Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Kouření marihuany nezvyšuje riziko rakoviny plic

Závěry posledních studií jasně dokazují, že inhalace kouře z marihuany není karcinogenní a tudíž nezvyšuje riziko vzniku nádorových onemocnění plic.

 

Tabáková deformace

tabak-a-konopi

Pacienti a uživatelé konopí ze zámoří jsou po příjezdu do Evropy mnohdy ztracení. Jointy se totiž u nás míchají s tabákem v poměru několikrát převyšující  obsah konopí. V Kanadě, Spojených státech a spoustě ostatních zemí světa je to nepřípustné. Dokonce ani silné kuřáky tabáku za velkým rybníkem by nenapadlo mixovat tabák a ganju. Obecně velice lpí na oddělení požívání tabáku, jehož konzumace naprosté většině z nich vadí na rozdíl od konopí, se kterým má problém jen mizivé nebo žádné procento. V Holandsku a Německu kouří mnoho pacientů svou předepsanou marihuanu s mamutím obsahem tabáku, nad čímž by američtí pacienti jen nechápavě kroutili hlavou. Tento jev se dá pravděpodobně vysvětlit různými historiemi na černých trzích v různých částech světa. Do konce 90. let evropané preferovali hašiš, který kouřili výhradně čistý z fajek. Dnes je v Holandsku a jiných evropských zemích nejpreferovanější kouření jointů, které ale mají mnohdy problém s hořením kvůli velké gramáži. V 60.-80. letech dominovala na černém trhu v USA tráva. Balili se štíhlejší jointy, které byli ve výsledku stejně silné jako ty evropské a zároveň neměli velký problém s hořením při řádném grindu. Dnes američané preferují vaporizaci haše, což je pro ně více dostupné a zároveň přijatelnější, než balení jointů.

 

Evropani přibalují tabák dál

Skutečnost, že v evropské studie vyšli pro inhalaci marihuany negativně vyplývá pravděpodobně z faktu, že většina testovaných osob jsou zároveň kuřáky tabáko-marihuanových mixů nebo jimi byli v minulosti. Nicméně pro dosažení objektivních výsledků studie je samozřejmě nutností testovat jen osoby  dlouhodobě kouřící pouze čistou marihuanu. Právě tyhle mnohem přesnější studie se provádí Med-konopi jen v USA a Kanadě díky liberálnějšímu přístupu k užívání a výzkumů konopí. Výsledky výzkumů jsou jednotné : na rozdíl od tabáku není evidován vztah mezi kouřením marihuany a vznikem nemocí horních cest dýchacích, stejně jako vznik rakoviny plic. Nejnovější publikovaná studie říká následujcí

“ Pravidelná inhalace marihuany nezpůsobuje žádnou významnou změnu v plicích uživatelů. Riziko onemocnění plic v souvislosti s užíváním konopí je velmi nízké a nesrovnatelně malé s užíváním tabáku. „

Od roku 2006 byli publikovány nejméně čtyři studie, které tuto akademickou práci, která srovnává dohromady kolem 5000 případů potvrzují. V roce 2013 ‘Effects of Marijuana Smoking on the Lung“ publikovaná společností American Thorax Society klasifikuje kouření marihuany pro plíce spíše jako přínosné, než-li karcinogenní. Tento výzkum prováděl uznávaný plicní specialista Profesor Donald Tashkin. V sérii svých publikací opakovaně dokazuje stimulující vlastnosti marihuany na horní cesty dýchací a absenci karcinogenního vlivu na plíce. Tashkin byl dříve jedním z předních pneumologů v USA, který byl během Reaganovy vlády pověřen produkcí negativních výsledků ve výzkumech o kouření konopí, aby se vědecky odůvodnilo výrazné zpřísnění nakládání s konopím, které měla na svědomí „kovbojská“ politika na začátku roku 1980. Tashkin udělal co se po něm žádalo, ovšem zároveň našel předmět své studie na dalších 30 let. Nyní nemůže být pochyb o tom, že mezi plicními specialisty je to právě Tashkin, který pracuje nejintenzivněji ve výzkumech vlivu konopí na plíce. Jeho nejnovější studie se prováděla na 1200 suběktech a výsledky na vznik rakoviny plic byli negativní i u kuřáků, kteří vykouřili přes 20.000 jointů v životě. V roce 2009 poznamenal bývalí nepřítel konopí toto :

“ V minulosti jsem ze svých výzkumů měl dojem, že když má Prof.-Donald Tashkin marihuana negativní vliv na plíce, tak by neměla být legalizovaná kvůli negativnímu dopadu na veřejné zdraví. Dnes je tomu jinak, jsem přesvědčen, že konopí by nemělo být stigmatizováno jako nelegální látka. Tabák a alkohol jsou nesrovnatelně nebezpečnějšími látkami, jak po zdravotní, tak společenské stránce „

 

Problémy s konzumací tabákových mixů v jointech.

 

B kour-jointu ohužel, s kouřením tabákových mixů v jointech je spojena spousta zdravotních problémů. I kouření čisté marihuany je v porovnání s vaporizací, či konzumací konopného jídla nevhodná cesta. Vzhledem k dnešnímu trendu zdravého životního stylu, je logické, že uživatelé konopí stále více upřednostňují tyto zcela nezávadné, a ve svém důsledku zdraví prospěšné způsoby konzumace. V období konopné renezance v 70. letech si jen málokdo uvědomoval rizika spojená s kouřením tabáku, proto byli tabákové jointy lehce přijaty širokou veřejností. Kouření tabákových mixů sebou nese hlavně riziko vzniku závislosti, přesto, že na konopí vzniká pouze psychická závislost vaporizace-konopi většina z konzumentů díky mixům začne být závislými na nikotinu. Většina těchto lidí vám řekne „Bez trávy problém nemám, vykouřím jen více cigaret“). Další plus pro konzumaci čistého konopí v porovnání s mixy je, že není problém dělat delší pauzy při rekreačním užívání. V neposlední řadě má konzumace čistého konopí vliv na výsledný efekt. Ti, kteří znají rozdíl vědí, že při konzumaci tabákových mixů jsou více uvolnění avšak také unavení.

 

Pomáhá konopí v boji s rakovinou plic ?

Harvardská studie z roku 2007 říká, že při agresivních formách rakovin, které jsou odolné vůči chemoterapii THC zastavuje růst rakovinných buněk v plicích a pozitivně ovlivňuje zamezení metastáz.

„Nádorové biopsie u zvířat ošetřených THC ukázaly, že má potlačující vlastnosti na tumorová onemocnění testovaných zvířat. Naše studie doporučuje další výzkum kanabinoidních látek jako nová alternativní terapie k omezování růstu metastáz u některých typů rakoviny plic.

 

Svoboda výběru

konopne-kolacky Od triumfálního vzestupu vaporizace je naprostá většina „konopných pacientů“ seznámena s faktem, že vaporizování a jídlo je nejzdravější známá forma konzumace konopí. Nicméně je logické, že jointy jen tak nezmizí z konopné kultury. Avšak ve společnosti je stále více akceptované balení čistých jointů, protože neseparuje odpůrce tabáku.

Překlad ze zdroje : Michael Knodt (Micha) –  “Smoke your ganja raw”: a plea for pure pleasure

 

 

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!