Housenky jsou dalším nepříjemným parazitem v seriálu o nejčastějších škůdcích. Jejich přítomnost je velmi nebezpečná, až zničující pro rostliny konopí. Dělejte tedy všechno pro to, aby jste se vyhnuli útokům housenek a pozorně si o nich vše nastudujte.

nejcastejsi-skudci-housenky-growshop-growmartPřítomnost housenek poznáte podle okousaných listů. Mají bílou, černou nebo zelenou barvu a živí se listy. Tím zpomalují růst. Listy opadávají a pokud nepodniknete správné kroky, rostlina odumře. Housenek se zbavíte použitím tradičních postřiků připravených na bázi česneku a / nebo nového koření. Stejně účinný je pyrethrin.

Přirozený predátor housenek

nejcastejsi-skudci-bakterie-bacillus-thuringiensis-growshop-growmart

Bakterie Bacillus thuringiensis je velmi účinným nástrojem v boji proti housenkám.Tato bakterie působí na stěnu střev housenek, které následně umírají (v umělém prostředí / venku / ve skleníku).

zdroj: weedology

Akce semena konopi Nuka Seeds

1 komentář

  1. Myslim ze to neni az takove drama, ve skleniku najdu kazdy rok tak 10 housenek na kytce a nijak zvlast ji to nevadi, naopak vykousou takovy ty velky listy co by se asi stejne mely otrhat

    Odpovědět

Komentuj