+elektroniku(předřadník,kabely ,časovač),stínidlo,květináče,medium(substrát,kokos,keramzit…),hnojiva,ventilátor,dobré je mýt i pachový filtr s potrubním ventilátorem na odtah vzduchu a filtrovaní odéru konopí.Další věc jsou rostliny ty pořídíme tak že budˇ seženeme klony to může být složité,nebo semena spíš bych se přikláněl k semenům.Všechny tyto věci na začátek mýt nemusíte ale je to solidní základ pro úspěšnou indoor sklizenˇ.Takže můžete za zhruba 5000kc koupit světlo s předřadníkem pár květináčů hlínu v zahrádkářských potřebách ,hnojivo,semena a v podstatě můžete začít ale taky si můžete koupit box v growshopu vykonou výbojku digitální předřadník stínidlo s nejlepším odrazem na trhu hydro systém nejlepší hnojiva a jsme na uplně jinych částkách, takže je to jen na vás na kolik vas výjde první sklizenˇ.Musíte počítat i s naklady spojené s el. energii

Na všem se dá domluvit, můžeš se s námi spojit, domluvíme se a něco vymyslíme.

Ano, semínka jsou schopné přežít zimu přímo, i v hlíně venku.

Substrat jde použít opakovaně, ale po sklizni se musí propláchnout vodou nejlépe s enzymy je dobré jej oživit přidáním trochou nového substrátu nebo kompostem.

NE kořeny se přes zimu pomalu rozloží.

Kokos: jedná se o hydroponický substrát, je potřeba každý den zalívat, velmi rychle vysychá, při koupi balení kokosu nemá v sobě žádné živiny, dá se použít na více sklizní. Hlína: udržuje vodu, zalévá se jednou až dvakrát týdně, pouze na jednu sklizeň, při koupi hlíny obsahuje živiny pro prvních pár týdnů.

Nejlepší voda na zalévání rostlin je 24 hodin odstátá. Dešťovka obsahuje mnoho škodlivých prvků které mohou mít například vliv na chuť. Dešťová voda by měla být odstátá také, nejlépe ještě změřit PH a EC

Samořejmě že ne. ale voda na šišky není vhodná, hrozí riziko plísně.

Af nejde klonovat, má velmi krátkou vegetační dobu, než stihne klon povyrůst začne nakvétat.

Jedinou ne/výhodou, je že AF jsou menšího vzrůstu. Co se týče kvality, tak naopak mohou být i silnější než obyčejné rostliny.

Zastřiháváním dosáhneš, většího výnosu díky rozvětvení odnoží, stonky nám zesílí.

SoG(sea of green) moře zeleně, je metoda pěstování, kdy všechny rostliny mají stejnou výšku a je zaplněn celý prostor pěstírny, používa se při indooor pěstování.

Pokud nepěstuješ na výrobu semínek, doporučujeme při odhalení samce okamžitě vytrhnout a zlikvidovat.

Jedná se o konopný výtažek. Extrakt z konopí, který má jen jednu, nebo několik složek. Příkladem je extrakt z konopí CBD (které je legální látkou) a který si můžete oficiálně koupit. Pomáhá na mnoho různých problémů a nemocí.

U nás se FS sehnat nedají, bohužel jediným způsobem jak koupit FS je černý trh, nebo si můžeš sám/a vyrobit, výborný návod najdeš i na našich stránkach:

https://growmart.cz/2013/09/01/jak-vyrobit-fenixovy-slzy-navod/

Po dlouhodobém hledání jsme zvolili: následující recept:
https://growmart.cz/2013/08/11/vyroba-konopna-mast-jak-na-to/

THC se tvoří při květu, takže by bylo nejvhodnější počkat do konce květu (pokud to jde 🙂 ).

Fyzickou závislost konopí nezpůsobuje. U psychicky slabších jedinců může dojít k psychické závislosti ale i poruchám. Kdokoliv kdo má nějaké psychické problémy by nikdy neměl zneužívat jakékoliv drogy, ani konopí.

Při napadení je nejlepší napadené části odstranit, a posléze okamžitě celou rostlinu postříkat přípravkem proti plísním, např: Ibefungin. Plíseň je velmi nebezpečná a na konopí může během krátké doby zničit celou sklizeň.

Většina pěstitelů hnojí do konce fáze květu, a to má za následek zhoršení chuti. Je vhodné alespoň 14 dní před sklizní prolívat čistou vodou. Dosáhneme tímhle procesem lepší chuti bez zdravotních rizik.

Jedná se o problém věštiny zahrádkářů. Nejlepší zbraní proti škůdcům je prevence. Ve většině zahradkářských obchodech se dá sehnat celá řada přípravků proti skůdcům. Dejte si pozor na některé přípravky proti škůdcům na konopí v době pozdního kvetení, aby se případně chemické látky nedostaly do výsledného produktu.

Po nasezení semínka je nemožné rozeznat přesně o jakou odrůdu jde. Nejpřesněji jsme schopni rozeznat jen jestli jde o Indicu nebo Sativu. Také pohlaví rostlin konopí je možno rozeznat až v době kvetení.

Možností je doopravdy hodně, např: knížky zaobírajající se léčbou konopí, specializovaná internetové fóra. a samozřejmě najdeš i několik na našich stránkách např:
https://growmart.cz/2013/09/01/jak-vyrobit-fenixovy-slzy-navod/

Hermafroditizace konopí znamená že rostlina má oba pohlavní znaky jak samčí tak samičí. Hermafroditi jsou často nežádoucí a musejí se odstranit, stejně jako samčí rostliny.

Samčí rostliny mají zelené okvětí a tyčinky s nitkami. Samce je možné poznat relativně lehce. Jeho typické květy vyrůstají totiž ve formě malých kuliček na vrcholičnatých latách.

Podle zabarvení pryskyřice a zabarvení pěstíků. Jakmile zabarvení většiny těchto „chloupků“ dosáhne cca 70-80% můžeme sklízet.

Jako u většiny rostlin i konopí se hnojí každé jinak na základě odrůdy,ale i stylu pěstování ( hydro, kokos, hlína) doporučejeme číst přibalené letáky kde je uvedeno dávkování. K problematice hnojení jsme také publikovali několik článků, které možnosti rozebírají dopodrobna

Konopí má rádo vodu ale né moc vody, rostliny vždy zalévame pokud je médium trochu vysušené můžeme si pomoct že zaboříme prst do média (substrátu) pokud je médium dostatečně vlhké nezaléváme

Velmi dobrou. Cca 80-90% hodně záleží na genetice a výběru semen. Při správných podmínkách (použíte misku s papírovým kapesníkem , zalíte mírně vodou tak, aby byla papír mokrý, nasaďte jednotlivá semínka a přikrýjte druhou miskou aby nedocházelo k odparu vody ), je klíčivost konopí téměř sto procentní.

Zastřihávání je velmi důležitý proces, vyžadujicí i určitou zručnost. Odstraňujeme vrchní patro rostliny nebo poslední patro větve. Tím docílíme růstu a zmohutnění bočních větví, aby tvořily hustší křoví. Doporučuji shlédnout nějaká videa a podrobnější články, vše najdeš u nás

Konopí produkuje THC až ve fázi květenství, takže semena konopí neobsahují THC.

Jako hybrid se označuje konopí co má stejný podíl sativy a indiky, většinou to bývá 50% na 50% ale samozřejmě může lehce dominovat jiný gen.

Ano můžeš AF pěstovat indoor. Ale velkou nevýhodou je, že na Autoflowery bys měl svítit déle, nejlépe 16/8, a taky menší vzrůst rostlin, ale to může být vyhodou pro ty kdo hledají do svého boxu menší kytičky kterých bude více.

Vzhledem k malé výšce ( viz. bod 28. ), nedosahuje Autoflower velkých výnosu cca 90 gramů, v ideálních podmínkách. Ačkoliv je výnos menší, tak co se týká kvality úrody je víc než kvalitní. Navíc je obecně auto mnohem rychlejší tudíž se to vyrovná při vetším počtu sklizní

ne, ani to nezkoušej

Semínka z vypěstovaných rostlin nemusí mít kvalitu zakoupených semen je v tom mnoho faktorú, jeden z faktorú co se může stát že rostliny zhermafrodití objeví se samčí květy a konopí opylí.Tyto semena můžou být hermafroditi, ale také nemusí, kvalita těchto semen opravdu nebude jako originál i když pár jedincú se může najít.Další možnost je nějaká samčí rostlina v okolí která může rostlinu opylovat.

V tuhle chvíli ne. Nicméně jsme schopni realizovat velice zajímavé slevy pro větší objednávky. V případě zájmu nás kontaktuj

Ano, technické nebo v zemích kde je to legalní např. Španělsko, Izrael, Kanada, sousední Rakousko a Německo. Zde je „legální“ pěstování do 5ks rostlin, spadá to do přestupku. Pěstování technického konopí je také super, protože při použití více materiálu lze získat dobrý extrakt pro léčebné použití

Výběr je obrovský, všeobecně platí že vybírat odrůdu s co poměrem THC a CBD, pro výběr mrkni na naše stránky kde si určitě vybereš

klonování je proces, při kterém rostlinu rozmnožíme na několik dalších, s tim ze zachovame puvodni geneticky material klonovane rostliny, tedy i obsah THC. Rádi bychom upozrnili, že klonování rostlin je velmi náročný proces určený spíše zkušenějším pěstitelům. Vzhledem k tomu, že rostliny konopí v růstové fázi obsahují pouhý zlomek THC (do 0,3%), tak i konopý řízek,klon nemá obsah THC, protože konopí se klonuje v období růstu.

Nikdy nebylo dokázané že by konopí ublížilo zdraví člověka. Naopak je prokázáné. že konopí má obrovské léčebné vlastnosti na velké množství nemocí.

Konopí je dobré skladovat v temných místech nejlépe v nádobách do kterých neproniká světlo ani vzduch. Musí být dobře usušené, aby nevznikla plíseň. Mnozí také uskladňují konopí v mrazáku, v tomto případě je vhodné před uložením vakuovat.

Konopí degraduje na světle, teplo tomu taky nepřidá, oxidují účinné látky, takže pokud dobře neuskladníme konopí účinné látky časem vyprchají.

„Výrobou fénixovych slz,ice hash,bhutane oil… se z konopí dají získat jen účinné látky, postup výroby Cannabis extrakt (výtažek z konopí)( extrakt, univerzálního konopného léčivého prostředku )fenixovy-slzy Rozdrcený konopný material 100 g suchý material 100 g vložíme na 12 hod do mrazáku – 18°C a vychladíme
4 litry vody na 0 – 4°C
vymražený material rozdrolíme a nasypeme do 4 – 5 litrové vhodné nádoby,
zalejeme asi 1 litrem chlazené vody
obsah nádoby mícháme mixerem asi 15 minut
rozmíchanou směs pomocí sítka scedíme a vymačkáme vzniklou kapalnou směs
proces šlehání a scedění opakujeme celkem 3 x (do spotřebování chlazené vody)
získanou kapalinu přecedíme přes bavlněnou tkaninu
získáme asi 4 litry kapaliny, do ní vmícháme lžíci práškového aktívního uhlí,
občas zamícháme a po 30 minutách scedíme, (viz.předešlý bod)
do přefiltrované kapaliny přidáme 150 ml farmaceutického propylenglykolu (PPG) a
odpařujeme asi na 1 litr, necháme vychladnout a opět přefiltrujeme
kapalinu odpařujeme až se všechna voda odpaří a zůstane asi 150 ml konopného
extraktu
vše necháme asi 1 – 2 dny odstát a pak slijeme z usazenin a máme čistý extrakt“

Zasadit nebo sníst, technické konopí obsahuje jen malé množství thc takže se nehodí pro přípravu léčiv jako jsou masti či fénixovy slzy. Nicméně má super výživové vlastnosti. Spoustu minerálů, vitamínů a hodných mastných kyselin. Několik receptů na semena konopí máme v článcích.

Nejlepší získat co nejvíc informací kolem pěstování. Mrkni na našich stránkách a přečti si pár článků a návodů. V případě dotazů nás kontaktuj, rádi ti pomůžeme.

To je to nejhorší co člověk může udělat, listy rostlina potřebuje je to její zásobárna živin v růstu dodávají energii pro růst a v květu pro palice a přece každý chce pořadné palice. Doporučujeme nestříhat.

Hodně důležité pro vývoj rosttliny jsou kořeny. Čim vetší květináč tak budou větší a silnější kořeny. Ve větších květináčů budeš mít větší rostlinku, naopak v menších květináčích budeš mít menší kytičky ale hodně prostoru kolem. Nejmenší vhodný květináč na konopí nesmí mít méně než 12 litrů.

Flashback je psychický stav po déletrvající abstinenci, kdy jedinec zažije takzvaný zpětný záblesk, prožitek z minulosti a jsou vyvolány zejména po užití návykových látek, zejména halucinogenů. I z kouření marihuany jsou popsány případy takzvaných flashbacků

Květová fáze je obdobím zralosti rostlin. Rostlina začne kvést při změně světelné periody na 12/12. Samozřejmě pokud se tak nestane, může být problém, že světlo není ještě ve fázi 12/12, ale můžeme jim pomoci buď začít hnojit květovými hnojivy, ale to nemusí být vždy stoprocentní, nejlepší způsob je vzít rostlinu a pěstovat indoor kde uděláme na kytičce ideální prostředí pod kontrolou.

Ano určitě. U některých bývá problém že obsahují obrovské množství živin, takže může být problém ze rostlinu spálíš a nebo bude mít vliv na chuť ( kopřivy) . Výborný pomocník zahrádkařů je na příklad hnůj, který prokypříme se substrátem a máme výborný základ pro pěstovani rostlin. Bezesporu největší výhodou přírodnich hnojiv ( Kuřince, hnůj, wormhumus,….), je že jsou všude kolem nás a zadarmo.

Podle množství, prokázaného úmyslu, a vyšetřujících mohou být tresty různé. Je třeba ale dbát na rozhodnutí nejvyššího soudu, který uvedl, že pěstování není zločin, až výroba a sušení.

U nás bohužel ne, je to protizákonné. Doufejme, že vláda v budoucnu pochopí, že konopí je méně společensky nebezpečné než alkohol a přidanou daní ve formě spotřební daně by na legalizaci konopí vydělal stát neuvěřitelné prostředky, viz Holandsko.

Je dobré počítat se ztrátou, protože klíčivost semen se pohybuje podle dané odrůdy kolem 80-90%. Počet rostlin pak závisí na prostoru a velikosti. Obecně se doporučuje dávat rostliny s rozestupem ne menším jak 20cm

Indoor pěstitelé jsou schopni vytvořit pro rostliny ideální prostředí, takže jsou schopni pěstovat celoročně. Na tom kolik sklizní uděláme za rok, záleží na době květu rostliny, vezmeme-li dobu růstu 70 dní a dobu květu 50 dní můžeme udělat až 3 sklizně za rok.

Všeobecně je ideální teplota pro pěstování rostlin 25°C. Nejnižší možná teplota venku nesmí být nižší než 3 stupně Celsia. Rostlina pak utrpí šok a je velká pravděpodobnost, že odumře

Svilušky jsou velkým problémem všech zahrádkářů. Vyskytují se ze spodní strany listu, kde vysávají tekutiny, ty se nakonec zkroutí a upadnou. Dalším velkým problémem je svilušky vůbec poznat, nejlepší je častá kontrola listů, hledej malé černé tečky, pouhým okem viditelné. Jestli svilušky nalezneš je důležité okamžitě jednat, na trhu je mnoho přípravků, například: Omite nebo Biol, nezapomeň přípravek se aplikuje převážně ze spodu listu, protože tam svilušky drží. V každém případě je dobré hodně napadené listy odstranit, protože v nich už je připravená další generace svilušek. Pokud nalezneš na listech pavučinky, tak je už rostlina velmi napadena a bylo by vhodné rostlinu uplně zničit, svilušky mají vlastnost rychle se množit a napadat další rostliny. To nejlepší co můžeš udělat v boji proti Sviluškám je prevence, tedy jednou dvakrát použít prostředek proti sviluškám a důkladně postříkat listy.

Jedná se o drobné kytičky s maximální výškou 1,5 metrů. Ale právě drobná výška je i výhodou a je to i důvod proč se mnoho pěstitelů vždy radí vrací k autoflowerům.

Problém u Sativy je dlouhá doba květu (až 75 dní). Pěstitelům doporučujeme použít skleník nebo pěstovat indoor.

Na pěstování indoor se většinou používají HPS(vysokotlaké sodíkové) a MH(MetalHalogenidové) výbojky, HPS se hodí více na květ a MH se používají na růst, je to kvůly barevnému spektru.S MH a HPS výbojkami jde dosáhnout nejlepších sklizní,samozřejmě v kombinaci růst a květ.K dostání jsou i LED panely nebo CFL úsporné zářivky, LEDky mají využití v malých pěstírnách, nevzniká tolik tepla takže není potřeba extra ventilace jako u HPS a MH výbojek.CFL nejsou tak vhodné pro květ ale dají se také použít,velkých výsledků nedocílime, nejvhodnější jsou pro předpěstování sazenic,řízků a nebo pro mateční rostliny na to se hodí nejlépe.

Substrát a hnojiva je lepší kupovat v grow shopech většinou mývají kvalitnější nabídku a lepší skladování než v hobby marketech ale i s těmy si vystačíme.

Samozřejmě jide o velmi individuální otázku. Záleží na pěstiteli kolik má prostoru, a taky na cenně, nejlevnější semínka mohou být od 250,- a dražší i 2000,- . Doporučeji mrknout na našich stránkách do sekce „Od nejlepší ceny“ 

High je účinek konopí ale také určuje že konopí je „živější“ dodá energii a nápady. Označuje tktv. psychedelický efekt

Stone je úplný opak high je to takový ten gaučový efekt kdy se vám nechce vstát a něco dělat:D. Většina nemocných vyhledavá modely s tímto účinkem.

Cannabidiol-dále CBD se taktéž vyskytuje téměř ve všech odrůdách, opět od téměř nulových hodnot po zhruba 95% přítomných cannabinoidů. Nemá však psychoaktivní účinky, ačkoliv projevuje jisté sedativní, analgetické a také antibiotické vlastnosti. Ukazuje se, že CBD má tlumivé účinky a působí proti povzbudivým efektům THC. Posouvá také počátek působení marihuany, naproti tomu může její vliv až dvakrát prodloužit.V kytce vzniká oxidací THC např. špatným sušením.

Tetrahydrocannabinol je jeden z více než osmdesáti kanabinoidů a je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se především v květenství konopí. V čisté formě má THC podobu průhledných krystalků, které se po zahřátí stanou lepkavými. THC je špatně rozpustný ve vodě, avšak je dobře rozpustý v organických rozpouštedlech(líh,alkohol, tuky…).THC má analgetické vlastnosti, ulevuje od chronické a neuropatické bolesti. Pomáhá ulevovat od symptomů, kterými trpí pacienti s AIDS a rakovinou procházející chemoterapií tím, že zvyšuje chuť k jídlu a snižuje pocity nevolnosti.

Semena nejlépe skladujte v chladu ,místo kde skladujete semena nesmí být moc suché a ani vlhké, semena v suchém prostředí nemusí vyklíčit a ve vlhku mohou zplesnivět.

Rozdíl mezi indoor a outdoor je jednoduchý jedná se o vnitřní a venkovní pěstování, indoor býva většinou silnější o proti outdooru ale je také složitější na pěstování a na zařízení pěstírny. Outdoor je dobrý pro začátečniky kde si můžou vyzkoušet pěstování konopí ale i venku se dají vypěstovat silné modely jen to chce mýt dobrou genetiku znalosti a hodně ale hodně slunce.

Záleží na konkrétním zdravotním problému. Způsobů je hodně, např: konopná mast, Fénixovy slzy, konopný olej,…. 

Konopí se sklízí podle zabarvení pryskyřice tzv. trichomy ,zbarvuje se od čiré po mléčnou až k jantarové barvě. Nejvhodnější doba pro sklizeň je když je zabarvená do mléčna, podíl jantaroveho zabarvení přidá na síle.

Plíseň se objeví, když je přílišná vlhkost vzduchu a palice rostlin jsou tvrdé a husté, protože spory plísně jsou běžně ve vzduchu. Plíseň vypadá jako hnědočerná špína, která může rychle zachvátit celou rostlinu a zničit vaši úrodu. Spory plísně se šíří vzduchem.V poslední fázi květu byste neměli přesáhnout vlhkost 30%.Vyšší vlhkost podporuje vznik plísně.Pokud najdete šedou plíseň, odřízněte postiženou oblast a ještě trochu okolo a odřezky odstraňte z pěstírny. Snížení relativní vlhkosti z 55% na 30% je výbornou prevencí. Plíseň přitahují velmi velké, tlusté a husté palice a tudíž doporučuji ty největší pravidelně kontrolovat. Proto je lepší mít více středně velkých palic než pár obrovských. Odvlhčovač je dobrá věc.

Proti plísním je dobré bojovat čistotou prostředí a dobrou výměnou vzduchu při pěstování indoor samozřejme existuje celá řada prostředů na postřik ale lepší je prevence proto dost vzduchu a čisto.Venku toho moc udělat nejde ,pár možností je skleník,foliový přístřešek a dokonce existuji modely které mají odolnost proti plísním.

Padlí je bílá prachová plíseň objevuje se nejčastěji indoor a ve skleniku ma ráda teplo a sucho.

V růstové fázi můžeš mít kolik chceš kytiček, ale jakmile se ti kytka přepne na květ začíná být problém: do 5 kytek se jedná o přestupek, a pokuta v maximalní výši 15 000 kč, v případě víc jak 5 rostlin konopí ve fázi květu jedná se o trestní čin s možností vězení. Tak pozor! 🙂

V případě sušiny marihuany se za přestupek považuje množství do 0,3 g a za trestný čin množství větší než 0,3 g.

Na tuto otázku asi není odpovědi každý preferuje něco jiného, řízek je v podstatě dospělá rostlina takže může začít dřív kvést, to ocení indoor zahrádkáři. Semenům musíme dát delší vegetativní fázi aby dospěla nejlépe měsíc růstu ,rostliny ze semen dosahují dospělosti po dvou měsících, ze semen bývá i větší úroda.

Trichomy jsou v podstatě pryskiřice pokud se podíváme přes mikroskop nebo lupou uvidíme malé houbičky kterým se zráním zvětšují hlavičky a mění barvu z čirých na jantarovou.

Prodej semínek v ČR je legální. Semínka prodáváme jako suvenýry pro sběratele nebo pro experimentální potřeby.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách

U většiny samonakvétajících rostlin trvá květ jen kolem padesáti dní.Je tedy běžné dosáhnout sklízení měsíc a půl od vyklíčení. takže můžem dosáhnout až tří sklizní v optimálním případě. Samonakvétačky jsou velice moderní a oblíbená semena

Semena potřebují vlhko a teplo aby vykličila ,semena dobře klíčí v rock-woolových kostkach, ale stačí i navlhčený papírový ubrousek.Semena se daji sázet přímo do hlíny nesmí být moc hluboko v hlíně(médiu) a hlína by neměla byt moc mokrá spíše vlhká

Konopí kvete podle genetiky, Indiky do 60dnů Sativy nad 60dnů. U většiny semínek, které prodáváme máme uveden tento údaj v popisu dané odrůdy

Jak už asi tušíš, hybridní genetika je kříženec Indicy a Sativy. Tím podařilo odnést si to dobré z obou. Většína tkzv. medicínských modelů jsou právě hybridy. Mají uklidňující a částečně povzbuzující účinky. Vzhledem k tomu, že v oblasti šlechtění přináší slučování účinků obou hlavních genetik nejlepší výsledky, není se čemu divit, že poslední dobou, jsou ty nejlépe hodnocené modely právě hybridy.

Pěstování konopí outdoor znamená, že rostliny rostou pod širým nebem. Tedy, že na ně svítí sluníčko a jsou venku, třeba na zahrádce, nebo na balkóně. Výhodou je úspora za el. energii a další náklady. Nevýhoda spočívá, že prostředí nelze kontrolovat. Když je zima, vedro, deště, tady jste odkázáni na přírodu. A proč taky ne, hodně growerů i odmítá pěstovat jinak než outdoorem

Indoor pěstování konopí znamená, že rostliny jsou umístěny (uvnitř) a rostou pod umělým osvětlením. Typicky se jedná o sodíkovou lampu. Indoor pěstování je populární, neboť nabízí úplnou kontrolu prostředí včetně doby svitu a vypěstované konopí je perfektní.

Oproti genetice Indica je Sativa velmi rozdilná. Dorůstají velké výšky, listy jsou světle zelené a tenší. Není problém se dostat během sezóny na výšku kolem 3 metrů, což je velice impozantní. Puvod Sativy je v Mexiku, Kolumbii a Thajsku. Dozrává pomaleji než indica, a to během 10-16 týdnů od začátku květu. Pozor na dobu kvetení u jednotlivých modelů. některé u nás totiž nemají šanci dokvést. Sativa se hodí zejména na „outdoor“ tzn, že se pěstuje venku pod sluncem.

Tato genetika má kořeny v Afganistánu a Tibetu. Vyznačuje se menším vzrůstem a širokými listy, které jsou zbarveny do tmavě zelené barvy. Indiga dozrává běžně kolem 6-8 týdnech po zahájení květové fáze. Mívají velmi silné aroma a účinky a hodí se převážně pro tkzv. indoor pěstování konopí.

Growshop je obchod zaměřený na prodej a distribuci zboží a produktů pro pěstování rostlin pod umělým osvětlením“‘.

Zkratka se ujala a je celkem běžně používaná. Je tvořena spojením slov grow (růst) a shop (obchod)

Ne zřídka se můžeme setkat s growshopy, které mají i svůj eshop na internetu.
Obecně se také má za to, že je obchod, kde seženete vše pro pěstování konopí, které je nicméně v mnoha zemích, včetně ČR, zatím nelegální, nebo částečně nelegální, neboť do 5ti rostlin se jedná o přestupek na obecní úrovni a je trestán pokutou.

Náš growshop prodává semínka konopí, vzhledem k tomu, že bylo zakázáno prodávat ucelený řetězec pro pěstování konopí a vše je legální

V těchto specializovaných prodejnách vám také rádi poradí, jak na pěstování rostlin pod umělým osvětlením a jaké zvolit nastavení, zázemí a technická řešení pro realizaci.

MODRÉ SVĚTLO (380-480 NM)

Pomáhá rostlinám udržet si kompaktní tvar a dobrou formu, urychluje růst zelených částí rostlin. Podporuje fotosyntézu a nutí špičky rostlin růst směrem k výbojce (fototropismus). Nejlépe působí na jaře a v létě.

ŽLUTO-ČERVENÉ SVĚTLO (550-680 NM)

Stimuluje reprodukci květů a plodů a podporuje jejich růst a tvorbu. Proto je jeho působení nejdůležitější na podzim a v jiných měsících sklizně.

Jedná se o metodu růstu rostlin, tkzv fotoperiodické rostliny, do kterých spadá také konopí.

Většině rostlin se nejlépe daří, když jsou vystaveny světlu 16-18 hodin. Rostliny, které reagují na periodickou změny, by měly být osvětlené 12-14 hodin a potom 10-12 hodin stát ve tmě. Např. růže, vánoční hvězdy, chryzantémy, petúnie a mečíky.

Jedná se o zkratku pro sodíkové výbojky. Znamená High Pressure Sodium. Jedná se o typ lampy pro pěstování zejména v květové fázi, protože poskytuje ideální světelné spektrum. Sodíkové lampy najdeš v kategorii osvětlení. Existuje mnoho variant, ale kličové pro sodíkové lampy jsou vatáž a síla, většinou udávána v lumenech (svítvost) větší = lepší.

Přednost výbojek HPS spočívá v tom, že se s nimi rostlinám daří dobře nezávisle na ročním období ve skleníku nebo i v místnostech úplně bez denního světla (například v laboratoři). HPS je zdaleka nejrozšířenější osvětlovací metodou v zahradnictví, protože představuje nejvýnosnější řešení pro téměř všechny odrůdy. Investice do výbojek a napájecích jednotek se rychle vyplatí.

Konopí jako lék? Zcela určitě! Tyto speciální odrůdy marihuany byly vyšlechtěny zejména na lékařské užití. Výroba mastí z těchto kmenů cannabis je přímo doporučena a účinky ulevující od bolesti od bolesti jsou velmi dobré. Semena konopí těchto genetik cannabis vám léčí mnoho nemocí. Léčba konopím je již plně legalizována. Lékařskou marihuanu si můžete vypěstovat ze semínek přímo tomu určených, stačí si zobrazit kategorii léčebných odrůd

Jedná se o typ semínek marihuany, který není závislý na době světla, typicky podle cyklu 18hod nebo 12 hodin. Tento typ semen se již dle názvu automaticky postará o kvetení rostliny. Je to poměrně nová technologie a zažívá velký úspěch, zejména u začínajících pěstitelů.

Tento typ semínek, je prakticky nejprodávanějším typem. Je totiž geneticky upraven, aby se ze semínek vyklubaly jen holky s velkým procentem úspěšnosti. Ve vzácných případech se může stát, že rostlinky hermafroditizují (roslina ma obě pohlaví). V tomto případě tedy odpadá selekce a vyhazování samčích rostlin po dvou měsících práce je velmi nepříjemné hrát tuto loterii. S feminizovanýma už nemusíš.

Označení regular semínka mají všechny běžná semínka. Rostliny nejsou nijak modifikovány a mají tedy možnost dospět jak v samčí, tak v samičí rostlinu. Regulérní semena berou hlavně staří harcovníci, matkáři, kteří chtějí selektovat a řízkovat klony a také, když chceš získat semínka.

Kdykoli přijde na naše stránky potenciální klient prostřednictvím tvého přímého odkazu nebo banneru, identifikujeme jej po celou dobu, kdy je přítomen na našich stránkách pomocí cookie. I když nenakoupí ihned a v průběhu dalších 90 dnů se vrátí a dokončí objednávku, tvoje odměna se započíta!

VŮBEC ŽÁDNÉ NENÍ

Kdykoliv zájemce nakoupí a dokončí objednávku, automaticky se ti zobrazí v tvém partnerském účtu, jakmile objednávka bude úspěšně dokončena, můžeš si odměnu vybrat.

Dostaneš svůj podíl v procentech a žádné maximum nemáme

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!