Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Nejčastější škůdci – Mšice

Dalším nejčastějším škůdcem nejen pro rostliny konopí je velmi známá mšice. V našem seriálu o nejčastějších škůdcích, si o tomto hmyzu můžete nastudovat vše, co potřebujete vědět pro případný zákrok, proti těmto nepříjemným parazitům.

nejčastější-škůdci-mšice-growshop-growmart Mšice jsou velmi malé, černé, zelené nebo růžové a můžou vyprodukovat deset larev denně bez páření. Tyto larvy se stanou dospělými jedinci krátce po vylíhnutí. Dospělí jedinci produkují medovici, kterou mají v oblibě mravenci a to dokonce a to dokonce tak, že na ní mají založený celý svůj reprodukční cyklus. Mravenci mšice dokonce chovají. Kromě mšic se tak musíte vypořádat i s mravenci.

V oblastech, kde se tento hmyz vykytuje často ve venkovním prostředí, ho obvykle naleznete i ve vnitřních prostorech. Mšice vysávají z rostlin mízu. Rostliny žloutnou a vadnou. Kromě toho podporují vývoj virů a bakterií mnohem více, než jiné druhy hmyzu. Žijí na spodní straně listů.

Pro boj se mšicemi je nejvýhodnější pyrethrinový postřik, nebo insekticid na bázi glycerinu. Účinný roztok můžete připravit i doma.

Ve venkovním prostředí naleznete velmi často sítinkovy zelené, housenky, brouky, molice a třásněnky.

Přírodní predátoři mšice:

nejčastější-škůdci-Adalia-bipunctata-growhop-growmart Adalia bipunctata je nenasytný dravec (venku / ve skleníku).

nejčastější-škůdci-larvy-zlatoočky-growshop-growmart Larvy zlatooček (Chrysopa) jsou velmi nenasytnými dravci a jsou velmi užitečné při boji proti mšicím. Dospělí jedinci se živí nektarem, pylem a medovicí (venku / ve skleníku).

zdroj: weedology

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!