Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Nejznámější mýty ohledně rostlin konopí

jaké jsou fakta a mýty o konopí?

Jaké známe mýty o konopí a čemu můžeme věřit?

Čas od času se k vám dostanou informace, které můžete považovat hloupé, nepravděpodobné anebo dokonce vymyšlené. Když se bavíme o konopí, tak i tady se s takovými informacemi setkáte. Najít pak smysluplnou a pravdivou informaci jek horší a horší. Tyto informace, nebo spíše mýty, se tak zakoření do povědomí lidí a předávají se dál a dál. 

A kolik že těch mýtů vlastně je? Desítky, možná stovky. Kdybychom chtěli, tak můžeme debatovat nad jejich podstatou celý den, možná i déle. Vybrali jsme tedy jen osm z nich, které jsou podstatné, posuďte sami.

1. Pěstování konopí je drahá záležitost

zajímavosti ohledně pěstování konopí K tomuto se dá říct, že pěstování konopí MŮŽE být drahým koníčkem, ale nikde není psáno že je to absolutní nutnost. Vše se dá zařídit i za relativně přijatelné peníze. Nemusíte si brát půjčky, nebo se obávat, že by jste nevyžili z výplaty.

Při indoor pěstování je zapotřebí nějakého toho vybavení, aby jste vůbec mohli začít. Absolutní základ je kvalitní osvětlení a zdroj tepla. Na tom se dá ušetřit, záleží na druhu světla. Potřebujete také kvalitní odvětrávání. Zdroj vody a živin je nezbytný. Pokud nepotřebujete automatický zavlažovací systém, denní/noční svícení, extraktory, jistě dokážete vést tento koníček nejen s láskou, ale i ekonomicky.

Outdoor je v podstatě o pořízení kvalitních konopných semen, dobré půdě, hnojivu a o trpělivosti. Vše se dá zvládnout s obyčejnými nástroji.

Všechno je jen tak nákladné, jak vy sami chcete anebo jak si vyžaduje situace.

2. Péče o marihuanu je náročná věc

velký květináč na pěstování Stejné jako u pěstování. Může být náročným počinem, ale taky nemusí.

Chcete-li mít naprostou kontrolu nad každým lístečkem, šiškou a větvičkou, budete muset nastudovat odborný materiál. Pak by jste jistě chtěli ideální poměr výživových prvků, aby jste mohli vypěstovat ten nejkvalitnější produkt.

Anebo si to udělejte jednoduše. Mít nějaké základní znalosti o pěstování konopí je snad jasné. Nemusíte mít vědomosti na úrovni botanika, aby jste zvládli koupit semínka a zasadit. Tímto způsobem mnoho lidí začíná. Učit se za pochodu není vždy na škodu. Jakmile vyroste malá sazenice, tak potřebujete vodu, hnojivo, nějaké to přistřižení a lásku k této činnosti.

Podívejte se na náš návod, aby jste věděli jak začít.

3. Čím více výživy pro vaše rostliny, tím lépe

výživa vašich rostlin Jsou pěstitelé, kteří se snaží napumpovat své rostliny obrovským množstvím živin. Netuší však jakou dělají chybu a než se nadějí, bude pozdě.

Marihuana potřebuje tři základní prvky k přežité: dusík, fosfor a draslík. Hnojiva, která najdete v zahradnictví či specializovaných supermarketech obsahují tyto makroživiny. Jejich koncentrace závisí na tom, zda-li potřebujte podpořit vegetativní fázi nebo kvetení.

Tyto živiny se dostávají do rostliny skrze kořenový systém a rychle se vstřebávají. Opatrně s dávkováním, rostlinu by jste mohli přehltit a uzemnit její růstovou nebo kvetoucí fázi. To může vést i k úhynu, když včas nezasáhnete.

Můžete si na začátek pořídit netopýří trus, který je velmi vhodnou výživou. Dávky mohou být ze začátku nižší, až ve fázi kvetení je možnost trochu přidat.

Jste-li fanoušky super půdy, můžete si připravit vlastní půdní médium, které má natolik velké množství živin, že vám bude stačit jen voda. Rostlina konopí pak bude přímo zářit.

4. Marihuana vám bude chutnat o to víc, když přidáte trochu džusu

pravda nebo lež? Podle všeho dost populární. Přesto nechápeme, jak tomu někdo může věřit. Zaléváním rostliny pomocí džusu neovlivníte aroma a chuť.

Konopí vděčí za své jedinečné aroma terpenům. tyto sloučeniny se nacházejí na samičích květech, konkrétně v trichomech. V malé míře i na listech a stonku. Společně pak utvářejí tzv. terpenový profil = ono aroma, které vychází přímo z rostliny.

Aby jste mohli ovlivnit terpenový profil, můžete přidat výživu, která pomůže rostlinám konopí produkovat více pryskyřice. To ovlivní výsledný terpenový profil. Přidáním menšího množství melasy ve fázi kvetení taky nic nezkazíte.

Musíme vás ale zklamat, džusem rostlině opravdu nepomůžete.

5. Konopí je velká rostlina a proto potřebuji velký květináč a spoustu místa

všechno zajímavé ohledně marihuany Ano, rostlina konopí je sama o sobě velká a potřebuje dost místa. Doporučuje se květináč s obsahem 20l. Nic z toho však neznamená, že to musíte udělat takhle.

Můžete pěstovat i ve květináči s polovičním obsahem. Možná budeme mít o něco menší úrodu, ale i tak nebude nezanedbatelná. Díky šetrné práci s nůžkami dovede rostlinu upravit tak, že i na malém prostoru bude maximální úroda.

6. Kvalita šišek závisí čistě na vašich schopnostech

kvalitní a nekvalitní konopí Celkem pravdivé tvrzení. Péče o rostliny konopí je důležitá, ale není to jen o schopnostech pěstitele. Tady hraje roli i genetika dané rostliny.

Existuje ohromné množství odrůdy, které mají své unikátní vlastnosti a pro jejich pěstování nebude muset být extrémně zkušení. Jestli se chcete pustit do pěstování bez ohledu na své schopnosti ohledně pěstování, doporučujeme kvalítní konopná semínka od kvalitní seedbanky.

Takhle budete mít skvělý produkt, i když pěstujete třeba poprvé.

7. Špatná semínka konopí jsou nejlepší pro začátečníky

semínka konopí Špatná, nebo nekvalitní semínka můžou existovat. Jedná se většinou o taková semena, ke kterým se dostanete z pouličního prodeje. Pro mnoho lidí jsou taková konopná semena dobrá hlavně pro začínající pěstitele. Jestli je to kvůli jejich postradatelnosti, nebo kvůli pochybné kvalitě nevíme. Ale není to o semínkách.

Když si nějaké sazenice koupíte, obstaráte, nebo od někoho dostanete, je to jen na vás. Vy budete semínka klíčit. Vy budete mít malé sazenice a budete muset vědět, co s nimi dělat. Práce se semínky bude jen na vás. Jelikož ne vždycky víte, co vám vyroste, musíte se přizpůsobit jakékoliv situaci.

8. Hydroponické pěstování je nejlepší na světě

hydroponní pěstování Tento styl pěstování je velmi zajímavý, ale i složitý. Rostliny konopí jsou v květináči, ale nejsou v běžné půdě, nýbrž v inertním médiu (připomínající perlit). Výživu zajišťuje systém na vodní bázi.

Takto můžete vypěstovat prakticky jakýkoli druh marihuany. Kvalita takového konopí bývá vždy na vysoké úrovni. Stinnou stránkou je fakt, že tento systém je poměrně nákladný a nedoporučuje se pro začátečníky.

Znáte ještě nějaké další mýty, nebo smyšlené historky o konopí? Podělte se s námi.