Jak správně vybrat semena konopí? Dnes se nám nabízí spousta odrůd. Záleží ovšem na okolnostech, které hrají při výběru roli. Ne každé konopí je léčivé, jedno se hodí na indoor, jiné zase na outdoor. Dále musíme vědět jestli mají být odolné proti velké vlhkosti či suchu. Neposlední roli hrají taky chuť, vůně a efekt.

growmart-seedsPamatujte si, že semeno obsahuje veškeré genetické informace o rostlině. Dokonce ani ty nejlepší zahradnické společnosti nevypěstují kvalitní rostliny bez dobrých semen. Správná genetická skladba tvoří až 80% úspěchu.

Prvním problémem je nalézt odrůdu se zajímavými vlastnostmi (účinky a chuť). Vyberte si odrůdu, která budou nejvíce vyhovovat vašim požadavkům. Mějte ale na paměti genetickou nestabilitu některých odrůd. Zpravidla jsou stabilnější odrůdy jejichž fyzická stavba je více indika.

Pěstitelé po celém světě vybírají semena na pěstování podle těchto parametrů :

Pěstování v umělém prostředí má tři omezení:

-výšku stropu

-rozměry pěstební plochy

-Vlhkost prostředí

 

semena-growmart

Pěstováním malých rostlin můžete částečně vyřešit problémy s výškou. Pro tyto účely se nejlépe hodí odrůdy, které nerostou příliš do výšky (Indica) částečně takto vyřešíte problémy s prostorem.

Pro tyto účely jsou nejvhodnější rostliny Konopí indického. Jsou malé, silné, odolné a lépe snáší vlhko.

Pro pěstování v umělém prostředí jsou také vhodné hybridy Konopí setého a indického.

Nejznámějším hybridem tohoto druhu je Skunk. Tato rostlina v sobě spojuje exotickou vůni a účinky konopí setého s kompaktností a krátkou dobou růstu Konopí indického, většina skunků je ale náročných na výšku. Dalšív hodné  hybridy jsou např. White Widow, AK 47 a Jack Herrer. S těmito odrůdami lze dosáhnete vynikajících výsledků i přes to, že se jedná o hybridy.

I když má Konopí seté zajímavé vlastnosti, měli by jsme se jeho pěstování vyhnout, protože jeho pěstování je v umělém prostředí obtížnější. Výhodou v umělém prostředí je lepší snášení suchého prostředí.

Sativa je vhodná do indoor prostředí jen za použití techniky SoG/ScroG se skrácenou, téměř nulovou vegetací(dobou růstu) :

Po výberu mateční rostlinu odeberte řízky a necháme je zakořenit. Pokud nejsou 20cm vysoké, tak je necháme vyrůst a poté okamžitě změňíme světelný cyklus na fázi kvetení (12 hodin světla, 12 hodin tmy). Fáze kvetení u čistých sativ trvá tři až pět měsíců. Protože rostlina začala kvést, když byla ještě malá, bude pokračovat v růstu, takže počítáme s dvojnásobným zvětšením záhy po přepnutí. Na konci fáze kvetení ponese rozměrné hrozny květů, které mohou být až 80 cm velké.

Příklady čistých odrůd : Haze, Original Haze a Nevil Haze.

jak-spravne-vybrat-semena-growmart

 

Zdravé semeno nemá praskliny, je hladké a tvrdé. Velikost a vzory se můžou lišit podle odrůdy. Světlá a matná semena jsou obvykle sterilní nebo nezralá.

Kvalitní nemusí nutně vytvářet kvalitní semena. Pro získání kvalitních semen je nutné rozeznat mezi samčími a samičími a vědět, které dva druhy lze zkřížit aby se k sobě hodily. Semena prodávaná v Nizozemí jsou obvykle hybridy první generace, které jsou víceméně stabilní. V okamžiku zkřížení první generace hybridů se znovu objeví genetické vlastnosti původních rodičů. Hybrid čisté odrůdy Konopí setého a čisté odrůdy Konopí indického produkuje samčí a samičí semena v poměru 1:1. Jsou si velmi podobná. Pokud jsou stabilní hybridy zkříženy mezi sebou, získaná semena budou semena Konopí setého, Konopí indického a 10% budou semena hybridních rostlin.

Z výše uvedených a mnoha dalších důvodů je rozumné pořizovat semena od obchodníka, který se na tuto činnost specializuje. Poskytne vám totiž kvalitní produkt. Produkovat semena je ztrátou času. Je lepší soustředit se na pěstování. Umění pěstování rostlin pro kvalitní semena je složité.

Následující informace na této stránce jsou určeny pouze pro všeobecné vzdělávací účely. V žádném případě neslouží jako navádění k trestné činnosti. Neneseme odpovědnost za případné zneužití informací.

pozn. na závěr : Neztrácejte čas setím semen, u kterých neznáte původ.

zdroj: weedology – úprava growmart

Akce semena konopi Nuka Seeds

3 komentáře

 1. Dobrý den měl bych zájem o indické konopí nebo nějaké jiné které mohu užívat k jídlu nebo jako doplněk stravy.Použivámto už dlouho a su stím spokojený.Děkuji za odpověd

  Odpovědět
  1. Váš dotaz byl zodpovězen přes kontaktní formulář.

   Odpovědět
 2. Dobrý den,nedávno mi od Vás přišla semínka GORILLA GLUE AUTO a WEST COAST O.G.(Fast Buds).Tyhle odrůdy sázím prvně,ale již po rozbalení jsem byl trochu zklamaný.Semínka jsou malinká a dost světlá,prostě mi přijde že nejsou zralá.Semínka jsem dal již naklíčit.Snad jsou mé obavy zbytečné a semínka se uchytí.

  Odpovědět

Komentuj