Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Koncentráty a pěstování pro jejich produkci

koncetráty

Jak pěstovat konopí pro výrobu kvalitních koncentrátů?

Koncentráty většinou nebývají v hledáčku pěstitelů hned na prvním místě. Skoro každý se soustředí na to, aby měl co nejlepší možnou úrodu ve formě velkých a voňavých šišek. Ale pořád jsou zde jedinci, kteří se zaměřili na pěstování konopí za účelem výroby koncentrátů z těchto rostliny.

Průběh pěstování je tomto ohledu trochu jiný, jelikož se chceme dostat do fáze, kdy bude mít rostlina co největší množství trichomů. Trichomy už jsme vám jednou popsali. Jsou to malé tyčinky s kulovitou hlavičkou umístěné přímo na květech. Obsahují velké množství terpenů a kanabinoidů. Tyto malé kulovité hlavičky mohou být označovány jako krystalky.

Tak se pojďme podívat, na co by jste se měli na vaší zahradě soustředit, pokud chcete mít co největší množství trichomů.

Jaké rostliny vybrat pro vaše budoucí koncentráty?

koncentrát Jestli je rozhodujícím faktorem chuť, soustřeďte se na výběr takových odrůdy, jejichž chuť je na co největší možné úrovni.

Aby se vám povedlo získat kvalitní koncentrát, potřebujete velmi dobré květy. Nejlepší koncentráty se extrahují právě z květů, které jsou obsypané velkým množstvím trichomů.

Čím větší počet a velikost trichomů, tím větší množství oleje. V takových případech je zde obrovské množství kanabinoidů a terpenů, které více než přispějí do barvitosti koncetrátu.

Některé odrůdy mají velmi specifický profil terpenů, se kterým přichází velmi výjimečná chuť. I když to jde ruku v ruce s menší úrodou, různorodost a ojedinělost dělají skvělé koncentráty. Tudíž danou odrůdu volte velmi pečlivě.

Jak zlepšit kvality vašich rostlin?

krystaly Nejdůležitější je zaměřit na terpenový profil dané odrůdy a její chuť. Přirozeně tedy nechcete nějaké škodlivé látky ve vaší rostlině. Máme zde pár rad, jak ochránit a zároveň nepoškodit chuť.

Použití kvalitní půdy

Pokud nemáte kvalitní půdní mix, vůbec se do pěstování nepouštějte, je to jako přinést luxusní nábytek do rozpadlé maringotky.

Půda na organické bázi má obrovské množství výživového materiálu, všechno samozřejmě bez škodlivých látek.

Postřik listů

Tento typ postřiku pomáhá při nutriční nerovnováze a taky proti škůdcům, ale rozhodně by jste se měli vyhnout tomuto postřiku, když je rostlina ve fázi kvetení. Zbytkové množství by mohlo ulpět na květech, což by mělo i dopad koncentrát samotný.

Postřik raději používejte před fází kvetení a měl by být organického původu.

Žádné pesticidy

Vyhněte se nežádoucím chemikáliím, které pak nebudete moci dostat z vašich rostlin. Konzumace daného koncentrátu, který obsahuje nějaké zbytkové kontaminanty by mohla být nebezpečná.

Najděte lepší způsob, jak se zbavit škůdců. Třeba přírodní spreje, nebo vysazení nějakého predátora, který holduje na škůdcích.

Očistná kůra

Jestli se chcete zbavit zbytků hnojiva a možná nějakých nečistot ve vaší půdě, tak poslední dva týdny před fází kvetení používejte jen vodu a nic jiného. Voda samotná rostlinu propláchne a vyplaví tak veškeré nečistoty. Finální podoba koncentrátů bude mnohem čistší.

Tipy a triky na větší množství trichomů

trichomy Tyto jednoduché metody  mohou mít opravdu důležitý dopad na vaše koncentráty

Pokojová teplota

Některé konkrétní terpeny se začínají rozpadat při určitých teplotách. Tudíž kontrola správné teploty se taky dovede podepsat na kvalitě a chuti vašeho koncentrátu. Pokud chcete, můžete si pořídit infračervený teploměr.

Není moc drahý a za velmi krátký čas dovedu určit konkrétní teplotu vašich květů, například. Ideální teplota se nachází mezi 22-24 stupni Celsia.

CO2

CO2 je nedílnou součástí fotosyntézy a bez této látky rostlina nebude moci přijímat výživu tak dobře, jak by měla.

Chlad nakonec

Toto téma bývá tématem diskuzí. Někteří pěstitelé tvrdí, že snížení teploty v dané oblasti, kde pěstujete, může přispět k dodatečnému vývoji trichomů.

Celá tato myšlenka je založena na faktu, že se takto rostlina vystaví stresovým podmínkám. Sama rostlina pak vytvoří trichomy za účelem posílení své vlastní obranyschopnosti. Někdo dokonce před sklizní přestane rostlinu zalévat, aby tak posílil dané stresové podmínky.

Zkuste tedy, pokud jste přesvědčeni, že by to mohlo fungovat, snížit teplotu 8-10 stupňů.

Co dělat po sklizni?

koncentráty Poslední krok pro udržení terpenů a trichomů na největší úrovni přichází v době sklizně. Někdo květy ihned zamrazí, aniž by je nějakým způsobem ošetřil, jiný zase rostliny patřičně ošetří. Podívejme se na tyto úhly pohledu.

Zmražení

Zmražení dokáže zabránit rozpadu kanabinoidů a terpenů a zachycuje jejich přirozený chuťový profil. Úroveň a množství terpenů je zcela zachována.

Pokud plánujete tvorbu koncentrátu v době pár týdnu po sklizni, nemusíte květy nějak extrémně ošetřit před zmražením. pouze se postarejte o to, aby jste z šišek odstranili malé lístečky.

Ošetřování a sušení

Pokud nevíte, kdy budete chtít vytvořit koncentrát, správné usušení a péče o rostlinu je nutnost, jestliže chcete ochránit trichomy. Rozvěste rostliny na místě, kde budou mít dostatek prostoru, a kde bude dobře proudit vzduch. Teplotu držte mezi 15-20 stupni a hladina vlhkosti by se měla pohybovat okolo 45-55%.

Jakmile je sušení hotovo, přichází na řadu ošetření, péče nebo příprava šišek. Uzavřete je do skleněných nádob. Několikrát denně pak nádobu otevřete. Uvolní se tak vlhkost a nasaje kyslík (tzv. Burping). Časem poznáte, že ono otvírání víka od sklenice nemusí být až tak časté a šišky se budou jen zlepšovat, třeba i 6 měsíců.

Dávejte si však maximální pozor na teplotu a vlhkost. Ty dokážou zhatit spousty měsíců vaší práce.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!