Marihuana vám může pomoci i při tréningu či cvičení

6 důvodů, proč byste měli zvážit konzumaci konopí před cvičením

marihuana vám může pomoci i při tréningu či cvičení

Zde je seznam šesti důvodů, proč byste měli zvážit konzumaci marihuany, kdykoli budete trénovat nebo cvičit.

  • 1. Zvýšená účinnost marihuany – Nejenže kouření marihuany značně vylepšuje účinek cvičení na vaše tělo, ale cvičení také zvyšuje účinek marihuany! Během tréninku vaše srdce pracuje rychleji, spalují se také tukové buňky, ve kterých je uloženo THC. Když tělo spaluje tuky, THC se dostává zpět do krevního systému, což vede k jeho vyššímu účinku. Studie z University of Sydney zjistila, že po 35-ti minutovém tréninku, který podstupuje člověk, co pravidelně užívá konopí, má v krvi téměř o 15 procent vyšší hladinu THC než lidé, kteří marihuanu kouří, ale necvičí.
  • 2. Zotavení svalové hmoty – Asi nikdo nemá rád bolest svalů, která se dostaví po tvrdém tréninku. Všichni chceme, aby nám pozitivní endorfiny, které vznikají při cvičení, neustále zvedaly náladu. Konopí nám pomůže dosáhnout tohoto cíle. Kouření marihuany před cvičením zapříčiní, že naše svaly zůstanou uvolněné mezi jednotlivými cvičebními sadami. S marihuanou už cvičení nepovede tak rychle k svalovým bolestem, která vás jinak často odradí od delšího cvičení.
  • 3. Efektivnější metabolismus – Cvičíte hlavně abyste ztratili přebytečná kila? Kouření konopí zlepšuje metabolismus, čímž pro vás bude ještě snadnější spálit ta nežádoucí kila. Studie zveřejněná v časopise Men’s Journal ukazuje, že THC a kanabinoidy nejen že zrychlují metabolismus, ale také pomáhají snížit hladinu cholesterolu a inzulínu.
  • 4. Zvyšuje výkon – Všichni asi již víte, že konopí pomáhá snížit úzkost, ale snížení této úzkosti zvyšuje naši přirozenou touhu pracovat tvrději a silněji, než bychom pracovali, kdybychom cítili úzkost. Přidaná agrese vám pomůže prodloužit trénink, snižovat limity a získávat rychleji viditelné výsledky. Konopí vám prostě pomůže získat rychleji vaši vysněnou postavu.
  • 5. Větší zaměření – Relaxace je něco, co přirozeně pochází z kouření konopí. Tato relaxace však také pomáhá zlepšit vaše zaměření a pozornost na jednotlivé úkony, ať už jde o cvičení, uklízení nebo práci. Mozek se cítí klidně a uvolněně, bez starostí, což znamená, že můžete zaměřit více energie na konkrétní aktivitu, například cvičení.
  • 6. Duální stimulace – Samotná konzumace konopí může skutečně mít stejné nebo podobné účinky na tělo jako cvičení. Endokanabinoidní systém je stimulován stejným způsobem oběma aktivitami. Konopí nás zbavuje bolesti, zvyšuje chuť k jídlu, ovlivňuje náladu, a dokonce u starších lidí posiluje paměť. To vše jsou také výsledky dobře provedeného tréninku.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!