Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Dokáže léčebné konopí pomoci při astmatu ?

Dnes jsme pro vás připravily článek na téma zda léčebné konopí může pomoci při léčbě astmatu. Tento článek mě zaujal tím, že cigareta konopí (joint) dokáže pomoci někomu, kdo jen když uslyší slovo cigareta dostává astmatický záchvat.

Zamyslete se: Léčebná marihuana pro astmatiky?

Pokud trpíte astmatem, velmi dobře znáte pocit uvěznění ve vašich stahujících se plicích. Krátký dech, sípání, kašlání a závratě – to jsou symptomy, s nimiž žijete každý den. Ještě horší je panický pocit, který přichází, když nejste schopni dýchat hluboce a volně. Váš inhalátor vám poskytne pouze minimální, dočasnou úlevu a vy jste značně omezeni ve svých aktivitách – vše musíte astmatu přizpůsobovat. Možná, že jste připraveni vyzkoušet nový přístup ke zlepšení vašeho stavu. Léčebné konopí vám může poskytnout úlevu, kterou hledáte.

leceni-astma-pomoci-konopi-joint-growmart Myšlenka na kouření vám může značně zkrátit dech, nicméně studie prokázaly, že kouření nebo odpařování léčebného konopí může ve skutečnosti snížit nepříjemné příznaky astmatu, a dokonce při nástupu astmatického záchvatu přináší tolik potřebnou úlevu.

Historie léčebného konopí při astmatu

reklama-na-konopnou-cigaretu-growmart Ačkoliv se to může zdát jako relativně nový koncept, lidé léčebnou marihuanu na léčbu astmatu užívají jíž stovky let. Má se za to, že léčebné vlastnosti konopí objevil čínský císař Shen Nung, a to již v roce 2700 před Kristem a historici zjistili, že Egypťané užívali marihuanu pro léčení takových nemocí jako je astma nebo glaukom už v roce 1213 před Kristem. Dopisy slavného spisovatele Marcela Prousta matce dokazují, že coby celoživotní astmatik, se spoléhal na použití konopí, které dokázalo zmírnit symptomy jeho častých astmatických záchvatů. Dokonce jointy označoval jako „proti astmatické cigarety“.
Cannabis Indica Anti Astma cigarety

Jak léčebné konopí snižuje symptomy astmatu?

Když máte astmatický záchvat, malé dýchací cesty ve vašich plicích se stáhnou, což způsobí zkrácení dechu a bolestivou tíhu na hrudi. THC v léčebném konopí se osvědčilo jako účinný bronchodilátor, což znamená, že tyto cesty uvolňuje a rozšiřuje, a tak jimi může procházet více kyslíku. Důvod, proč tomu tak je není zcela znám, nicméně se má za to, že dýchací cesty v plicích obsahují kanabinoidní receptory, které s THC reagují velmi příznivě.

Nejen, že ty nejlepší kmeny léčebné marihuany fungují jako bronchodilátory, ale také dokážou eliminovat strach a úzkosti, které se pojí s příznaku astmatu a dokážou uklidnit vaši mysl. Zejména účinným prostředkem pro léčbu symptomů astmatu jsou kmeny s dominantní indikou. Stručně řečeno, léčebná marihuana dokáže astmatikům zcela změnit život.

Studium využití léčebné marihuany při léčbě astmatu

donald-tashkin-growmart I když bylo provedeno několik důležitých studií ohledně léčebných výhod konopí, Dr. Donald Tashkin provedl významnou studii, publikovanou v roce 1975, která silně podporuje léčebné využití marihuany u těch, kteří trpí astmatem. Doktor Tashkin je uznávaným pulmonolog, který strávil většinu své profesní kariéry studiem účinků konopí na různá fyzická onemocnění.

Předmětem této konkrétní studie bylo 10 mužů a žen s typickými symptomy astmatu. U pacientů byly pravidelně vyvolávány astmatické záchvaty, někdy cvičením a někdy psychologicky. Některým členům kontrolní skupiny byla podávána léčebná marihuana ve formě jointu, pilulky nebo výparů, zatímco ostatní dostávali placebo.

Jednoduše řečeno, výsledky studie ukázaly, že ti členové skupiny, kterým bylo podáváno léčebné konopí, zažili téměř okamžitou úlevu a byli uvolněnější a klidnější. Nejen, že u nich došlo k zásadnímu zmírnění příznaků, ale léčebný účinek konopí trval déle než u typického inhalátoru. Členové kontrolní skupiny, kterým bylo podáváno placebo, žádnou takovou úlevu nezažili.

foto1 Závěrem, pokud uvažujete o tom, že by jste konopí vyzkoušeli při potížích s astmatem nejlepší a nejčistší forma užívání pro astmatiky je vaporizace. V tomto článku se dozvíte mnohem více, a taky jak takové inhalování pomáhá.

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Více informací právě zde.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!