láska k pěstování

Sezóna pěstování konopí je tady!

Začal nám březen. Pro mnoho nadšenců je to signál, že jaro už je definitivně tady. Sice je pravda, že noci jsou ještě poměrně chladné, ale přes den svítí slunce a počasí je mnohem přívětivější. Jelikož teplota bude více stabilní, pěstování konopí může pomalu začít.

Nachystali jsme si pro vás pár tipů a rad, které by vám měli trochu vyladit vaši snahu vypěstovat krásné rostliny. Pokud jste začátečníci, tak tohle je jako stručný výtažek právě pro vás.

Výběr vhodné odrůdy na outdoor

péče o rostlinyJak jinak začít než s výběrem vhodných semínek konopí Je lepší si vybrat přímo semínka na pěstování pro outdoor. Jsou k tomu lépe uzpůsobená.

Výhoda je v tom, že tyto odrůdy nepotřebují tolika času na své květenství. To je pro spoustu z vás skvělá zpráva. Ne třeba proto, že se vaše sklizeň bude rychleji na světě, ale hlavně proto, že ten proces můžete klidně zopakovat v téže roce.

Jelikož má každá rostlina svůj životní cyklus, je vhodné zvolit dobu, kdy budete chtít zasadit semínka. Ideální je tedy start jara (březen) anebo první polovina léta.

Vaše konopí potřebuje vhodné místo

rostlinku přesadit nebo ne?Jako každá rostlina, i konopí potřebuje k životu mnoho slunečního světla. Samozřejmě čím více, tím lépe.

Ideální doba slunečního svitu je 4-6 hodin denně, ale pokud je možnost, aby vaše rostliny byly na slunci déle, tím líp pro vás.

Místo k sázení by mělo být dobře skryto. Mějte na paměti, že konopí potřebuje hodně vody. Není na škodu si udělat zásobu třeba dešťové vody v případě, že nastane delší období sucha.

Je možnost kytky zasadit i do větších květináčů. Manipulace s nimi je pak jednodušší, pokud je to třeba.

Marihuana jako taková dobře „zapadá“ mezi ostatní rostliny. Když najdete správné místo, neznalý člověk si vaší kytky třeba ani nevšimne.

Další možná místa jsou vaše vlastní zahrada, kam máte přístup jen vy anebo třeba balkon, kde je hodně světla a vzduchu.

Mějte rostliny venku

rostliny konopíVětšina lidí dává rostlinu ven 3-4 týdny po vyklíčení. Venkovní teplota by neměla klesnout pod nulu, jinak rostlina uvadne a vaše snaha přijde vniveč.

Jak už bylo řečeno, je možnost pěstovat rostliny ve květináči. Dají se snáze schovat anebo s nimi můžete manipulovat, aby byly na slunci co nejdéle.

Důležité je vybrat si správný půdní substrát. Půda by měla mít tmavě hnědou až skoro černou barvu. Pokud na zahradě nemáte kvalitní půdu, můžete použít náš nedávný návod jak tuto kvalitní půdu vytvořit.

proces růstu marihuanyTento půdní substrát můžete použít jak pro pěstování ve květináči, tak klasicky v zemi. Pokud se  rozhodnete pro přímé pěstování venku, tak na daném místě vykopejte větší díru (60 cm do hloubky). Do ní vložte váš půdní mix s kytkou.

Pokud je půda dostatečně výživná, kopání není nutné.

Jestli se v okolí vašich rostlin nacházejí nějaké jiné rostliny, raději se jich zbavte. Zbytečně by ochudily rostliny konopí o živiny nebo světlo.

Ať rostliny rostou!

výběr správné odrůdy konopíTeď už bude vyžadován jen čas a vaše péče. Čím více světla rostlina dostane, tím lépe.

Zavlažování musí být pravidelné. Dávejte pozor, aby jste rostliny neutopili. Použijte tolik vody, aby půda pod stonkem byla na dotek chladná (v tomto případě má dostatek vody).

Po 3-4 týdnech můžete začít používat hnojivo. S výběrem hnojiva buďte obezřetní. Je dobré zvolit co nejvíce organické hnojivo.

Dávkování vždy dělejte podle návodu. Pokud máte nějaké vlastní zkušenosti a recepty na domácí hnojiva, a víte, že jsou účinné, klidně je aplikujte. Opatrně na přehnojení, rostlině to ublíží a může ji i zabít.

Jestli budete sledovat vaše produkty každý den a všimnete si světle zelených nebo nažloutlých listů, dejte jim trochu hnojiva, ať mají dostatek živin.

Zbavte se samců!

jak poznat samčí kytku?V jistém stádiu růstu je třeba vyřadit samčí rostliny. Mají obecně menší obsah THC a neprodukují ty krásné šišky.

Pokud se jich nezbavíte, opilují okolní samičí rostliny. Pokud jsou samice opilovány, začnou produkovat semínka. Není pak taková sklizeň, jakou si přejete.

Samčí rostlinu poznáte podle malých „kuliček“ u větvení rostliny. Pokud nemáte speciálně vyšlechtěná semínka, které produkují samičí rostliny, samce nepoznáte, než začne pučení.

Takže, když vypozorujete samčí rostliny, měli by jste se jich zbavit. Je to sice trochu smutné, ale pokud chcete mít větší sklizeň, udělejte to!

Sklizeň

vypadá takhle vaše sklizeň?Po vaší selekci tedy zůstali jen samičí rostliny a za 3-5 měsíců se můžete těšit na plody vaší práce.

Dávejte pozor na plíseň, pokud je prostředí, kde pěstujete, vlhké. Plíseň poznáte podle šedé barvy a „mechoidní“ konzistence okolo květů.

To co hledáte jsou velké a tvrdé šišky, ty poznáte podle vzhledu a aroma poměrně snadno. Na některých z nich budete moci pouhým okem vidět bílé tyčinky (trichomy), které dodávají aroma a specifickou chuť květům rostlin konopí.

V tomto stádiu se tedy pusťte do sklizně. Pokud se budete o vaše rostliny starat, jistě bude co sklízet. Pokud budete pěstovat venku, jistě toho nebude málo.

 

 

Akce semena konopi Nuka Seeds

12 komentářů

 1. Dobrý den, takže kdy přesně doporučujete nechat naklíčit semena, pokud budu pěstovat outdoor?

  Odpovědět
  1. Dobrý den, určitě doporučujeme počkat na teplejší počasí, které je pro mladou rostlinu důležité. Samotné naklíčení trvá od deseti hodin do dvou dnů, podle semínek a způsobu klíčení. Takže kdy naklíčit? 1-2 dny před zasazením je ideální doba

   Odpovědět
   1. Teplejsi pocasi - zacatek/polovina dubna ?

    Odpovědět
    1. Spíše až ke konci dubna.

     Odpovědět
  2. Dobrý den

   kde je odkaz na článek o klíčení semínek : https://growmart.cz/jak-na-kliceni-seminek-konopi/

   Odpovědět
 2. Mám tři zatím malinký kytičky a čeká je blízký přesun na půdu. Koupil jsem pro ně led osvětlení,kolik hodin denně jim mám svítit a jak dlouho je mám nechat spát? Toto je má premiéra a o pěstování nemám ani páru

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   pokud máte klasické odrůdy feminizovaných rostlin tak se svítí 16 / 8 při růstu a poté (až budete chtít aby začaly kvést) přepnout na 12/12. Jinak se o této problematice více dočtete v článku o fotoperiodě.

   https://growmart.cz/fotoperioda-rostlin-konopi/

   Odpovědět
 3. Ahoj mám blue dream, který po přesunu ven začal uvadat. Už klíček sem zasasil do kompostu, ale kytce to nevadilo. Po to přesazení ven do stejného kompostu však začly listy žloutnout. Ty sem odstřihl a bohužel mi zbylo jen horní patro. Kytka se ted drží, ale listy vypadají chabě

  Odpovědět
  1. Ps před tím sem sázel eště green poison u kterýho se mi stalo to stejný. 2 kytky už rostou vpohodě, 1 zdechla a 1 je už měsíc pořát stejná

   Odpovědět
  2. Zdravíčko

   je možné že takové množství živin rostlině začalo vadit.

   Odpovědět
 4. do jakého substratu dat nakličana semena

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   nejvhodnější je množící (výsevní) substrát který lze koupit v každém zahradnictví či hobby marketu.

   Odpovědět

Komentuj