Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Trichomy a jejich funkce na rostlinách

trichomy

Co jsou Trichomy a jakou mají funkci ?

Největší pozornost na rostlinách konopí většinou sklízejí šišky a listy pro jejich využití v konopném průmyslu. Jsou to ovšem mnohem menší části této rostliny, které produkují unikátní sadu kanabinoidů a terpenů. Ty tvoří základ vašich oblíbených odrůd.

Základní informace

unikátní trichomy

Název pochází z řeckého slova „Tríchōma“. Trichomy jsou maličké, krystalické výhonky, které pokrývají šišky, a někdy okrajové části listů. Produkují  požadované kombinace kanabinoidů stejně jako unikátní aromatické terpeny a flavonoidy.

Tyto malé výhonky se dají najít na mnoha rostlinách a to z mnoha důvodů. Nejčastěji fungují jako ochrana rostliny před predátory a dokonce chrání před špatným počasím. Některé masožravé rostliny je používají k chycení své kořisti, jelikož jsou velmi lepkavé na dotek, ale to možná znáte z praxe. Zvířata a škůdci jsou většinou odpuzeni, nebo se nechtějí přiblížit k rostlině, a to kvůli hořké chuti. A jak už bylo řečeno, chrání rostlinu před špatným počasím.

detailní pohled na trichomy

Trichom se začíná tvořit ve chvíli, kdy rostlina konopí začíná kvést. Přenáší vakuoly a plastidy od svého malého kořínku do kulatého zakončení. V tomto zakončení pak buňky metabolizují a stávají se z nich kanabinoidy.

Pokud by jste hledali odrůdy s největší koncentrací trichomů, jsou to Afghan Hash Plant, G13, White Widow, OG Kush, Sour Diesel, Blue Hash, Shark Shock.

Koncetrace těchto kanabinoidů v daném trichomu záleží na genetických faktorech a také okolním prostředí. V mnoha případech to záleží na tom, kolik světla rostlina má, ale i specifikaci konkrétních odrůd.

Druhy Trichomů

Je spousta druhů trichomů na ještě větším množství rostlin, ovšem na konopných rostlinách jsou k nalezení většinou tyto tři.

krystalické trichomy

  1. Cibulkovité – jsou z této trojice nejmenší ve velikosti 10-15 mikrometrů. Díky této velikosti jsou tvořeny jen hrstkou buněk. Jsou k nalezení na celém povrchu rostliny.
  2. Přisedlé – jsou o něco větší než cibulkovité, mají hlavičku a stonek.
  3. Vyčnívající – z celé trojice jsou největší, velikost je 50-100 micrometrů a dají se spatřit pouhým okem. Tento trichom je nejvíce žádaný při sklizní, mají totiž největší koncentraci kanabinoidů.

Zatímco trichomy mají chránit rostlinu před vnějšími nežádoucími elementy, rostliny konopí by se měli uchovávat ve správných podmínkách, aby se jednotlivé výhonky nepoškodily. Nadměrný fyzický kontakt, více tepla nebo světla, dokonce i více kyslíku. Všechny tyto efekty můžou mít negativní dopad na trichomy a jejich schopnost produkovat kanabinoidy a terpeny.

vyčnívající trichomy

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!