Jak si vyrobit konopné máslo

Cannabis infuze máslo v kamenné míse s konopím třást na stoleSpolu s konopným olejem je konopím napuštěné máslo (cannabutter) jedním z nejjednodušších a nejobvyklejších způsobů, jak vyrobit léčivé potraviny. Aby se THC mohlo správně spojit s máslem, je potřeba ho dlouhodobě zahřát na poměrně nízkou teplotu.

Pro přípravu tohoto konopného výtažku vám doporučujeme použít elektrický „pomalý hrnec“, který umí výborně udržovat určitou teplotu po dlouhou dobu, a proto je v něm příprava konopného másla mnohem jednodušší než při použíti klasického plynového či elektrického sporáku. Vtip je v tom udržet teplotu v rozmezí od 90°C do 120°C, abyste zajistili, že se vaše konopí nestane příliš horkým a nespálí se v něm jeho aktivní kanabinoidy.

 Dvě varianty, jak lehce vyrobit konopné máslo

Složení:

 • 450 g nesoleného másla
 • 1 hrnek vody (můžete přidat další vodu kdykoliv v případě potřeby, voda slouží pouze k ochlazování)
 • 30 g kvalitního mletého ​​konopí (z táto dávky bude pěkně silné máslo, takže podle vašich potřeb můžete toto množství snížit)

Poznámka: Někteří lidé také používají zbytky z vaporizování konopí, protože mnoho výparníků neumí upotřebit veškeré THC .

Sporáková metoda:

 1. Dejte šálek vody a 450 g nesoleného másla do hrnce či na pánev, nechte rozpustit máslo a začnete ho vařit na nejnižší stupeň. Postupné přidávání další vody přispívá k regulaci teploty a zabraňuje máslu přepálení.
 2. Jak máslo začne tát, přidejte připravený konopný produkt.
 3. Udržujte nízkou teplotu a nechte směs pomalu vařit po 2-3 hodiny za občasného míchání. Ujistěte se, že směs nikdy nepřijde do plného varu.

Příprava v pomalém hrnci :

 1. Nastavte hrnec na nízkou teplotu a vložte do něj postupně 1 šálek vody, 450 g čerstvého másla a 30 g kvalitního konopí.
 2. Zakryjte pomalý hrnec a nechte obsah vařit na nízkou teplotu po dobu 8 až 24 hodin, jen občas promíchejte a zkontrolujte, zda není potřeba přidat další vodu pro zchlazení. Čím déle necháte konopí vařit, tím více kanabinoidů se přenese do konečného produktu.

Pro obě metody:

 1.  Ještě horkou směs přelijeme do vodné nádoby a pomocí jemného síta nebo látky z něho vyfiltrujeme zbytky konopných květů. Tyto rostlinné zbytky ještě nakonec pořádně vymačkejte, abyste z nich získali opravdu všechno, co je možné.
 2. Až hmota dostatečně vychladne, vložte ji přes noc do ledničky, kde vám máslo pěkně ztuhne. Po vytvrzení opatrně máslo oddělte od zbytku vody a v podstatě ho hned můžete začít používat ve Vaších receptech. Přebytečnou vodu zlikvidujte .

poznámka: Nepoužívejte mikrovlnnou troubu pro změkčení či rozpuštění másla. Místo toho nechte máslo před zpracováním změknout při pokojové teplotě.

Akce semena konopi Nuka Seeds

4 komentáře

 1. sem hulič a rád vařím buchtu

  Odpovědět
 2. Zdar a Mier ludia ...
  Potrebujem poradit.... Podarilo sa nam dopestovat velmi kvalitnu zelen s vysokym obsahom a po ocesani nam ostalo dost zelene na dalsie spracovanie. Idem robit maslo postup je TOP ale kedze sme ,,prvomaslovci" tak ma zaujima kolko pouzit pri vareni. CCA aky pomer dat aby sme to neprehnali. kolaciky, cookies, atd... Mam nastudovane ze takto spracovanym THC sa da predavkovat ... (NIE ZOMRIET) ale pri rozume aj paradne zabavit. Vopred dakujem.

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   co se týče dávkování obohaceného másla tak bych vám doporučil ze začátku určitě opatrně. Přece jen je lepší upéct koláčky ze slabší dávkou másla něž se zničit :D

   Odpovědět
 3. Nemáte někdo otestovaný tento recept? https://magazin-konopi.cz/jak-doma-vyrobit-konopne-maslo/ Minule jsem zkoušel a máslo bylo lehce připálené..

  Odpovědět

Komentuj